مراحل ورود به دنیای طراحی لوگو

مراحل اولیه ورود به دنیای طراحی لوگو

 

مطلب حرفه ای پیشنهادی : آموزش گام به گام طراحی لوگو

 

اولین گام : ابزار پیشه را بشناسید :

تنها در صورتی که بتوانیم در به کارگیری ادوات با مهارت عمل کنیم ، می توانیم ایده های خویش را به راستی اجرا کنیم. در پیشه طراحی گرافیک ، ابزارها را به دو دسته بخش می کنیم :

ابزارهای دستی همانند مداد و قلم
ابزارهای سیستمی مانند نرم افزارهای طراحی لوگو

تقریبا گرافیست موفقی را نمی توانید پیدا کنید که کار با مداد ، قلم مو و رنگ را به درستی نداند . هر چقدر هم که شما با ابزارهای سیستمی پیشه کنید ، نیرو “کار دست” ، در کار شما رو کرد خواهد داشت . کوشش کنید پیش از اینکه سراغ ابزارهای سیستمی بروید ، بر روی کاغذ ایده های خویش را شکل دهید .

از طرفی ابزارهای سیستمی هستی دارند که پرماسیدن نحوه شغل با آنها برای یک طراح بسیار مهم است . میزان چیرگی شما باید به قدری باشد که بتوانید ایده هایتان را بدون محدودیت در کار با دست موزه به راحتی پیاده کنید .

مشق بصری کنید:

باید کوشش نماییم کارهای برتر در حوزه طراحی گرافیک را رصد نماییم . به این پیشه در اصطلاح ” مشق بصری ” گفته می شود.

کتاب ها ، سایت ها و مجلات جاهایی هستند که باید زیاد در آنها دقت کنید . هنرمندان را دنبال کنید و سبک کاری هر کسی را بشناسید .

بسیار بدانید :

تفکری که پشت خلق یک نشانه وجود دارد ، روح آن نشان است .

باید تشنه دانستن باشد . فرزانش هنر و اینکه چرا یک نشان هنری را خلق می نماییم موارد مهمی هستند.

آواز بلبل صدایی زیاد زیبا و دلنشین است . از طرفی صدای نواختن ساز هم اینگونه است . اما چرا کسی بر “آواز بلبل” نقدی نمی نویسد ولی بر “نوازندگی” نقد می نویسند . نکته جدا در اینجا “تفکری” است که پشت خلق یک نشان هنری هستی دارد . بلبل از روی غریزه می خواند و نوازنده از روی تفکر می نوازد و تفکر در پیشگاه نقد قرار می گیرد .

“فرم” یک نشانه هنری ، بسیار مهم است اما معنا و مفهوم آن مهم تر است . “فرم” به انفرادی مظهر ” خوشگلی” است اما وقتی با معنا به اتفاق می شود به سمت “زیبایی” می رود .

به طور خلاصه سعی کنید کار بصری شما به اتفاق با دانسته های نظری خوب باشد . آنگاه است که به راستی یک لوگو ماندگار خواهد شد .

جشنواره های طراحی لوگو را از یاد نبرید:

هر چه قدر کیفیت یک جشنواره بالاتر باشد برای رشد شما بهتر است . سعی کنید با موفقیت در جشنواره ها ، توهم رسیدن به کامیابی پیدا نکنید.

جشنواره ها تنها بهانه ای هستند برای اینکه شما انگیزه ادامه کار را پیدا کنید . بعد از مدتی جشنواره ها جذابیت روزهای نخستین را برای شما از دست می دهند . در این مرحله کوشش کنید در برگزیدن جشنوارهای با کیفیت ، و ارائه کار خوب وسواس به هزینه دهید .

گروه ساختن دهید :

غالبا چند فکر بهتر از یک اندیشه است .

اگر برادر و یا دوستانی دارید که در گویه طراحی لوگو کار میکنند، می توانید دورهم جمع شوید و گروه تشکیل دهید ، این فرصت را از دست ندهید . تشکیل یک گروه و انجام تکاپو های دسته جمعی می تواند باعث رشد کیفیت یادبود ها کسان گروه به شکلی متوازن شود . همیشه داشتن روابط خوب ، فرصت های جدیدی ایجاد می کند. مهم این نیست که کل اعضای گروه در یک سطح باشند ، مهم این است که کارهایمان را به قضاوت و نقد دیگران می گذاریم . هدف این است که دور هم بحث نماییم ، تجربیاتمان را به اشتراک بگذاریم و پیشرفت کنیم . گروهی که برپایی می دهید می تواند دربرگیرنده دو عضو باشد ، می تواند حتی به چهره مجازی و در شبکه های اجتماعی باشد ، می تواند حتی یک جمع دوستانه باشد .

استاد داشته باشید :

استاد نقشی کلیدی در جهت دهی به یادبود ها شما دارد .

در اطراف خویش بگردید و شخصی را پیدا کنید که بتوانید در زمینه دانش طراحی لوگو به وی تکیه کنید . سعی کنید استادی را انتخاب کنید که کارهایش را دوست دارید .

فقط ابتدای پیشه کپی کنید :

پابلو پیکاسو میگوید: هنرمندان خوب کپی میکنند اما هنرمندان کبیر میدزدند.

از نشانه ها و سبک فلان هنرمند خوشتان می آید ، پس چرا وقت را از دست می دهید از کارهایش کپی کنید . کپی کردن تکنیک زیاد نکوداشتن برای یاد اخذ است . وقتی کار فلان هنرمند را سعی می کنید که اجرا کنید ، ناخود مستحضر با بسیاری از تکنیک ها و تفکراتش آشنا می شوید . کپی کردن تمرین بسیار خوبی است .

توجه کنید کپی کردن فقط برای شروع خوب است و یک تکنیک کاملا تمرینی است . مسلم است که کار کپی ارزش چندانی ندارد و در سطح بالاتر یک سرافکندگی هنری محسوب می شود .کپی کردن الی زمانی که شما به یک سطح مهارتی برسید ، لازم است . بعد متعلق به این پیشه را خلاص کنید .

برای موفق شدن در هر کاری باید جوهره آن شغل را داشته باشید . پس متعلق به سعی به همراه کمی شانس به شما کمک خواهد کرد . هیچ موفقیتی اتفاقی نیست و اگر هم اتفاقی باشد ، پیوسته نخواهد بود .