اشتباهات متداول طراحان لوگو

اشتباهات طراحان آرم و لوگو

 

در بازرگانی لوگو نقش بسیار بسیار مهمی دارد.

لوگو ، علامت گرافیکی یک شرکت تجاریست و منحصر به فرد و به یاد ماندنی و اصل بودن آن مهم است. طراحان لوگو باید هنگام طراحی لوگو دقت زیادی کنند اماممکن است یک طراح نیز دجار اشتباهاتی شود. به چند نمونه از اشتباهات متداولی که ممکن است برخی از طراحان در بروز آن مقصر باشند توجه کنید:

1. کپی برداری طرح ها

هرگز طرح لوگوهای دیگر را کپی برداری نکنید. صاحب لوگو از شما چشمداشت طراحی لوگوی منحصر به فردی را دارد الی منظره منحصر به فردی را از یک شرکت به نصویر بکشید.پس وظیفه شما این است که یک طرح ریشه دار خلق کنید.

2. طراحی یک طرح پر زرق و برق

از به پیشه بردن بیش از اندازه افکت های هنری مانند سایه و … اجتناب کنید. این پیشه شدنی است باعث شود طرح شما نمای جذابی داشتشه باشد ولی هنگامی که در اندازه های بزرگ مورد کاربرد قرار می گیرد چنین نخواهد بود.

3. پیام را به طور بارز منتقل نکنید

مراقب سوء تعبیر یا سوء برداشت های باشید. مطمئن باشید که گونه فعالیت شرکت بدست طرحی که شما طراحی کرده اید شناسایی و شناسانده می شود. هرگز بیننده لوگو را گمراه نگنید لغایت با رویت طرح به اشتباه چیز دیگری از طرح تعبیر و تفسیر کند.

4. طراحی یک طرح پیچیده

بیش از اندازه از واژه ها و جزییات سایر استفاده نکنید. شلوغ بودن محیط‌ نمای زیبایی برای طرح شما برپایی نخواهد کرد. استفاده از جزییات زیاد در طرح باعث وزین شدن طرح و منحرف کرد چشم و ذهن بیننده می شود. طرح های ساده تر حرفه ای تر به عقیده می رسند.

5. استفاده از clip-art

برخی از طراحان از طرح های حاضر کاربرد می کنند که این نمای جذاب و تاثیرگذاری به طرح شما نخواهد داد. طراحی طرح های اصیل،بکر و بدیع دلیل اصلی درخواست یک مشتری برای طراحی یک لوگو است.

6. طراحی نکردن طرح متناسب با کاربردهای آن

در طراحی لوگو، کاربردهای آن را نیز در نظر داشته باشید، برای مثال شدنی است لوگو روی تی شرت و یا بیل بوردهای تبلغاتی مورد بهره‌گیری پیمان بگیرد. فلذا سعی کنید لوگویی طراحی کنید که هر جا باره کاربرد قرار گرفت ظاهر خوب خویش را حفظ نماید.

7. کاربرد بیش از حتماً از طرح های انتزاعی

بیش از حد از طرح های انتزاعی بهره‌گیری نکنید چون این گونه طرح ها پیام مبهم و گیج کننده ای را انتقال می دهند. در حقیقت لوگوهای انتزاعی تاثیر گذار هستند ولی سعی کنید زیاد از آنها بهره‌گیری نکنید.

8. مسائل مشتری

به جای این که به مشتری دستور دهید الی راهنمای شما باشد، از تخصص خود بهره‌گیری کنید. با این کتار با به کارگیری قوه خلاقیت خود، البته در نظر اخذ پیشنهادهای مفید مشتری، طراحی کنید. احد سایر از آیتم های مهم داشتن پیمان نامه با مشتری است. مطمئن شوید که کل چیز پیش از شروع شغل به هر دو سو توافق طرفین دریافتی است. این مایه می شود لغایت اطمینان پیدا کنید دستمزد شما به هنگام پرداخت می شود.

9. اجتناب از بهره‌گیری بیش از کران از رنگ ها

پیش از طراحی لوگو باید کمپانی یا شرکتی را که منظور طراحی کردن لوگو برای آن را دارید بشناسید و اطلاعات کافی در باره آن کسب کنید، در نتیجه می توانید تشخیص دهید از چه رنگی باید استفاده کنید. در ضمن در استفاده از رنگ زیاده روی نکنید. ولی اگر این آهنگ مشتری است می توانید از رنگ های متعدد و متنوع کاربرد کنید، فقط باید مطمئن باشید از ترکیب های صحیح استفاده می کنید.

10. مسائل تایپوگرافیکی و برگزیدن فونت نامناسب

از به کار بردن فونت های انبوه بپرهیزید. کوشش کنید از فونت های عجیب و غریب و غیر معمولی استفاده نکنید وانگهی فاصله و سایز مناسبی برای فونت ها به کار ببرید. استفاده از تایپوگرافی مناسب سبب می شود پیام به واقعیت به نظاره گر منتقل شود. در ضمن از فونتی با سبک و حالت مناسب با نوع تکاپو تجاری کمپانی کاربرد کنید. می توانید فونت ممناسب برای کار خود را از راه اینترنت پیدا کنید و یا آن را از سایت های سایر خریداری کنید. سپس آن را دستکاری کرده تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

11. اجتناب از به شغل بردن کلیشه های تصویری

از به پیشه بردن نشانه ها و کلیشه های تصویری دوری کنید. باید خلاق باشید و از ایده های نو و بکر برای طراحی استفاده کنید.