طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

لوگوی صوتی

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

تاثیر طراحی لوگوی صوتی بر دیدگاه و تجربه مشتری

 

مسلما همه کسب و کارها نمی‌توانند در بازاریابی خویش روی هر پنج حسل اصلی انسان کارایی بگذارند؛ ولی این موضوع نباید راهبند از کوشش برای تاثیرگذاری روی تمامی حواس شود. مثلا لدر ارتباط با حس شنوایی با چندی خلاقیت می‌توان روش‌های زیادی را برای کاربرد از موسیقی در جهت منافع بنگاه آفریدن؛ نوآفریدن کرد. برای بهره بردن از موزیک جهت درمان و ارتقای تجربه مشتری، سه حوزه اصلی وجود دارد:

لوگو  صوتی و طنین زنگ هدایت صوتی مشتری،واین سه با هم چیزی را تشکیل می‌دهند که آن را «آوای برند» می‌نامیم. در این دسته حوزه‌های موزیکال برند را به صورت دقیق‌تر باره رسیدگی پیمان می‌دهیم.

لوگوی صوتی و طنین زنگ صدا

لوگوی صوتی را می‌توان نزدیک در کل بخش‌ها که مشتری (یا حتی تامین‌کنندگان) با بنگاه تماس پایدار می‌کنند، استفاده کرد. برای مثال وب‌سایت بنگاه محیطی است که موزیک در آن درمان چشمگیری برپایی می‌کند.موسیقی که از آن استفاده میکنید چه یک بخش کوتاهی باشد، چه یک قطعه کامل، قابلیت به یاد آوری فوقانی داشته و امکان پایدار گذاشتن آنل در حافظه بلندمدت بسیار زیاد است.

شرکت استارباکز موزیک‌های منتخب را در قالب CD‌هایی به اسم موزیک‌های شنیدنی تعبیه کرده و آن را برای فروش در فروشگاه‌های قهوه فروشی و به چهره آنلاین بر روی تارنما خویش عرضه کرد. با این روش به مشتریانش این فرصت را داد تا گونه ها موزیک‌های متفاوت را در اختیار داشته باشند و به این ترتیب نه تنها موجب بالارفتن برند استارباکز شد، بلکه مایه کسب درآمد مضاعفی هم برای این کمپانی شد.

مسلما اگر هدف دارید از قطعات کامل موزیک بهره ببرید، خیلی مهم است که با سلیقه موسیقیایی مشتریتان کاملا آشنا باشید. گزینش موزیک اشتباه می‌تواند به هر برندی آفت برساند، همان‌طور که گزینش بد در ارتباط با هر کدام از محرک‌های حواس دیگر مایه آفت رویت برند می‌شود.

اگر منظور دارید علاوه بر لوگوی صوتی، قعطات موزیک را نیز در وب‌سایتتان پیمان دهید، حتما ‌این امکان را به بازدیدکنندگان‌تان بدهید که هر سررسید که خواستند، صدا را قطع کنند. چون شدنی است بازدیدکننده سایت در حالی نباشد که به موزیک سنگین که توسط گروه ارکستر اجرا شده گوش کند، و وانگهی ممکن است از محل پیشه یا پیرامون دیگری از سایت شما بازدید کرده باشد که پخش موزیک در آن محیط‌ها اصلا خوشایند نباشد. کاربرد موزیک چه به چهره طنین کوتاهی باشد چه یک تکه کامل موسیقی، اندک به کاربرد در وب‌سایت نمی‌شود. می‌توان یک CD از موزیک‌های بنگاه یا نسخه‌ای از لوگوی صوتی یا طنین بنگاه را در برنامه‌های تبلغاتی، نشست‌های مطبوعاتی و جلسه‌های روابط عمومی یا به عنوان سرآغاز نطق و برنامه شناسایی بنگاه کاربرد کرد.

 

نکته مهم در ساخت لوگو این است که لوگوی صوتی منتخب، با برند و مبدأ مشتریان تناسب و انسجام داشته باشد. اگر کالا یا خدمت عرضه شده، تکنولوژی‌های نوین است، احتمالا لوگوی صوتی یا موسیقی که جنباننده شنوایی و هیجان‌انگیز باشد، برای تجربه مشتری از بنگاه مناسب‌تر باشد. از سوی دیگر کالا و خدماتی که بازگوکننده سکوت و آرامش هستند به اصوات لطیف‌تر و ملایم‌تر نیاز دارند.

به خاطر داشته باشید که بستگی تنها اندک به بدن صوت نمی‌شود. چنانچه بنگاه یا سازمان مدعی فعالیت برای پشتیبانی قانونی از حیوانات یا پیرامون ‌زیست است یا به فعالیت‌های عام المنفعه می پردازد به هیچ عنوان نباید از خواننده یا آهنگ‌سلازی که به صورت علنی به این امور بی‌احترامی یا مخالفت می‌کند، کاربرد شود. اینکه چه چیزی با مشتریان در پیوستگی است مساله بنیادی شما را تشکیل می‌دهد. وقتی مشتریان موزیک برند محصولی را برادر داشته باشند و آن موزیک با روحیات آنها منسجم باشد مقدار اکثریت متعلق به را خریداری می‌کنند؛ وارونه آن نیز درباره محصولی که موزیک برند آن با علایق و روحیات مشتریان هماهنگی ندارد یا واقعا مایه ایجاد ناراحتی برای آنها می‌شود، راستگو است.

با وجودی که ممکن است این نکته به عقیده بدیهی برسد، در بیشتر موارد مخصوصا در فروشگاه‌های اشکال فروشی مورد غفلت قرار می‌گیرد. خوشبختانه این موضوع این شانس را به شما می‌دهد لغایت با گزینش هوشمندانه موزیک فرصت‌های مناسبی را برای برندتان برپایی کنلید.