دیدگاه های یک طراح لوگو

دیدگاه های یک طراح لوگو

 

  • در اینجاا ، بعضی از دیدگاه های یک طراح لوگو به صورت سوال و جواب آورده شده است.

 

آیا می توانیم لوگویی به سلیقه شخصی خودمان طراحی کنیم؟

جواب : خیر. یک طراح گرافیکی باید به یاد داشته باشد که اگر تکلیف طراحی لوگو برای یک مشتری ویژه به عهده او گذاشته شد، او مسئول است لغایت بیشینه کوشش خود را برای طراحی این لوگو اتمام دهد. شما نمی توانید تنها به این علت که یک سوژه یا عنصر مورد علاقه شماست آن را بر خلاف آنچه در اجازه پیشه دارید به طرح اضافه کنید. طراحی برای شرکت که طراحی لوگوی آن به عهده شما گذاشته شده است احتیاج به داشتن اطلاعات عمقی و کافی در مورد آن دارد .شما باید مطمئن شوید طرحی که برای لوگو انتخاب کرده اید از نگرش مشتری پذیرفتنی باشد. طرح را با کاراکترهایی که انتخاب کرده اید بسنجید. در باره کل گزینه ها و برگزیدن ها، چگونگی تاثیر گذاری لوگو، فونت ها و رنگ بندی ها فکر کنید. طرح و حس کلی لوگو باید برای مشتری و کاربران او خوشایند و قابل قبول باشد نه برای شما.

آیا یک لوگو را می نا بدون گنجاندن نام کمپانی طراحی کرد؟

جواب : خیر، طراحی لوگو بدون گنجاندن اسم شرکت یک اشتباه کبیر است. لوگویی که فقط از نشانه تشکیل شده است یک خلاء ارتباطی کبیر در ذهن نظاره گر برپایی می کند. چون متنی وجود ندارد الی بتواند در روشنگری وشرح دادن نوع پیشه تجاری به او کمک کند. لوگو حتما باید دارای معنا و مفهوم باشد و بتواند کار و تجارت شما را شرح دهد که این شغل تنها با یک پرتو امکان پذیر نخواهد بود. اگر یک مشتری اصرار به طراحی لوگوی پرتو ای داشت می توانید از لوگوی ترکیبی کاربرد کنید لغایت هم نام شرکت در آن قرار داشته باشد و هم اثر که آهنگ مشتری بوده است. وقتی شما یک لوگوی ترکیبی طراحی کنید می توانید همش امکان این هستی دارد که آنها را به چهره جداگانه باره استفاده پیمان دهید. البته دقت داشته باشید که منظور، آوردن نام کمپانی است که باید سپریدن شود نه طراحی اسم آن.

فونت لوگو در چه درجه ای از اهمیت پیمان دارد؟

جواب : در میان طراحان لوگو یک رخداد نظر هستی دارد که فونت لوگو را بخشی از دکوراسیون و تزیینات لوگو به حساب می آورند نه چیزی اغلب از این. از جانب سایر فونت لوگو یکتا از عناصر مهم طراحی است. فونتی که در طراحی بکار می رود باید خوانا و پیمانه پذیر باشد لغایت اسم تجاری شما را به خوبی و زیبایی نمایش بدهد. باید مطمئن شوید فاصله بین حروف متعادل و مناسیب است و اگر نام تجاری شما بلند است سعی کنید از فونت های سخیف تر استفاده کنید تا کل لوگو را تحت الشعاع قرار ندهد.