طراحی لوگو المپیک و پارالمپیک توکیو

طراحی لوگو المپیک توکیو

لوگوی بازی های  توکیو به شکل یک حرف بزرگ ـی می باشد که حالتی انتزاعی(خیالی) دارد. در مرکز این آرم، تنه مشکی رنگی هستی دارد و زواید حروف به رنگ زرین و نقره ای بوده و یک نقطه قرمز رنگ در رأس سمت راست این نشان وجود دارد که به خورشید قرمز رنگ پرچم مملکت ژاپن اشاره دارد. گفته شده که این نشان بیانگر جملات “تمامی جهانیان گرد هم می آیند” و “اتحاد به شکل یک تیم واحد” می باشد. همین عناصر به کار رفته در طراحی اثر بازی های ۲۰۲۰، دوباره با یکدیگر ترکیب می شوند لغایت اثر بازی های پارالمپیک را برپایی کنند که حاکی از تساوی بین تمام ورزشکاران است.

وقتی که تمام جهان برای مسابقات ۲۰۲۰ توکیو یکی هم می آیند، لذت متحد شدن به شکل یک تیم واحد را تجربه خواهیم کرد. با پاسخ یک یک انسانها به عنوان فردی برابر و مساوی با خود، معنای کامل گرد شدن را القا خواهد کرد. علایم مسابقات ۲۰۲۰توکیو ، با نمادپردازیِ قدرتِ این یگانگی شکل گرفته است. رنگ سیاه تنه مرکزی حرف T، نشان دهنده تنوع است، ترکیبی از تمام رنگ ها. شکل دایره نشانه دهنده دنیایی است که در آن کل یکدیگر را می پذیرند. رنگ قرمز دایره پرتو دهنده نیروی هر قلب تپنده است. این عناصر با یکدیگر ترکیب می شوند لغایت علایم هر دو گروه از بازی های المپیک و پارالمپیک را ایجاد نمایند. سمبول(لاتین) المپیک ۲۰۲۰ توکیو ، از وجود حرفتی در عبارتبه معنی تیم توکیویی فردا می باشد، الهام گرفته  است.

همچنین سمبول( طراحی لوگو ) پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ، از نشانه جهانی تساوی و مساوات الهام گرفته شده است. طراحی این لوگو دمیدن روحی یکتا است که بتوان بازی های المپیک و پارالمپیک را با هدف داشتن دنیایی بهتر و آینده ای درخشان تر، به اجرا درآورد