نکات ضروری در طراحی لوگو خوب و تاثیرگذار

نکات ضروری در طراحی لوگو خوب و تاثیرگذار

 

در طراحی لوگو که یکی از مهترین عناوین بصری مجموعه شما می باشد، باید مطمئن شوید که لوگویی که طراحی می کنید مانند لوگوی شرکت های سایر نبوده و در همان سان منحصر به فرد و دارای طرحی خلاقانه و جدید باشد و به تجارت شما هویت بصری خاصی ببخشد.

می توانید به نکات پایین برای خلق یک لوگوی خوب و تاثیرگذار توجه کنید:

1. لوگو را ساده طراحی کنید. یک طرح ساده تر، بهتر و راحت تر در ذهن بیننده باقی می ماند. مانند لوگوی شرکت Nike. این کاری است که شما هم باید اتمام دهید.

2. ممکن است طراح و مشتری هرگز رو در روی یکدیگر پیمان نگیرند اما باید به مشتری ها چیزی ارائه کنید که می خواهند. یک طراح حرفه ای باید مطابق اراده و سلیقه مشتری طراحی کند. بعد از نقطه نظرات او حتما به طریقی مستحضر شوید.

3. در اولین نشست خویش با مشتری، خاصیت های یک لوگو را کاملا برای او روشنگری دهید. شما هیچ وقت نمی توانید در فضای اندک یک لوگو حجم زیادی از آیتم ها را پیمان دهید.

4. درست است که طرح لوگو باید نوع فعالیت کمپانی شما را به نظاره گر بفهماند، اما در همان سان کوشش کنید طرح بیش از حتماً پدیدار و قابل فهم نباشد که نظاره گر در نگاه اول آن را تشخیص دهد.

5. یک لوگو حتما نباید ارزش های شرکت را ذکر کند، و مشتری شدنی است به پیگیری نماد و پرتو ای بی معنی باشد! اگر چه این جستار کمی غیر معمول است، ولی امکان وقوع آن وجود دارد و به عقیده ما اشتباه نیست. هر چیزی که برای شما تاثیر دارد می تواند باره کاربرد پیمان گیرد.

6. به کارگیری قلم و کاغذ بسیار ساده تر از مانیتور و ماوس است، بنابراین پیشه را با آن ها آغاز کنید. از کامپیوتر برای طراحی طرح پایانی استفاده کنید، اما ایده اصلی خود را روی کاغذ پیاده کنید.

7. شما در قبال حاضر سازی و ارائه طرح به مشتری قول می دهید که باید در موعد تعیین شده شغل را تحویل دهید. اگر احساس می کنید طرح را در مدت 1 هفته تکمیل می کنید از آن ها 10 روز مهلت بخواهید.

8. هنگام طراحی لوگو به تمایلات و گرایشات فکر نکنید، در برابر سعی کنید الی جایی که می توانید یک طرح بکر و اوریجینال ارائه کنید.

9. در نخست طراحی سعی کنید همه چیز ساده و تک رنگ باشد. همچنین از رنگ های بسیار کاربرد نکنید. این مایه می شود حس در هم ریختگی و شلوغی و کمبود مکان در یک طرح کوچک برپایی شود. در پسین کار می توانید به رنگ آمیزی بپردازید.

10. از آیتم های متناسب بهره‌گیری کنید. به عبارت دیگر، اگر شما می خواهید برای یک وکیل یا مشاور حقوقی لوگو طراحی کنید، نمی توانید از طرح های کمدی یا خنده دار استفاده نمایید.