نکات اصولی در طراحی لوگو و نمادها

نکات اصولی در طراحی لوگو و نمادها

 

با فردی که سفارش را به شما دیتا است ، صحبت کنید. شما باید بدانید برای چه کاری در حال طراحی هستید. نکاتی که او دلخواه دارد را بپرسید و از او بخواهید که کار خویش و هدفی که از طرح لوگو دارد را برای شما توضیح بدهد . گاهی اوقات عنوان شرکت یا بنیاد-نهاد-سازمان گویای همه چیز است و حتما نباید از تصویر و یا شی ای که مربوط به آن شغل است کاربرد نمود. مثلا برای رستوران لزومی ندارد حتما از تصویر غذا استفاده کنید.

گاهی اوقات مرتبط بودن تصویر لوگو با عنوان شرکت، به منزله موفقیت اغلب نیست! البته این نکته را نباید فراموش کرد که مرتبط بودن زیاد کارایی گذار است اما در برخی موارد می طاقت از این مساله چشم پوشی نمود.بهترین مثال برای این باره لوگو شرکت خودروسازی مرسدس بنز و یا شرکت اپل می باشد.

می توانید نظر سفارش دهنده تان را جویا شوید و از پیشنهادات او پیشباز کنید. پس از اینکه مشتری تکاپو خویش را برای شما کالبدشناسی کرد از او بخواهید که اگر پیشنهادی برای لوگو خود دارد بگوید. گاهی اوقات می تاب از این نکته به بهترین نحو ممکن استفاده نمود.

نماد طراحی شده باید برای همه قابل تشخیص باشد و دارای پیجیدگی ها خاص خود نباشد. زمانی که این شرط رعایت شود به راحتی در ذهن بیننده هم نقش خواهد بست. مثال پدیدار این باره می تاب به کمپانی Nike اشاره نمود. که در عین سادگی زیاد تند در ذهن بیننده نقش می بندد.

سعی کنید ساده طراحی کنید. یک نماد ساده بسیار کارایی گذار تر از یک مظهر شلوغ و پیچیده است. ساده بودن تقریبا در مظهر تمام شرکت های کبیر مشهود است.

نماد طراحی شده توسط شما باید مانند نداشته باشد و ویژه شما باشد. چیزی که این لوگو را خاص می کند نکته ی ریزی است که طراح در آن اعمال کرده است. مثلا در لوگوی فدکس فضای خالی بین حرف E و x را که مانند یک پیکان است، ببینید. در حالی که نمادی بسیار ساده است اما به طور بنیادین طراحی شده است.

حق انتخاب را به سفارش دهنده تان بدهید و لوگوهایی که طراحی نموده اید را به او اثر دهید و به او این فرمان را بدهید از وسط لوگو هایی که طراحی نموده اید آن موردی را انتخاب کند که خود می پسندد.