رعایت چه نکاتی باعث موثر واقع شدن یک لوگو می شود ؟

موثر شدن لوگو | رعایت چه نکاتی باعث موثر واقع شدن یک لوگو می شود ؟

 

لوگو طرحی گرافیکی می باشد که مهمترین مشخصه برای پرتو دادن سازمان شما در بین ملت است . این طرح حقیر باعث می شود نام تجاری شما قابل معرفی باشد و شما را نسبت به رقبای خودتان متمایز کند . هدف اصلی لوگو این است که یک علامت و یا یک سمبول را در ذهن مردم پدیدار کند و آن را برای همیشه فراموش ناشدنی قرار دهد . لوگو باید حس احترام و اعتماد را در نظاره گر القاء کند . این ریشه-بن-بیخ را نباید فراموش کنید که ، لوگو صرفا یک امضا یا پرتو ای برای کمک به مصرف کننده گان در شناسایی یک اسم خاص می باشد . لوگوها برای فروش محصولات نیستند، بلکه آنها فقط هویت را ایجاد میکنند .

مطلب پیشنهادی : طراحی لوگو و تصویر برند

 

1 . ساده و استوار بودن

موفق ترین لوگو برندهای جهان چند اصل ساده را دنبال کرده اند . آرم باید ساده، پسندیده و منحصر به فرد باشد . مردم طرح های ساده را آسان تر به رسمیت میشناسند . مدت زمان زیادی طول میکشد تا هویت نام تجاری به واسطه لوگو در ذهن ها آشکار بماند و شما نیز باید اطمینان حاصل کنید که لوگو طراحی شده شما باید از همچین خاصیت برخوردار باشد لغایت مدت استقامت آن نیز باید به طول انجامد .

2 . عدم ضرورت به کارگیری اسم محصولات

برای موثر واقع شدن یک لوگو نیازی به این نیست که طراحی آن لوگو چشمگیر باشد . طراحان چیره دست و متخصص نیز پرتو می دهند که نیازی نیست که برای طراحی لوگو مستقیما از نام کمپانی و یا اسم محصولات مربوطه بر روی لوگو کاربرد کرد . بعضی از مارک های معروف و موفق مانند مک دونالد ، نایک و یا تلویزیون ABC، در لوگو خویش از گرافیک خاص و یا متون مربوط به کمپانی بهره‌گیری نکرده اند ،اما به انگیزه استفاده به جا و موثر از طراحی، طرح های رنگی ، بازرایابی و اقتدار، جزو برندهای به یاد ماندنی به حساب می آیند .

3 . اندازه و تطبیق پذیری

یکی دیگر از جنبه های مهم در طراحی لوگو ،همه کاره بودن آن می باشد . باید اطمینان حاصل کرد که وقتی لوگو به چهره طرح تک رنگ یا رنگ وارونه چاپ میشود، کبیر به عقیده برسد . باید لوگو خویش را در اندازه های مختلف نگاه کنید و اینکه این سوال را از خویش بپرسید : آیا این لوگو برای نمایش بر روی مثلا کارت ویزیت یا بیلبورد پسندیده است ؟ کارشناسان می گویند که طراحان آغاز آغاز به طراحی لوگو خلنگ کرده و سپس بعد از تایید نهایی طرح آن را رنگ آمیزی میکنند . رنگ های ذهنی موجب ایجاد احساسات متفاوت در بینندگان گوناگون میشود، بهتر است برای حفظ ثبات و پایداری در لوگو آن را ساده طراحی کرد .

4 . رنگ و تایپوگرافی

تایپوگرافی و رنگبندی باره کاربرد در لوگو نیز باید مطابق با پیشه سازمان باشد . مثلا به کارگیری رنگ بندی با رنگ های گوناگون و متفاوت و فونت های پر حباب در هنگام طراحی یک لوگو برای یک شرکت بیمه و یا یک شرکت حقوقی نامناسب است و وانگهی به کارگیری فونت های ظریف و یا رنگ های مبهم در طراحی یک لوگو برای فروشگاه افزار بازی نیز نامناسب می باشد.

 

مطالب دیگر :

افزایش تاثیر لوگو

تاثیر فرم لوگو بر مشتریان