نکات مهم در انجام سفارش طراحی لوگو

انجام سفارش لوگو

 

مطلب پیشنهادی : سفارش طراحی لوگو

 

اگر سفارش طراحی آرمو لوگو را قبول کرده اید، بهتر است آغاز با سفارش دهنده جلسه ای را برای اخذ نظرات و ایده های او برپایی دهید. از فعالیت سازمان یا کمپانی که قرار است برای او طراحی را انجام دهید، اطلاعات کامل بدست آورید تا دریافتن به فضای حاکم بر آن کمپانی یا موسسه، شما را در طراحی آرم آن، یاری کند.

می توانید از سفارش دهنده خویش بخواهید تا نمونه طرح هایی را که به آنها علاقه دارد، به شما شناسایی کند تا سلیقه او دستگیرتان شود.

بهتر است برای هر سفارش، چند طرح بزنید الی مشتری بتواند از میان طرح های شما یکتا را انتخاب نماید. اغلب سفارش دهنده ها درهنگام دیدن چند طرح مختلف ، با خوشنودی اکثریت یک طرح را گزینش میکنند تا اینکه تصور کنند شما یک طرح را به واداشتن به او تحمیل کرده اید.

هرگز به سفارش دهنده، طرحی را که اغلب از دیگر طرح هایتان می پسندید القا نکنید و فرمان دهید او خودش گرد را برگزیند. ولی اگر او خویش را برای شنیدن نظرات و توضیحات شما مشتاق نشانه داد، می توانید در باره ارجحیت احد از طرح هایتان برایش توضیحاتی دهید . ولی سرانجام برگزیدن با اوست.

با توضیح در مورد هستی انواع نمادها و گونه ها آرمها برای سفارش دهنده، از او بخواهید لغایت تمایل خویش را برای هر کدام از گونه ها آرم ها اعلام نماید الی شما فوکوس خویش را بر آن سخیف از طراحی، متمرکز کنید. همواره حق را به سفارش دهنده بدهید و کوشش کنید تا در نهایت، نظرات او در کار شما اعمال شود، زیرا صاحب نهایی طرح اوست و با این کار چیره دست گری و محبوبیت شما افزایش پیدا خواهد یافت.

بیشتر درخواست کنندگان طراحی لوگو انتظار دارند که لوگوی طراحی شده آنها تمام و کمال ، گویای هر آنچه باشد که کمپانی یا بنیاد-نهاد-سازمان آنها مشغول آن هستند. استفاده از عین محصول در طراحی لوگو واجب نیست، مثلا در طراحی لوگوی کمپانی Nike که یک کمپانی معتبر در زمینه تولید محصولات ورزشی در گیتی است، هیچ المانی که بطور مستقیم اشاره ای به یک حرکت یا فرآورده ورزشی داشته باشد هستی ندارد.

 

 

شاید مطالعه مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد :

چک لیست طراحی لوگو