طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

اینگونه لوگو طراحی کنید!

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

اینگونه لوگو طراحی کنید

 

1- اجباری حتمی نیست که طراحی لوگو و آرم بگوید که آن سازمان دقیقا چه کاری می کند.

به طور نمونه اگر شما برای یک رستوران لوگو طراحی می کنید لازم نیست مرز لوگوی شما به شکل یک غذا یا خوراکی باشد. یا برای کلینیک پزشکی وسایل پزشکی را نمایش دهد و … فقط به دلیل مرتبط بودن سوژه طراحی لوگو نباید شکل آنرا قربانی کنید. لوگوی مرسدس بنز یک اتومبیل یا اجزایی از آن نیست یا لوگوی شرکت اپل یک کامپیوتر نیست.

2- پیش درآمد کاغذ!

امروزه طراحی لوگو بدون کامپیوتر غیر ممکن به عقیده می آید ولی به کارگیری کامپیوتر به این معنی نیست که طرح هایی را که در ذهن دارید روی کاغذ پیاده سازی نکنید و برای کشیدن طرح های اولیه روی کاغذ احتیاجی نیست که یک نقاش یا هنرمند چیره دست باشید. فراموش نکنید که طرح هایی را که روی کاغذ می کشید هیچگاه نمی توانید روی کامپیوتر آفرینش کنید.

3- پیش درآمد از رنگ سیاه استفاده کنید.

همیشه رنگ ها را پس از اتمام طراحی به لوگو اضافه کنید. تشخیص ناتوانی های طراحی وقتی تنها با یک رنگ و به سادگی کشیده می شوند به مراتب ساده تر است.

4- احتیاج مشتری خود را بررسی کنید.

شما به عنوان یک طراح لوگو باید نیاز مشتری خود را بررسی کنید و به آن احترام بگذارید. بعضی مواقع آنها تنها یک لوگوی ساده و حرفه ای می خواهند تا فعالیت یا حرفه آنها در بین رقبا شناسایی شود بنابراین حتما از مشتری بپرسید که چه چیزی میخواهد!

5- به مد روز توجه نکنید.

اگر بخواهید کفش و لباس بخرید پروا به مد بد نیست چون که پس از مدتی باید آنها را دور بینیدازید ولی لوگوی یک کمپانی یا سازمان چیزی نیست که مطابق مد روز طراحی شود، لوگو باید با این دید که سالهای سال بدون تغییر زیبا و جذاب باشد طراحی شود و اگر غیر از این باشد و ناچار باشید هر چند وقتی مطابق مد طراحی خود را عوض کنید در واقع از هدف اصلی طراحی لوگو بعید شده اید، چون لوگو باید برای بیننده اسم و اعتبار یک سازمان را تداعی کند و اگر مرتب لوگو عوض شود به مردم فرصت به خاطر سپردن پرتو آن شرکت یا سازمان دیتا نخواهد شد.

6- طرح مناسب را برگزیدن کنید.

طرحی که برای لوگوی خویش انتخاب می کنید باید پسندیده حال و هوای آن شخص، شرکت، سازمان یا سایت اینترنتی باشد. مثلاً اگر برای یک شرکت وکالت لوگو طراحی می کنید نباید اشکال طنز به کار ببرید یا اگر برای یک مؤسسه که در وابستگی با کودکان است لوگو طراحی می کنید استفاده از طرح های خیلی جدی نمیتواند جالب باشد.

7- یک لوگوی ساده بهتر در ذهن مشتری حک میشود.

هر چه لوگوی شما ساده تر باشد به خاطر سپردن آن راحت تر است. و به خاطر داشته باشید هدف از طراحی لوگو این است که با یک نگاه در ذهن بیننده می ماند. اگر به لوگوی سازمانهای بزرگی مانند میتسوبیشی، سامسونگ، BBC، … دقت کنید متوجه سادگی لوگوی انها میشوید. ساده بودن لوگو یک برتری دیگر هم دارد و آن این است که نرمش پذیری شما در ابعاد لوگو بیشتر می شود و می توانید لوگوی آن سازمان را در متن ها، تبلیغات و…مختلف بهره‌گیری کنید بدون اینکه جزئیات آن (در نشان کوچک شدن ) از بین برود.

8- فقط و فقط یک چیز را بخاطر بیاورند!

لوگوی شما باید به نوع ای طراحی شود که تنها یک چیز را در ذهن بیننده تداعی کند و آن هم یک سازمان است. پس این لوگو باید منحصر به فرد باشد لغایت در میان تمام زرق و برق ها و جذابیت ها خویش منایی کند و تنها یاد آور آن چیزی باشد که برای آن طراحی شده است.

 

راهنمای طراحی لوگو

راهنمای آموزشی طراحی لوگو

قبل از اینکه شما یک لوگو را طراحی کنید ، باید بدانید یک طراحی لوگو چیست و چه چیزهایی ارائه می دهد.

یک لوگو فقط یک علامت نیست

لوگو در واقع انعکاس دهنده تصویری ازیک کسب و کار از طریق استفاده از شکل، فونت، رنگ، و یا تصاویر است.

یک لوگو الهام تقسیم ، شناخت و تحسین برای یک شرکت یا محصول است و قصد ما به عنوان طراح این است که لوگویی طراحی کنیم که ما را در رسیدن به اهداف مذکور مدد رساند .
قوانین و اصول طراحی لوگو را یاد بگیرید

 

مقاله آموزشی : راهنمای گام به گام طراحی لوگو حرفه ای

 

حالا که شما می دانید لوگو چیست و نشانه دهنده چیست باید یاد بگیرید که چه چیزی باعث می شود یک لوگو موفق شود وهمچنین باید قوانین اساسی و اصول طراحی لوگو را فرا بگیرید.
همانطور که دیوید می گوید:

  • لوگو باید قابل توصیف باشد
  • لوگو باید به یاد ماندنی باشد.
  • لوگو باید حتی بدون رنگ موثر باشد.
  • لوگو باید پیمانه پذیرباشد به عنوان مثال حتی زمانی که تنها یک اینچ است کارساز باشد.

 

بررسی علل موفقیت ها و اشتباهات سایر طراحان لوگو

لوگو های موفق

حالا شما می توانید براساس قوانین موجود بین لوگوهای خوب و بد تمایز قائل شوید.
به عنوان مثال، بیایید نگاهی به لوگوی نایک بیندازیم. این لوگو بدست کارولین دیویدسون در سنه 1971 تنها با 35 $ برپایی شده بود، در همان سان هنوز لوگویی قوی، به یاد ماندنی، بدون رنگ کارساز و به راحتی پیمانه پذیر است. ساده، روان و تند است، و نشانه دهنده بال مجسمه معروف الهه یونانی فتح است، نایک (مناسب برای یک سوداگری البسه ورزشی) نایک تنها یگانه از طرح های زیاد بزرگ است، در باره سایر برندهای معروف فکر کنید و انگیزه ها کامیابی آنها را بررسی کنید.
لوگوهای نه چندان موفق

ما می توانیم اشتباهاتی که طراحان لوگوهای نه چندان کامیاب را تحلیل کنیم و از تکرار آن ها پیشگیری کنیم.
ایجاد فرایند طراحی لوگو خود

حالا که می دانیم لوگو چیست و چه اصول و قواعدی برای طراحی لوگو مهم هستند و چه چیزی مایه می شود الی یک لوگو کامیاب شود، اکنون ما برای آغاز فرایند طراحی حاضر ایم این مشکل ترین بخشی از این 5 نکته است، و سوژه باره بحث ما را در خویش دارد. پردازش هر فرد متفاوت است و تجربه اثر می دهد که معمولا عامل کلیدی برپایی فرایند طراحی لوگو است .برای نمونه نگاهی به فرایند طراحی دیویدمی اندازیم:
به طور خلاصه، پروسه طراحی لوگوها معمولا متشکل از:

مختصر طراحی مختصر
تحقیقات و طوفان مغزی
طراحی
نمونه سازی و مفهوم سازی (مرحله 5)
ارسال به مشتری برای نقد و بررسی
اصلاح و اضافه کردن نکات تکمیلی
عرضه فایلها به مشتری و ارائه خدمات به مشتریان

یادگیری نرم انگیزه ها و کامل کردن طراحی لوگو

اگر لغایت کنون پیش یا در درازا فرایند طراحی خود گیرکرده اید، در زیر بعضی از راهبری ها برای افزایش خلاقیت شما ارائه شده است.

 

اصول اصلی در طراحی لوگو و نمادها

 

با فردی که سفارش طراحی لوگو اختصاصی را به شما دیتا است ، صحبت کنید. شما باید بدانید برای چه کاری در حال طراحی هستید. نکاتی که او دلخواه دارد را بپرسید و از او بخواهید که کار خویش و هدفی که از طرح لوگو دارد را برای شما توضیح بدهد . گاهی اوقات عنوان شرکت یا بنیاد-نهاد-سازمان گویای همه چیز است و حتما نباید از تصویر و یا شی ای که مربوط به آن شغل است کاربرد نمود. مثلا برای رستوران لزومی ندارد حتما از تصویر غذا استفاده کنید.

گاهی اوقات مرتبط بودن تصویر لوگو با عنوان شرکت، به منزله موفقیت اغلب نیست! البته این نکته را نباید فراموش کرد که مرتبط بودن زیاد کارایی گذار است اما در برخی موارد می طاقت از این مساله چشم پوشی نمود.بهترین مثال برای این باره لوگو شرکت خودروسازی مرسدس بنز و یا شرکت اپل می باشد.

می توانید نظر سفارش دهنده تان را جویا شوید و از پیشنهادات او پیشباز کنید. پس از اینکه مشتری تکاپو خویش را برای شما کالبدشناسی کرد از او بخواهید که اگر پیشنهادی برای لوگو خود دارد بگوید. گاهی اوقات می تاب از این نکته به بهترین نحو ممکن استفاده نمود.

نماد طراحی شده باید برای همه قابل تشخیص باشد و دارای پیجیدگی ها خاص خود نباشد. زمانی که این شرط رعایت شود به راحتی در ذهن بیننده هم نقش خواهد بست. مثال پدیدار این باره می تاب به کمپانی Nike اشاره نمود. که در عین سادگی زیاد تند در ذهن بیننده نقش می بندد.

سعی کنید ساده طراحی کنید. یک نماد ساده بسیار کارایی گذار تر از یک مظهر شلوغ و پیچیده است. ساده بودن تقریبا در مظهر تمام شرکت های کبیر مشهود است.

نماد طراحی شده توسط شما باید مانند نداشته باشد و ویژه شما باشد. چیزی که این لوگو را خاص می کند نکته ی ریزی است که طراح در آن اعمال کرده است. مثلا در لوگوی فدکس فضای خالی بین حرف E و x را که مانند یک پیکان است، ببینید. در حالی که نمادی بسیار ساده است اما به طور بنیادین طراحی شده است.

حق انتخاب را به سفارش دهنده تان بدهید و لوگوهایی که طراحی نموده اید را به او اثر دهید و به او این فرمان را بدهید از وسط لوگو هایی که طراحی نموده اید آن موردی را انتخاب کند که خود می پسندد.