طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

پیشنهادهایی برای طراحان لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد طراحان لوگو و پرهیز از اشتباهات

 

بدانید برای چه نوع کاری در حال طراحی هستید

اول از همه با فردی که سفارش را به شما دیتا است ، گفتگو کنید. نکاتی که او مد نظر دارد بپرسید و بخواهید که شغل خود و هدفی را که از طراحی لوگو دارد را برای شما روشنگری بدهد . برخی مواقع اوقات عنوان کمپانی یا بنیاد-نهاد-سازمان گویای کل چیز است و حتما نباید از تصویر و یا شی ای که مربوط به آن کار است استفاده نمود. گاهی اوقات به خاطر اینکه لوگو پیوسته باشد با عنوان کمپانی ، به منزله موفقیت بیشتر نیست. البته این نکته را نباید فراموش کرد که مرتبط بودن بسیار تاثیر گذار است ولی در برخی موارد باید چشم پوشی رو کرد از این مساله. بهترین نمونه برای این مورد می طاقت به لوگو کمپانی خودروسازی مرسدس بنز و یا کمپانی اپل و یا حتی کمپانی Virgin Express اشاره نمود. شرکت مرسدس بنز یک شرکت اتومبیل سازی است اما همان طور که می بنید نماد آن یک اتومبیل نیست . شرکت اپل یک کمپانی کامپیوتری است ولی آیا مظهر آن موارد مربوط به کامپیوتر است ؟

 

اشتباهات طراحی لوگو

 

پیشنهاد مشتری

بعد از اینکه مشتری شما تکاپو خویش را شرح عدل از او بخواهید که اگر پیشنهادی برای لوگو خود دارد بگوید. برخی مواقع اوقات می نا از این نکته به بهترین نحو شدنی بهره‌گیری نمود

تا حد شدنی گرافیکی نبودن

سعی کنید شغل شما زیاد گرافیکی نباشد و آن را ساده نگه دارید. این نکته را به یاد داشته باشید که یک سمبول(لاتین) ساده زیاد کارایی گذار تر از یک مظهر شلوغ و پیچیده است. ساده بودن را می توان کم و بیش در مظهر تمام کمپانی های بزرگ نگریستن نمود

نمونه مشابه نداشته باشد

نماد طراحی شده بدست شما باید همانند نداشته باشد و مخصوص شما باشد. چیزی که این لوگو را ویژه می کند نکته ی ریزی است که طراح در آن اعمال کرده است.

لوگو را قابل تشخیص و با توانایی به خاطر سپاری طراحی کنید

نماد طراحی شده باید برای کل قابل تشخیص باشد. زمانی که این شرط رعایت شود به راحتی در ذهن نظاره گر هم نقش خواهد بست. مثال آشکار این باره می تاب به شرکت Nike اشاره نمود. که در عین سادگی زیاد تند در ذهن نظاره گر حک می گردد.

برگزیدن لوگو توسط سفارش دهنده

به سفارش دهنده این پروانه را بدهید از میانی لوگو هایی که طراحی نموده اید آن موردی را گزینش کند که می پسندد.

 

مقاله مرتبط : تکنیک های خلاقیت در طراحی لوگو