طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

تقسیم بندی انواع سفارشات طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

انواع سفارش طراحی لوگو

اغلب طراحان لوگو، کارهای سفارشی طراحی لوگو را در ذهن خود به دو دسته دسته می نمایند :

بخش نخست کارهایی که دارای موضوعاتی آشنا و مطابق علایق آن هاست که طراح با آمادگی کامل آغاز به طراحی جستار می‌کند.

و بخش دیگر، کارهایی است که حائز موضوعاتی کاملاً غریب هستند و طراحان برای طراحی آن ها باید مطالعه و جست و جو کرده لغایت با جوانب آن کاملاً آشنا شوند و از اطلاعات توسط آمده ایده‌های پسندیده را پیدا و کار ساخت آرم و لوگو را آغاز کنند.

این نکته امری طبیعی است، زیرا هیچ کس نیست که در همه‌ی زمینه‌ها دارای اطلاعات کافی باشد.

در ایران به انگیزه عدم رشد و گسترش کافی رشته‌های کارهای خدماتی در طراحی گرافیک، بر عکس برخی مشاغل که کارها دارای بخش بندی تخصصی است، چنین دسته بندی‌هایی به راستی به هستی نیامده است.

لذا اکثر قریب به رویداد طراحان مجبورند گونه ها سفارشات را بپذیرند و درباره هر سوژه پیشنهادی به قدر کافی و لازم مطالعه ، جست و جو و طراحی کنند.

 

انجام سفارش انواع لوگو

 

مطلب پیشنهادی : سفارش طراحی لوگو

 

اگر سفارش طراحی آرم و لوگو را قبول کرده اید، بهتر است آغاز با سفارش دهنده جلسه ای را برای اخذ نظرات و ایده های او برپایی دهید. از فعالیت سازمان یا کمپانی که قرار است برای او طراحی را انجام دهید، اطلاعات کامل بدست آورید تا دریافتن به فضای حاکم بر آن کمپانی یا موسسه، شما را در طراحی آرم آن، یاری کند.

می توانید از سفارش دهنده خویش بخواهید تا نمونه طرح هایی را که به آنها علاقه دارد، به شما شناسایی کند تا سلیقه او دستگیرتان شود.

بهتر است برای هر سفارش، چند طرح بزنید الی مشتری بتواند از میان طرح های شما یکتا را انتخاب نماید. اغلب سفارش دهنده ها درهنگام دیدن چند طرح مختلف ، با خوشنودی اکثریت یک طرح را گزینش میکنند تا اینکه تصور کنند شما یک طرح را به واداشتن به او تحمیل کرده اید.

هرگز به سفارش دهنده، طرحی را که اغلب از دیگر طرح هایتان می پسندید القا نکنید و فرمان دهید او خودش گرد را برگزیند. ولی اگر او خویش را برای شنیدن نظرات و توضیحات شما مشتاق نشانه داد، می توانید در باره ارجحیت احد از طرح هایتان برایش توضیحاتی دهید . ولی سرانجام برگزیدن با اوست.

با توضیح در مورد هستی انواع نمادها و گونه ها آرمها برای سفارش دهنده، از او بخواهید لغایت تمایل خویش را برای هر کدام از گونه ها آرم ها اعلام نماید الی شما فوکوس خویش را بر آن سخیف از طراحی، متمرکز کنید. همواره حق را به سفارش دهنده بدهید و کوشش کنید تا در نهایت، نظرات او در کار شما اعمال شود، زیرا صاحب نهایی طرح اوست و با این کار چیره دست گری و محبوبیت شما افزایش پیدا خواهد یافت.

بیشتر درخواست کنندگان طراحی لوگو انتظار دارند که لوگوی طراحی شده آنها تمام و کمال ، گویای هر آنچه باشد که کمپانی یا بنیاد-نهاد-سازمان آنها مشغول آن هستند. استفاده از عین محصول در طراحی لوگو واجب نیست، مثلا در طراحی لوگوی کمپانی Nike که یک کمپانی معتبر در زمینه تولید محصولات ورزشی در گیتی است، هیچ المانی که بطور مستقیم اشاره ای به یک حرکت یا فرآورده ورزشی داشته باشد هستی ندارد.

 

 

شاید مطالعه مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد :

چک لیست طراحی لوگو