طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

چرا باید طراحی لوگو سازمان را مهمترین مساله پنداشت؟

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو سازمان – مهمترین مساله برندسازی

 

مهمترین و اولین عنصر گرافیکی- تبلیغاتی هر گردآور ای لوگو ی آن می باشد که می تواند گذرگاه را برای دیگر موارد گرافیکی-تبلیغاتی و برندینگ و طراحی برند هموارتر یا دشوارتر سازد.همچنین لوگو یکی از مهم ترین موارد هویت بصری برندسازی نیز می باشد.

طراحی لوگو یا نشان نسبت به سایر موارد گرافیکی-تبلیغاتی کاری تخصصی تر، سخت تر و پراهمیت تر می باشد چرا که باید در محدوده ی کوچکی معانی مورد نظر را با رعایت اصول تبلیغاتی طراحی کرد و جای داد الی علاوه بر داشتن زیبایی، بتواند با مخاطب بستگی پایدار کند و در ذهن به مرور سررسید ثبت و ماندگار شود. بدیهی است هرچه نشانه(لوگو) بنیادی تر طراحی شود با توجه به موضوع پرتو و میزان تبلیغات سررسید اقلیت نیاز دارد الی در ذهن بیننده ماندگار شود.

برای طراحی یک لوگوی چیره دست مراحلی از جمله درک درست خواسته ی سفارش دهنده، تجزیه و تحلیل، بررسی و پژوهش در مورد جستار باره نظر باید سپریدن پذیرد الی بتوان به یک ایده پسندیده رسید. برای رسیدن به طرح نهایی معمولا طرح اولیه لوگو مورد عقیده شدنی است چندین بار دچارتغییر شود، چراکه ابتدا باید نظر کارآزمودگان این امر در کانون های تبلیغاتی (معتبر) و سپس نظر کارفرما را جلب کند.

متاسفانه در ایران در بسیاری موارد به طراحی لوگو اهمیتی که باید دیتا شود، را نمی دهند و کار به صاحبنظر سپرده نمی شود، که علت این امر معمولا عدم آگاهی فرد سفارش دهنده و یا قیمت طراحی بالا توسط تیم های چیره دست می باشد، هرچند که اگر یک کارفرمای مدیر اهمیت موضوع را درک نماید مطمئنا خرج آن را تامین خواهد کرد زیرا برای یک گردآور این هزینه یک سرمایه گذاری سود آور می باشد.

مجموعه هایی(چه در تو ایران و چه در خارج) هستی داشته اند که بعد از چند سال کار و جنبش به اهمیت سوژه پی برده اند و خواستار تغییر لوگوی خویش شده اند، که این امر علاوه بر هزینه طراحی، هزینه های دیگری از جمله تبلیغات بیشتر، جایگزینی بسته بندی ها و سایر موارد پیوسته با اثر و لوگو را بر گردآور تحمیل خواهد کرد، ولی با این حال جلوی زیان هروقت گرفته شود هوده است.

پس اگر قرار است گردآور ای تاسیس کنید برای طراحی لوگو وقت و بحث مالی کافی برگزیدن دهید و به متخصصان این امر مراجعه کنید.

 

شاید مطالعه مطلب زیر هم برای شما مفید باشد :

تاریخ انقضاء لوگو