بازطراحی و ریدیزاین لوگو گوگل

بازطراحی و ریدیزاین لوگو گوگل

 

همان‌طور که گوگل در ویدیوی معرفی لوگوی جدید اشاره می‌کند، این واژه از سال ۱۹۹۸ در حال تکامل بوده است. ولی این تغییر جدید از سررسید سنه ۱۹۹۹ بزرگ‌ترین جهش گوگل در انتخاب حروف لوگویش محسوب می‌شود. طراحی جدید ظاهر تخت‌تر و نرم‌تری دارد.

لوگوی جدید گوگل از همان حروف قبلی برپایی شده، اما این بار در آن از فونت متفاوتی کاربرد شده است. این لوگو همانندی بیشتری به لوگوی شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت دارد.

گوگل علاوه بر تغییر فونت لوگو، آن “g” حقیر را هم که در تب‌های مرورگر دیده می‌شود تغییر دیتا است. از این به بعد در تب‌ها “G” کبیر اثر داده می‌شود. گوگل می‌گوید طراحی جدید به‌زودی به همه‌ی محصولاتش گذرگاه می‌یابد. در صفحه‌ی اصلی گوگل یک انیمیشن حقیر می‌بینیم که در آن لوگوی کهنه پاک می‌شود و لوگوی جدید کشیده می‌شود.
شاید با خویش بپرسید چرا گوگل تصمیم گرفت لوگویش را عوض کند. گوگل انگیزه مشخصی در این مورد ارایه نمی‌دهد، اما می‌گوید لوگو باید ماهیت و هویت گوگل را بهتر بازتاب کند. گوگل سایر صرفا یک وب‌سایت برای سرزدن نیست، بلکه مجموعه‌ای از سایت‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌هایی است که در کامپیوترهای شخصی، گوشی‌های هوشمند و هر جایی که یک مرورگر پیدا شود، به خدمت کاربران در می‌آیند.
در بلاگ گوگل این مطلب درج شده است: “ما اندیشه می‌کنیم که گزیده‌ای از بهترین‌های گوگل را (ساده، مرتب، رنگارنگ، دوستانه) انتخاب کرده‌ایم و به آنها قالب تازه‌ای داده‌ایم لغایت نه فقط معرف گوگل امروز، بلکه نمایانگر گوگل آینده باشد.”