طراحی لوگو برگزیده بوداپست برای المپیک 2024

رونمایی از طراحی لوگو های چهار شهر رقیب برای میزبانی المپیک 2024

شهرهایی که برای حق میزبانی بازی های المپیک رقابت میکنند با قوانین بسیاری مواجه اند، از قبیل ایجاد طرحهای گرافیکی که لوگو یکی از آن ها می باشد.

چهار شهری که برای المپیک ۲۰۲۴ در حال رقابت هستند از جمله: لس آنجلس، پاریس، رم و بوداپست. سه شهر نخست که طراحی لوگوی خود را ارائه کرده اند در تصویر زیرمی بینیم.

این سه شهر از روش آشکاری برای اشاره به شهر خود استفاده کرده اند، پاریس از طریق برج ایفل و رنگ های المپیک ، رم با تلفیق میدان رم و رنگ های پرچم ایتالیا، و لس آنجلس با استفاده از ترکیب تندیس ورزشکار و فرشته که غرق در تلائلو خورشید است.

اخیرا بوداپست طراحی لوگو ی خود را به نمایش گذاشت داد  این لوگو محصولی از سازمان محلی Graphasel است که بعد از چند دوره مسابقات آزاد به عنوان برنده شناخته شد.این لوگو در نگاه اول تداعی کننده انفجار کاغذ های رنگی است که  چندین ویژگی شهر میزبان را یادآوری می کند می باشد همچنین از قسمت ها و بخش های حلقه های المپیک نیز بهره برده است.

طراحی لوگو این شهر عنصر آب که رود جاری دانوب که شهر را به دو قسمت تقسیم کرده را  نیزتداعی می کند مربوط می شود. طراحی لوگو برگزیده این شهر فوق العاده قدرتمند و خلاقانه به نظر می رسد ، تندیس سیاه که در مرکز لوگو می بینیم  کاملا ورزشی نیست اما به نشان محلی مهم (مجسمه آزادی) که در راست به نمایش گذاشته شده اشاره دارد ا. همه این مزایا بی نظیر هستند اما نقطه ی قوت این طراحی لوگو انعطاف پذیری سیستم مطابق اندازه ی ساخته شده ی اطراف حلقه ها که آن ها را از قسمت اتصال آزاد می نماید می باشد.

budapestthree
طراحی لوگو پاریس ,لس انجلس و رم برای المپیک 2024