طراحی لوگو و نشانه برای یک مارک تجاری!

طراحی لوگو مهمترین و حساس ترین تقسیم از پروژه برندینگ برای یک نام بازرگانی نوپا می باشد. لوگو و اثر به راستی انعکاسی از عملکردها و رویکردهای یک کسب و کار است. لوگو می تواند در یک تصویر کوتاهی همگی اهداف و رویکردهای تجارت شما را نمایان کند. بعد گزینش یک لوگو می توان نتایج را به شکل چشمگیری تغییر دهد و راه کامیابی را برای شما هموار کند.

انواع نشان ( LOGO DESIGN )

1- لوگو و پرتو متنی

لوگوهای متنی در عین سادگی جذابیت زیادی دارند. متن ها می توانند در اشکال و اندازه های مختلفی به تصویر کشیده شوند و انتقال گونه ها پیام ها و نقطه نظر ها را بعهده گیرند، برای نمونه یک فونت ضخیم انتقال دهنده حس قدرت یا مشخص کننده قدرت سوداگری خواهد بود، در حالی که یک فونت فانتزی، حس سبک بالی و ظرافت را انتقال میدهد. یکی از مهمترین ویژگان این نوع لوگو، نرمش پذیری آن جهت استفاده در انواع پروژه های تبلیغاتی می باشد.

2- لوگو و پرتو تصویری

لوگو و پرتو تصویر همانطور که از نامش پیداست با استفاده از تصویر پیام خود را به نظاره گر منتقل می کند. این گونه از لوگو می تواند از عکس ها محصولات لغایت خرده انتزاعی توسعه داشته باشد. در طراحی این لوگوها شدنی است از تکنیک های دوبعدی و سه بعدی استفاده شود که هرکدام با توجه به نوع فعالیت خود دارای جذابیت های ویژه خود هستند.

3- رنگ

رنگ بندی در طراحی لوگو یکی از مهمترین موارد است ، زیرا هر رنگ مفهوم خاصی را به نظاره گر انتقال میدهد و می تواند یاد آور حس و حالات ترکیبی و متحیر کننده ای گردد.

4- عطر

عطر ها هم می توانند مثل یک لوگو و نشانه عمل کنند. در حال آماده در بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و رستوران ها از این نوع لوگو کاربرد می شود.

5- صدا

صدا ها هم می توانند به عنوان لوگو یا نشانه مورد بهره‌گیری قرارگیرند. این گونه لوگوها برای شما غریبه نیستند و می توانید با دقت به گوشه ها-کناره ها انوع مختلفی از لوگو های صوتی را حس کنید. مثل آهنگ آغاز آگاهی ها و یا لوگوی صوتی نوکیا.