طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

استفاده و حفاظت از لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

استفاده و حفاظت از لوگو

 

هزینه کردن برای طراحی لوگو، از دست دادن سرمایه نیست !

با اینکه تفکر در مورد لوگو مرحله ای مهم در برپایی یک تصویر از بازرگانی شماست، تلاش برای ساخت لوگو به انفرادی از اشتباهات ابهت محسوب می شود. چه بسا به عقیده برسد که بهترین گذرگاه برای تفریق هزینه ها عدم استفاده از کمپانی های طراحی حرفه ای باشد که چیزی بین 5 تا 15میلیون تومان برای طراحی لوگو طلب می کنند. اما پروا داشته باشید که هزاران طراح مستقل و آزاد شغل وجود دارند که با دریافت خرج اقلیت چنین کاری اتمام می دهند. کار آفرینان با بودجه اندک باید به دنبال طراحان با کیفیت اما ارزان بها بگردند. طراحان آزاد زیادی وجود دارند که هزینه تکاپو آنها در هر ساعت 15 تا 70هزار تومان است.

شما نباید فقط به خاطر خرج کمتر از طراح بدون تجربه کاربرد کنید. طراحانی را پیدا کنید که از گستره کاری و موقعیت رقابتی شما مستحضر باشند. اگر هنوز هم هزینه بیش از کران بود باید به این نکته توجه کنید که اگر شما لوگوی خوبی طراحی کنید این لوگو دست کم 10 سنه برای شما باقی خواهد ماند. یک بار هزینه برای 10 سنه چیز زیادی محسوب نمی شود.

حتی اگر می توانید به نکویی از رنگ ها کاربرد کرده و می دانید لوگو باید چه شکلی داشته باشد باز هم بهتراست از یک طراح مشورت بگیرید. چرا؟ آنها می دانند که آیا لوگو به راحتی پیام شما را انتقال داده و با این کار می توانید به طراحی زیبایی برسید که بدون هزینه زیاد به راحتی پیام را به سایرین منتقل می کند. لوگوی شما پایه تمام مواردی است که به شما ارتقا می دهد، فلذا هر چه بیشتر موعد صرف طراحی بهتر لوگو کنید، سود اکثریت برای شما به اتفاق خواهد بود.

استفاده کردن و حفاظت از لوگو

بعد از طراحی لوگویی که نشانه دهنده فعالیت ها و خصوصیات شرکت شما در یک نگاه است، مطمئن شوید که کپی رایت آن را ثبت کرده الی بتوانید آن را نسبت به شرکت های سایر پشتیبانی کنید.شما می توانید از یک شرکت ثبت علائم تجاری و گردانیدن ثبت ازآنش های معنوی کاربرد کنید.

بعد از ثبت می توانید از این لوگو در هر جایی برای ارتقای برند خود کاربرد کنید. شما می توانید از لوگو در کارت های ویزیت، ایستگاه ها، سر برگ ها، بروشورها، تبلیغات، تارنما ها و هر جای دیگر استفاده کنید تا مایه ماندگاری اسم کمپانی خود در ذهن افراد باشید. این کار به ایجاد تصویری از تجارت، افزایش قابلیت دیده شدن کمپانی شما و کسب مشتری بیشتر کمک کند.

ساختن یک لوگو بی گمان پیشه ساده ای است ولی نکات ظریفی در انجام این شغل هستی دارد که مایه می شود طراحی و بهره‌گیری بهینه از لوگو به کاری بسیار دشوار تبدیل شود. فقط به یاد داشته باشید که باید ذات مشتریان و تجارت خود را در سررسید طراحی لوگو در ذهن داشته باشید و اینکه مشتریان از شما چه چیزی می خواهند. بعد از طراحی موفق لوگوی برند باید آن را ثبت کرده و تمام کوشش خود را بکار برید لغایت بتوانید سمبولی قابل تشخیص و مثبت از خدمات یا محصولات خود ارائه کنید.