درباره طرح لوگو و شعار المپیک بدانید

هر دایره موجود در این لوگو اثر دهنده یک قاره است و وجود 5 حلقه به معنای 5 قاره کره زمین است و هردایره نماینده یک قاره است.

اما در این بین یک سوژه مخفی هستی دارد. 5 حلقه لوگوی المپیک دارای 5 رنگ آبی، سبز، سیاه، قرمز و زرد است و تصور کل اهالی  ورزش بر این است که هر دایره با این رنگ ها مربوط به یک قاره است.ت برای نمونه رنگ زرد را به قاره آسیا، سیاه به قاره آفریقا و قرمز به آمریکا اطلاق می شود. ولی درستی ترکیب این رنگ ها موضوعی بر خلاف تصورات است.

علت اصلی پیمان دریافت این 5 رنگ در لوگوی المپیک یک انگیزه اصلی دارد  که تصمیم گیرندگان طراحی لوگوی المپیک بر پایه آن، این رنگ بندی را ایجاد کرده اند و علت آن وجود حداقل احد از این 5 رنگ در پرچم های ملل مختلف است و هیچ کشوری پیدا نمی شود که گرد از این 5 رنگ در پرچم آن کشور وجود نداشته باشد. بدین ترتیب رنگ‌های سفید (رنگ زمینه)، قرمز، آبی، سبز، زرد و سیاه به گونه‌ای برگزیدن شده که هر کشوری کمینه یکتا از این رنگ‌ها را در پرچم ملی خویش دارد.

شعار المپیک: سریعتر، بالاتر و قدرتمندتر

اشعار رسمی المپیک  عبارتی لاتین به معنی «سرتیعتر، بالاتر، قدرتمندتر» است.
نهضت المپیک نمادهای بسیاری دارد که اکثر  آنها اثر دهنده ایده‌ها و ایده آل‌های کوبرتین هستند. بارون پیر دوکوبرتین فردی بود که توصیه این شعار را مطرح کرد و به علت مصادف بودن بازی های المپیک با جنگ جهانی اوتل در سال های 1914 و 1918، به منظور تقریبا  تر کردن کشورها به یکدیگر طرح شعار و لوگوی المپیک را مطرح کرد.