مهمترین نکات در طراحی لوگو حرفه ای

آموزش طراحی آرم و لوگو حرفه ای

 

ما برخی از نکات مهم طراحی لوگو را در مقاله ذیل ارائه کرده ایم که از نظرات و تجربیات طراحان چیره دست می باشد. البته نمی توان همه این پیشنهاد ها را در کل پروژه های هنری به یک میزان باره پروا پیمان داد. در این مقاله راهکارهای اولیه برای آغاز شغل طراحی لوگو را برای شما اجتماع کرده ایم که به شما کمک می کند کار خود را با برنامه ریزی و پس زمینه فکری لازم و کافی نخست کنید.

ساده طراحی کنید

لوگویی که حائز جزییات بسیار و پیچیده است نه فقط سخت طراحی می شود بلکه به سختی هم به خاطر سپرده شده به یاد آورده می شود. چرا وقت خویش را با طراحی یک لوگوی پیچیده و پر از جزییات تلف نماییم در حالی که همه ما می دانیم که یک لوگوی ساده جذابیت اخص ای دارد؟ وقتی کوشش می کنید یک طراحی کاملا ساده اتمام دهید، متوجه می شوید که این کار به مراتب مشکل تر است. طرح های ساده از اثر های یک طراح خوب هستند و این واقعیت را نشان می دهند که ذهن طراح بر بنیاد ایده های موجود در مورد یک کار و یا شغل تجاری، توانا به ساده سازی ایده های پیچیده است.

سایز، از عناصر مهم

به یاد داشته باشید که یک لوگو باید در سازهای گوناگون تولید شود- برای سربرگ کمپانی، ویژه وب سایت و پسندیده برای اعلان های تبلیغاتی. اگر طرح لوگو خیلی پیچیده باشد فهم و تشخیص آن در سایزهای حقیر بسیار سخت خواهد بود. پس سعی کنید لوگو را در اندازه های گوناگون ارائه کنید، چون این مسئله برای یک مشتری با تجربه اهمیت زیادی دارد.

نسبت درازا و عرض

لوگوهایی که کوتاه و عریض هستند و یا باریک و بلند، از نظر بصری گیج کننده اند و ترازمندی بین نسبت درازا و پهنا در آن ها رعایت نشده است. لازم نیست همش در طراحی قرینه سازی دقیقی در طرح برپایی شود اما هستی یک ترازمندی نسبتا پسندیده و خوب بین طول و پهنا آن برای داشتن یک لوگوی مطلوب و دلپسند از اهمیت گزیده تر ای برخوردار است. بهتر است پیشه را با یک شکل هندسی ساده نخست کنید. لوگوهای چهارگوش شکل به اندازه لوگوهای دایره ای تاثیر گذار و قشنگ هستند.

ویژگی ها مجزا

اگر مشتری از شما آهنگ که در طراحی لوگو از خرده گرافیکی و متن به یک میزان استفاده کنید، رهنمود می کنیم روی کل اجزا به طور جداگانه کار کنید، مگر این که بتوانید از پس تمامی آنها در ساحل هم برآیید. بهتر است روی هر یک از آیتم های متن و شکل به طور مستقل شغل کنید. سپس در سرانجام همگی را در کناره هم پیمان داده و طرح را کامل کنید. این یکی از مواردی است که ممکن است در زمینه طراحی لوگو به شما توصیه شود.

بیننده منظور را در نظر داشته باشید

معمولا علت این که فردی تقاضا طراحی یک لوگو جدید می کند این است که احساس می کند لوگوی فعلی دیگر توان تاثیرگذاری خویش را از دست دیتا است. ممکن است شرکای یک شرکت تغییر کرده باشند و یا شدنی است بعضی از ارزش های بنیادین و اصولی آن تغییر پیدا کرده باشد. ولی ریشه-بن-بیخ اولیه طراحی لوگو در عقیده گرفتن بیننده هدف است نه تنها تامین کردن آیتم های لازم برای بالا بردن فروش کمپانی. سعی کنید تا حد امکان این مسئله را در اثناء طراحی لوگو در عقیده داشته باشید. شما به عنوان یک طراح بیشترین شایستگی در مورد تصمیم گیری درباره این موضوع، یعنی ارائه یک لوگوی پسندیده برای اثبات قابلیت های یک کمپانی به جامعه را دارا هستید.

ماهیت و هویت شرکت را در عقیده داشته باشید

یک شرکت دارای ارزش های بنیادین و بنیادین است که همش سعی می شود آن ها را در تاریخچه آن شرکت آن ها برجسته و زنده نگه دارند. هنگام طراحی لوگو، طراحی باید این ارزش ها را مد نظر داشته و آن ها را در طرح خود بروز دهد. بهتر است برخی از موارد دارای ارزش را با آیتم های دیگر ترکیب کند. لازم به بیان است که یک لوگوی هندسی که برای مدرسه و یا تدریس جبر و رویارویی کارکرد نکویی دارد، برای یک مغازه بستنی فروشی که در خیابان پیمان دارد اصلا مناسب نیست.

لوگو باید کارایی فوری روی بیننده اش بگذارد

آیتم فوق یگانه از علایم یک لوگوی خوب است. لوگو باید بی درنگ بیننده را تحت تاثیر قرار دهد. طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که در چند ثانیه تاثیر خود را روی بیننده اعمال کند. مفتوح هم اگر طرح لوگو پیچیده باشد طوری که افراد برای فهم معنی آن ناچار به جستجو و کاوش باشند، احتمالا تاثیر مطلوبی نخواهد داشت. مخصوصا امروزه که در دنیایی زندگی می کنیم که سرعت حرف اول را می زند، بیننده باید برای درک و جمع بندی جستار موعد کمی را صرف کند.

لوگو را Tag Line (توضیح کوچک زیر لوگو) نکنید

این باره مشکلی برپایی نمی کند اما جزو طرح لوگو به احصاییه نمی رود. وقتی قصد طراحی یک لوگو را دارید، احد از اهداف شما این است که معنی و مفهوم ارزش های اساسی کمپانی را تا کران امکان ساده سازی کنید. شکی نیست هنگامی که سایز لوگو را برای کاربرد روی یک اتوماتیک تفریق می دهند، Tag Lineها به طور محسوسی غیر قابل تشخیص شده و به عبارت سایر ناخوانا می شوند. Tag Line یا لب مطلب، را می تاب در جاهایی که فضای اکثریت برای چاپ هستی دارد مانند فکس ها و یا سریرگ ها باره استفاده پیمان داد.

رنگ ها را جزو نخستینگی های اول پیمان ندهید

در حالی که با دقت فکر کردن در باره رنگ یک لوگو پیشه زیاد احسان است، ولی باید به یاد داشته باشید که شدنی است این لوگو بوسیله یک چاپگر خلنگ دفتری چاپ شود، سعی کنید شکل و فرم طرح لوگو را نخستینگی ابتدا خویش پیمان دهید. رنگ در جایگاه ذیل تر پیمان دارد. همیشه رنگ ها را می نا در پسین کار و در مراحل پایانی پروژه اصلاح کرد و یا تغییر داد.

رنگ ها را بادقت بکاربرید

معمولا هر کمپانی قبلا یک هویت صنفی و یک رنگ صنفی داشته است. این آیتم در اثناء گزینش رنگ برای لوگو کمک زیادی به طراحی می کند. وقتی رنگ بندی خاصی برای طراحی لوگو نداشته باشید، باید لوگو را در رنگ های مختلف به مشتری نشانه دهید. حتما شما اخ ندارید از رنگ هایی با شدت بالا که باعث پیچیده و زننده شدن طرح لوگو در هنگام چاپ روی یک صفحه و یا اعلان تبلیغاتی می شود استفاده کنید.

به رنگ های چاپی فکر کنید

درجات مشخصی از رنگ های وب وجود دارند که می توان آن ها را از رنگ های چاپی CMYK توسط آورد. تجربه به ما یاد دیتا است که بهترین طریق برای رسیدگی این که رنگ های مطمئن وب در هنگام چاپ چگونه به نمایش داده می شوند، این است که خودتان لوگو را چاپ کنید. چرا باید منتظر بمانید که مشتری ایرادها و دشواری ها آن را کشف و آن را به شما بازگرداند. بهتر است لوگو را با یک دستگاه چاپگری که حائز رنگ های اصلی است چاپ کنید الی نتیجه را تماشا کنید. به یاد داشته باشید که بهترین کیفیت رنگ را می توانید روی یک کاغذ با کیفیت عکس بدست آورید

طرح و مفهوم لوگو باید لغایت کران امکان سخیف باشد

این که لوگویی که طراحی می کنید حائز مفهوم باشد خیلی خوب است. در همان سان پیمان دادن چند ایده در یک طرح لوگوی ساده شغل سهولت نیست. این چیزی است که باید در گفتگو های اولیه با مشتری به آن بپردازید. آنها را متقاعد کنید که هر چه لوگو ساده تر باشد تاثیر بیشتری روی بیننده می گذارد. اگر به لوگوهای فوق العاده و برجسته ای که روی اینترنت پیمان داده شده اند توجه کنید، خواهید دید که همه لوگوهای کاربر پسند از طراحی های ساده ای برخوردارند که یک ایده ساده در پشت آن نهفته است. هر چه ایده های اعمال شده در طراحی لوگو بیشتر باشد لوگو به همان نسبت پیچیده، آشفته و گیج کننده خواهد شد.

تبلیغات

این واپسین مرحله از یک لوگوی کامیاب و نیرومند است. هر چه زمانی که یک مخاطب برای نگاه کردن به لوگو صرف کند بیشتر باشد، میزان ضبط و نگهداری آن در ذهن او بالا می رود. فکر می کنید چرا لوگوی کمپانی Nike لغایت این بی گمان موفق و حائز نمای آیکونی شکل است؟ آیا تنها به آن دلیل است که یک لوگوی کبیر و سرشناس است؟ مطمئنا انگیزه ماندگاری این لوگو این است که از طریق تبلیغات تجاری که در تلویزیون و اعلان تبلیغاتی چاپی و بنرهای متعدد دائما در معرض دیدن کسان است. اگر چه این باره خارج از مهار طراح است، اما هنگام طراحی لوگو اندیشه کنید آن را برای شرکت خودتان طراحی می کنید