طراحی لوگو حرفه ای ، اساس هویت هر برند

طراحی لوگو ، اساس هویت در طراحی برند

 

همانطور که کل می دانیم یک لوگوی خوب برای یک برند کامیاب نقش حیاتی فزاینده‌ای ایفا می‌کند.

لوگوی خوب، به عنوان پایه و بنیاد هویت برند یاری می‌کند لغایت مقوله به وجود آمدن برندی کامیاب و ماندگار فراهم آید.

داشتن یک لوگوی خوب حرفه ساده‌ای به عقیده می‌ رسد، آنقدر ساده که خیلی ها را مبتلا توهم می‌کند؛

بارها به چشم خویش دیده‌ایم اثناء سفارش لوگو، سفارش دهنده‌ای که باسواد، به روز، موفق، با پرستیژ و مستحضر به عقیده می‌رسد در متوسط جلسه دست به قلم می‌برد و طرح یک لوگو را می‌کشد و در پیوسته می‌گوید که ریشه-بن-بیخ این لوگو را کجا دیده و مربوط به کدام برند مطرح است،

 

مطلب پیشنهادی : طراحی برند | برندینگ

 

و فکر می‌کند کار بسیار ساده طراحی لوگو به آخر دریافتی است. هیچ دقت کرده‌اید چرا در کشوری مثل ایران شمار لوگوهای بدی که به چشم می خورند به مراتب بیشتر از لوگوهای خوب است؟!

شاید چون همانگونه که خیلی از ما ایرانی‌ها برای خویش و دیگران به جای پزشک، دارو تجویز می‌کنیم و به جای آرشیتکت و طراح داخلی، دکوراسیون منزل و محل کار طراحی می‌کنیم ،

هنگامی که نوبت به طراحی گرافیک و لوگو و برند هم می‌رسد اندیشه می‌کنیم دیگر این مبحث از جان آدمی که مهمتر نیست،

و اتمام این شغل به نما ساده را ساده می‌پنداریم و یا دست به حرفه طراحی می‌شویم یا از خواهرزاده عزیز که اتفاقا کلاس نقاشی هم رفته تمنا می‌کنیم زحمت آن را بکشد.

البته کل اشکال متوجه سفارش دهنده نیست شاید او وقتی معاش با یک طراح گرافیک یک پروژه را پیش می‌برده متوجه شده که آن طراح جز استیلاء به چند نرم‌افزار گرافیکی چیرگی دیگری ندارد و حتی بدتر بی هیچ دلیل منطقی بر طرح و رنگی که مناسب نیست اصرار می‌کند.

خلاصه مشکل هرچه هست و بزه کار هر که هست هر سال کلی خرج صرف طراحی مجدد لوگوهایی می‌شود که گاه در ذهن نظاره گر جا گرفته و وابستگی تنگاتنگی با برند دارد و با کلی اندیشه و زحمت پیمان است لوکوی نکویی شود که با لوگوی اسبق هم غریبه نیست.

در کل چند اصل را برای یک لوگوی خوب قبل فرض می‌دانیم.لوگوی خوب باید ساده، متمایز، مرتبط، به‌یادماندنی، بی‌زمان و چند‌کاره باشد.

در صورتیکه احتیاج به طراحی لوگو حرفه ای دارید حتما با ما یگانگی پایدار نمائید. پس این نکته را در نظر بگیرید که لوگو و طراح چیره دست احد از مهمترین بنیاد هویت هر برند می باشد. لوگونگار بهترین و حرفه ای ترین لوگو را برای شما آماده میکند.