آشنایی با طراحی لوگو در دنیای دیجیتال

طراحی لوگو در دنیای دیجیتال

 

زمانی که طراحی لوگو را برای دنیای دیجیتال انجام می دهید، این شغل دربرگیرنده وب سایت ها، رسانه های دیجیتال، برنامه های موبایل و سایر موارد می شود. این یعنی طیف وسیعی از اندازه ها و بک گراندها ، امروزه کاربرد لوگوهای بازرگانی افزایش مکشوف و برنامه های زیادی برای طراحی لوگو موجود می باشد.

این لوگو ها در محیط های مختلف، کاربردهای متفاوتی دارند. باید به یاد داشته باشید که برای وب طراحی می کنید. با این که نیازهایتان را برای یک فرایند طراحی دیجیتال رسیدگی می کنید، در همان سان می خواهید مطمن شوید که لوگوی شما می تواند طرح احسان برای چاپ نیز باشد.

نکاتی در ادامه آمده است که باید کوشش کنید در حین طراحی لوگو برای وب این آنها را به یاد داشته باشید:

1. برند را بشناسید

لوگو باید انعکاس دقیقی از برند باشد. دنیای وب بسیار شلوغ و مختلط برهم است و لوگو باید سریعاً به نظاره گر بگوید که گستره کاری و مقوله فعالیت شما چیست.

2. ابتدا یک طرح اولیه داشته باشید

از پیش درآمد وارد نرم انگیزه ها طراحی شدن و اشتیاق برای مشاهده نتیجه کار، وسوسه ایست که ممکن است به سراغتان بیاید. یک کاغذ طراحی ساده می تواند بهترین محیط‌ برای به تصویر کشیدن طرح ذهنی شما باشد.

3. طرحی ساده بزنید

برخی از کامیاب ترین لوگوها شامل یک طرح ساده اند که در نگاه اول، کار مورد نظر را کالبدشناسی نمی کنند. لوگوی مک دونالد را انگاشت کنید. هیچ تصویر همبرگر یا تنوری در آن تماشا نمی شود، ولی تصویر را به سادگی می توان به رستوران ربط داد. قطعاً مایل نیستید بینندگان سایت را سردرگم کنید. یک تصویر ساده واقعاً پروا ملت را جلب می کند. لوگوی شما یگانه از اولین عناصر بصری است که به کمپانی شما مربوط می شود؛ پس باید پروا و ذهن بیننده را به سمت پیام اصلی شما هدایت کند. این قصد می تواند با “سادگی” محقق شود. نیازی نیست همه داستان برند را در این لوگو جای دهید!

4. از رقیبانتان متمایز باشید

این مورد را در ذهن داشته باشید که شما در حال طراحی هستید. مثلا اگر کافی شاپ دارید، یک لوگوی سبز تیره به به اتفاق تصویر یک پری دریایی در جلوی آن واقعاً می تواند ایده بدی باشد. قطعاً شما نمی خواهید با رقبایتان اشتباه گرفته شوید.

5. محدودیت های رنگ را بشناسید

برخی از رنگ ها شدنی است در دنیای دیجیتال پاسخ دهند، ولی در چاپ مناسب نباشند. مطمئن شوید که چگونگی تبدیل بازاریابی دیجیتال به دنیای آفلاین را درک کرده اید.

6. مطمئن شوید لوگوی شما در کل جا شغل می دهد

به طور خلاصه بگویم، “اندازه” در دنیای طراحی لوگو زیاد مهم است. لوگوی شما باید به عنوان یک عنصر مهم و بزرگ در صفحه و نیز یک تصویر کوچک در زاویه بنر ایفای نقش نماید. مطمئن شوید که این اندازه ها را رسیدگی کرده اید و سپس وارد شغل طراحی شوید.

7. پروا بیننده را سریعاً جلب کنید

کاربران هستند که تصمیم می گیرند از سایت شما بازدید داشته باشند یا خیر. لوگو یگانه از اولین عناصر بصری است که آن ها تماشا می کنند. لوگو باید ملایم باشد، توجه نظاره گر را جلب کند و پیام کلّی شما را انتقال دهد.