طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

طراح لوگوی توییتر چه کسی بود؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
طراحی آرم توییتر

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

طراح لوگوی توییتر

طراح لوگوی توییتر
طراح لوگوی توییتر

اقای سیمون آکسلی یک متخصص  طراحی لوگو بریتانیایی است، همسری ژاپنی و دو پسر دارد، اگر به منزل او بروید تنها چیزی که می‌تواند ربط او را با دنیای استارت‌آپ‌ها پرتو بدهد، پرنده‌هایی است که به بارو نصب شده‌اند.این پرنده‌ها، پرنده‌هایی خاص هستند یعنی پرنده اصلی لوگوی توییتر، زمانی که در سال ۲۰۰۶ این سرویس شروع به پیشه کرد به راستی آقای آکسلی بود که این لوگو را طراحی کرد.

اما او این لوگو را اختصاصا برای توییتر طراحی نکرده بود، او این طرح را در سایت iStockphoto قرار دیتا بود، مؤسسان توییتر زمانی که پیگیری لوگو می‌گشتند در این سایت جستجو کرده بودند و این لوگو را مناسب بودند و فقط برایش سه -چهار دلار پول پرداخت کرده بودند.

اما جالب است بدانید که آکسلی پس از فروش طرحش لغایت مدت‌ها نمی‌دانست که اثر چه سایت مهمی را طراحی کرده است. تا اینکه یک روز که مشغول تماشای CNN از تلویزیون بود، پرنده‌اش را رویت که نامی شده است!

گرچه طراحی این لوگو برای آکسلی پول چندانی در بر نداشت، ولی شهرت را برای او به ارمغان آورد، به زودی رسانه‌های همانند Wired یا واشنگتن پست به او تماس گرفتند. توییتر هم پس متعلق به از برخی از طراحی‌های او برای صفحات ارور کاربرد کرد. البته آن صفحه ارور مشعور نهنگ و پرنده‌ها، شغل آکسلی نیست. او روباتی بدون دست و وانگهی بستنی‌ای در حال گفتگو با کرم طراحی کرده بود که توییتر از همین‌ها برای صفحات ارور در یک بازه زمانی کاربرد می‌کرد.

آکسلی فقط ۳۰ دقیقه وقت گذاشته بود تا پرنده اصلی توییتر را طراحی کند.

اما شرکت‌ها بر پایه قانون نمی‌توانند از عکس ها iStock برای لوگوی رسمی خویش کاربرد کنند، به همین خاطر زمانی که توییتر رشد کرد، یک لوگوی جدید سفارش داد.

پرنده جدید را شخص به اسم دوگ بومن طراحی کرده است.

در سال‌های بازپسین رقبای کاری او در iStock بسیار شده‌اند و آکسلی سایر نمی‌تواند با درآمد به دست آمده از این سایت امرار معاش کند. خوشبختانه او آنقدر سرشناس است که خیلی‌ها یکراست از راه سایتش با او تماس می‌گیرند و سفارش کار می‌دهند.

پس گرچه دستمزد او بابت لوگوی توییتر فقط سه -چهار دلار بود، ولی شهرت او بعد از این طراحی بوده است که خرج خرید خانه اخیر را برای او فراهم کرده است!