طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

قدم های مختلف انتخاب و طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

مراحل مختلف طراحی و انتخاب یک لوگو

 

متدهای مختلفی برای طراحی کامیاب یا ناکارامد در برگزیدن و طراحی لوگو وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم:

 

1. رابطه طراحی آرم با هوده دهی مستقیم چیست؟

اصل اولیه‌ طراحی لوگو، در نظر گرفتن وابستگی لوگو با اسم و دیگر نمادها با هوده بارز است. (نتیجه‌ای قابل لمس یا تجربی). این فایده را یا خود محصول و یا اجزای تشکیلات بازاریابی ایجاد میکند.لوگوهام‌های موفق با رعایت این اصل موفق شده اند.. صحیح است که در این مرحله خود لوگو به انفرادی چندان مهم نیست، ولی تا اندازه ای باید به آن پروا اثر دهید.

2. طراحی متنی با تأثیر روانی

یک متن، مؤثر بر احساسات، مفهوم یا اصلی سازمان یافته است، که مشتری را به یک سری عوامل تأثیرگذار (مانند فعالیت‌های بازاریابی یک شرکت) ارتباط میدهد.
در اینجا، متن برگزیدن شده، تأثیر و هوده باره نظر را تضمین خواهد کرد. به راستی این تاثیر روانی نام‌هها و متن های انتخابی است که شما را ناچار می کند به تعقیب کشف متفاوت‌ها باشید.

3. بدست آوردن تجربه

شما با یک گزینش درست، در مشتری انتظارات و آرزوهایی را برپایی می‌کنید، که تولیدات نمی‌توانند فقط از پسش این شغل برآیند. مثلا در نام نوشابه‌ی Red Bull ، در مصرف کننده این حس را به وجود می آیدد که بعد از نوشیدن آن، فیزیکی موج انرژی دریافت میکند.

 

مطلب پیشنهادی : مراحل طراحی لوگو در لوگونگار

 

4. لوگوهایی که خودشان معرف خودشان هستند

در این روش از سمبول‌هایی استفاده می‌شود که کل ان را بشناسند. این روش ، مصرف کننده را وا می‌دارد به شناخت جدیدی از خویش برسد و در حقیقت به هنگام استفاده از این محصولات مکالمهی درونی با خویش برقرار کند( برای این که در انتخاب محصول مصمم شود).

5. ایجاد وسیله ای برای انتقال پیام

نقش لوگو در این روشد، ایجاد سمبولی متفاوت ودر عین حال شناخته شده است. چنین آرمی مصرف‌کننده را توانا می‌سازد نظرات جالب پروا و احساسات ویژه در باره آن ذکر کند. شرکت بزرگ تجارت الماس De Beers با شناسایی الماس به عنوان عامل برپایی بستگی بین کسان از الماس به عنوان عامل تحریک‌کننده‌ احساسات و ر وسیله‌ی ابراز احساسات مشتری استفاده کرد.و بعد این کمپانی از آلت جدیدی برای انتقال پیام‌ها استفاده‌ کرد، زنی با حلقه ی زناشویی در دست راست و به معنی خودسالاری . (برخلاف حلقه در دست چپ ک سمبول گزین کردن است).

6. برپایی جایگاه اجتماعی/ فرهنگی

در این جا هدف، ایجاد یک جایگاه اجتماعی و فرهنگی به عنوان راهنمای مشتریان است. این راهنما مشتری را از آن‌چه که در اطرافش می گذرد، هنجارهای اجتماعی و هر چیز خوشحالده، آگاه می‌سازد. شرکت Apple با تولید کامپیوترهای شخصی شغل ابهت در این مقوله کرده است.

7. در عقیده داشتن اهداف متعالی

شما با تکاپو خود‌ ، مقوله را برای دست‌یابی افراد به اهداف بزرگ، فراهم می کنید؛ اهدافی که ا نمی توانند به تنهایی به آنها دست پیدا کنند. فروشگاه Body “فروش” را وسیله‌ای برای کمک به حفاظت از محیط زیست و یاری کردن افراد مشتاق به این کار، پیمان داد.

8. حیات در دنیای خیال

انتخاب یک لوگو از طرف مشتری احتمالاً به این دلیل باشد که فرد از این طریق می‌تواند، مانند دنیای گمان رفتار کند، یا جوری عمل کند که در واقعیت، جرأت انجام آن را ندارد یا نمی خواهد هزینه‌ اتمام آن را بپردازد.

9. امکان خیال پردازی

این رویکرد در طراحی لوگو به مشتری کمک می‌کند تا واقعیات خارج را به موضوعات تخیلی تبدیل کند.مشتریان، اغلب درباره ی قدرت‌طلبی، تسلمط، بزرگی، موفقیت، عشق، قتل و مشابه این ها خیال پردازی می‌کنند.آرم تیمبرلند جوری طراحی شده بود الی مشتریان در ارتباط با ماجراجوییهای شجاعانه در مقابل نیروی طبیعت به خیال پردازی بپردازند.