خواص اولیه طراحی لوگو

خواص اولیه طراحی لوگو

 

ساده و ساده ترین لوگو

یک لوگو علاوه بر سادگی باید در جذب نگاه مشتری موثر عمل کند. لوگوهای موفق همش حامل پیامی بشردوستانه هستند. شرکت های بزرگی هستی دارند که در شناسایی لوگوی خود به اهمیت ارتباطات انسانی می پردازند و در قالب تصویری کوچک، ارزش های بیشماری را به مصرف کننده القا می کنند. اگر رسالت یک شرکت براساس ارزش آفرینی بنا شده باشد، بعد به راحتی می تواند با استفاده از تکنیک های گرافیکی مدرن مفهوم ارزش را از راه لوگو در ذهن مشتریانش حک کند.عبارت جذاب و ارزش براوو چه بسا مهم ترین توصیه در طراحی یک لوگو باشد. شما می خواهید نشان سازمانی خویش را در ذهن همگان ثبت کنید و پیمان نیست که چارت سازمانی تان را در قالب یک لوگو بگنجانید. لوگوهای پیچیده و تاریکی برانگیز شانس زیادی در جذب پروا اولیه مشتریان نخواهند داشت و توفیق کسب و کار شما را به مخاطره می اندازند بعد همیشه در شناسایی یک لوگو ریشه-بن-بیخ ساده نگاری را در نظر میگیریم.

یکتایی

قبل از طراحی لوگوی شما پیش درآمد به رسیدگی لوگوی رقبا و ویژگی های غالب صنعت شما پرداخته میشود . اگر رقبای اصلی شما از اشکال یا رنگ های مشابهی کاربرد کرده اند و سهم بازار نکوداشتن را در گزین کردن گرفته اند پس لوگوی آنها توانسته پیوستگی لازم با مصرف کنندگان را برپا کند. حال باید با بهره گیری از ایده های نو و ترکیب آنها با تجربیات رقبایتان به خلق یک لوگوی ماندگار نائل آمد.

ساختار

لوگوی اغلب شرکت ها متنی- تصویری می باشد اگرچه این گونه لوگوها در صنایع پوشاک و خودرو سازی بیشتر مورد استفاده پیمان می گیرند. به کارگیری اشکال هندسی در طراحی لوگوها به منزله القای مفاهیم مشخصی به مصرف کنندگان است. مثلاً لوگوهای دایره شکل مفاهیمی چون برقراری ارتباط، امنیت، تکامل، ادامه و راحتی را منتقل می کنند یا لوگوهای مثلثی شکل بیشتر بیانگر مفهوم انرژی، قدرت، تعادل، نظم و حتی شاخصه های مذهبی هستند. جالب است بدانید لوگوهای چهارگوش تصویری از منطق، اعتبار و دقت را تداعی می سازند البته بعضی کمپانی های معتبر هم در کناره اسم بازرگانی خود فقط از یک خط منحنی استفاده می کنند که علت عمده آن انتقال مفهوم تحرک، نشاط و لذت در نزد مشتریان می باشد.

رنگ بندی

رنگ ها نقش مهمی را در جذابیت یک لوگو ایفا می کنند و می توانند پیامد ها و رفتارهای متفاوتی را بر ما تحمیل کنند.  رنگ ها بسته به سن، جنسیت و شاخص های فرهنگی مصرف کنندگان بازار هدف، تفاسیر متفاوتی دارند بعد لازم است با آگاهی کامل از خاصیت های فرآورده و مشتریان بازار هدفتان، از رنگ های پسندیده در طراحی لوگوی شما استفاده شود . رسیدگی ها نشانه دیتا است اغلب صنایع با یک رنگ غالب در نزد مشتریان شناسایی شده اند. اگر دقت کرده باشید رنگ لوگوی بیشتر کمپانی های بیمه ای، آرایشی- بهداشتی، خطوط هواپیمایی، بانک ها و موسسات مالی اعتباری آبی است چراکه آبی القا کننده تسکین و امنیت در نزد مشتریان است. وارون رستوران های رشته ای، صنایع غذایی، پوشاک و لوازم خانگی از رنگ قرمز در لوگوی خود کاربرد می کنند و از این روش سعی در جلب پروا اولیه مشتریان خویش دارند. جالب است بدانید رنگ غالب لوگوی خودرو سازان در سرتاسر جهان رنگ طوسی است که مفهوم استحکام و نیرو را همچون رنگ فلز تداعی می کند.

انعطاف پذیر

همانطور که شرکت ها با گذشت زمان دچار تغییراتی در نظام سازمانی خود می شوند. لوگوها نیز باید با پروا به تغییرات محیطی و همینطور پیشرفت های سازمانی دستخوش تغییراتی جزئی شوند پس اگر لوگوی شما قابلیت تغییرپذیری نداشته باشد، ممکن است با پروا به تحولات بازار و ورود رقبای سرسخت جدید، توفیق چندانی در حفظ جایگاه گذشته خود نداشته باشید ضمناً لوگوهای انعطاف پذیر این امکان را برای شرکت ها مهیا می سازند که با اشاعه مقوله های کاری خود به راحتی لوگوهای جدیدی را با رعایت قالب همان لوگوی قدیمی طراحی و در نزد مشتریان بازار منظور خود ترویج کنند.  اگر دگرگونی ها جزئی در لوگوی جدید لطمه چندانی به قالب کهنه آن وارد نکند، به راحتی می توانید مشتریان خود را با تصویر لوگوی جدیدتان همراه سازید البته به یاد داشته باشید دگرگونی لوگوها تنها برای کمپانی هایی جایز است که درصدد بازآفرینی مجدد خود نیستند. جالب است بدانید کمپانی های بزرگی نظیر نایک از ابتدا تاکنون به طور متوسط در هر دهه از عمر خویش تغییراتی جزئی در لوگوی خویش داشته اند.

انطباق پذیر

یکی از مهم ترین ویژگی های یک لوگوی موفق، انطباق پذیری آن با همگی ابزارهای تبلیغاتی در سازمان است.  شما می خواهید از لوگو در سربرگ، بروشور، کارت ویزیت، وب سایت، استندها، بیلبوردها، بنرها، هدایای تبلیغاتی، آگهی های روزنامه ای، دعوتنامه ها و… کاربرد کنید بعد باید لوگوی باره نظرتان در همگی این افزار بازاریابی به احسان قابل رؤیت باشد لوگوهای رنگی نیز باید از قابلیت رؤیت در رنگ های ابلق برخوردار باشند چرا که بیشتر اوقات سربرگ های ارسالی از طریق فکس به صورت دورنگ به دست مشتریان می رسند.

به یاد ماندنی

به گفته بسیاری از بزرگان سوداگری درازا عمر یک برند ممکن است بیشتر از طول عمر یک فرآورده باشد لذا اگر شرکت بزرگواری تصمیم به بیرون کردن یک فرآورده از چرخه تولید خویش گرفت، بی گمان اسم تجاری آن کمپانی کماکان در نزد مشتریان معتبر خواهد بود بعد لوگوها با افول یک محصول فراموش نمی شوند از این رو  از عکس ها و واژگان ساده و قابل انتقال در طراحی لوگوی سازمانی  و به تعقیب برقراری پیوستگی دائمی با مشتریان بالقوه خویش از طریق ثبت یک لوگوی ماندگار در ذهن آنها باشید. فراموش نکنید شما فقط کسی هستید که باید در تمامی مراحل بازاریابی خویش از تولید تا فروش، شرایط لازم برای گسترش هر چه بهتر نام تجاری تان را برای مصرف کنندگان مهیا سازید. متعلق به بعد این مشتریان هستند که خویش به گسترش نام بازرگانی شما و ثبت لوگوی ارزشمندتان در ذهن، قلب و حتی روی پوشاک هایشان می پردازند.

یک دوست

امروزه برندها، لوگوها و اسم های بازرگانی به اخ خودمانی مصرف کنندگان تبدیل شده اند. اگر کمی به گوشه ها-کناره ها خویش نگاه کنید، آدم های زیادی را می بینید که در شناسایی هویت و شخصیت خود به اسم های بازرگانی محبوبشان اشاره می کنند بعد یک لوگوی ماندگار باید برادر خودمانی یک مشتری باشد و او را تا واپسین،انجام عمر همراهی کند البته فراموش نکنید آدم ها تا زمانی که به طرف مقابلشان اطمینان نکنند، بنای رفاقت با او را قبل نمی کشند برآیند اینکه برای رسیدن به مفهوم دوستی با مشتریانتان بهتر است از واژگان و خرده اطمینان دسته در شناسایی لوگوی سازمانی تان استفاده نماییم .

یادآور فعالیت شما

لوگوی شما یادآور همان کسب و کاری است که در حال عرضه به مصرف کنندگان هستید. قابل انتقال باشد ولی نباید از نمادهای شناخته شده صنعت مورد فعالیتش فاصله بگیرد. مثلاً اگر در صنعت ارتباطات کار و جنبش می کنید بهتر است از لوگوهای مدور یا کروی کاربرد شود، چراکه به طور نامحسوس در حال القای مفهوم وابستگی با دیگران هستید یا اگر زمینه کار و جنبش شما نشر کتب و مجلات است، بهتر است از عکس ها قلم و کتاب به شکلی جذاب و بی همتا در لوگوی شما بهره‌گیری گردد. ابتکار به معنای زیرپا قراردادن یا مفاهیم ارزشمند نیست.بدون شک یکی از وظایف مهم هر شرکتی، یادآوری نوع تکاپو و گویه های کاری خویش در تمامی ابزارهای ترویجی و مشتریان نهفته بازار هدفش است.