طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

طراحی لوگوی ایده ال برای مشتری

Facebook
Twitter
LinkedIn

چگونه یک لوگوی ایده ال برای سفارش دهنده تان طراحی کنید

 

یک طراحی لوگو ایده آل مهمترین عنصرو المان برای برند(نام تجاری)  است.جایی که تصویر برند و برند به رسمیت شناخته می شود، لوگو نخستین چیزیست که دیده و مطرح می شود و مورد بحث پیمان می گیرد.به این انگیزه لوگو بسیار مهم می باشد و طراحی لوگو را در جامعه طراحی امروز حائز اهممیت فراوان کرده است.

از آنجایی که هر مارکتینگ و بازاریابی در تجارت مسائل و ساختار درونی یا بیگانه ویژگان خودش را دارد ،برای سفارش دهنده طراحی لوگو  لازم است کارش به گونه ای طراحی شود که برای مشتریانش و برای دنیای خارج به طرزی ایده ال توصیف کننده ماهیت کسب و کارش باشد. باید نتیجه شغل حاصل ترکیبی متعادل از رنگ، شکل و در همه متناسب با ویژگی های سوداگری سفارش دهنده تان باشد و نیزخوب به چاپ دریافتی باشد.

اهداف لوگو در قلمرو جذب موثر ارزشها و خدمات تجارت مورد عقیده در یک گویه بصری است. طراحی ایده ال یک لوگو آنقدر مهم است که مشابه حضور خویش آن کمپانی در بازار کارست. هدف پایانی طراحی لوگو این است که کسب و کار سفارش دهنده اش را به شکل مثبت، چیره دست و به یادماندنی برای همگان ارائه کند.

شاید مطالعه مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد :

چک لیست طراحی لوگو

 

دلیل اصلی طراحی لوگو مناسب برای ترویج و بالا بردن میزان آگاهانیدن از تجارت کمپانی باره عقیده در بازار ست تا مشابه بمب صدا کند .یک طراحی لوگوی خوب کمک می کند بازرگانی شما با دوام و ایستادگی هرچه بیشتردر بازار شلوغ با صدای بلند خود را مطرح کند.

در ذیل به برخی نکات مفید که به طراحان و علاقمندان طراحی لوگو کمک میکند آرمی ایده ال برای مشتریان خود داشته باشند اشاره می شود:

1- رسیدگی و کسب اطلاعات قبل از طراحی :

روند برنامه ریزی و آمادگی اولیه برای طراحی را در برمیگیرد. قبل از اینکه غرق طراحی آرم شوید باید حتما یک جلسه نشانیدن با مشتری و سفارش دهنده خود داشته باشید و دباره آن شرکت و بازرگانی آن اطلاعاتی کسب کنید.این کار باعث میشود که حاصل پیشه شما و آنچه ارائه می کنید متناسب با خواسته مشتری شما باشد.

برای مثال اگر میخواهید برای یک شرکت صنعتی با عملکرد بسیار جدی یک آرم طراحی کنید، ارائه یک آرم رنگارنگ بسیار بد خواهد بود و مطمئنا در همان ابتدای توصیه رد خواهد شد و حتی ممکن است عقیده مشتری را در زمینه اینکه کارش را به شما سفارش داده تغییر دهد و در ضمن سفارش طراحی این شغل را از دست بدهید.

– هشدار و علم درباره مخاطبان و مشتریان آن شرکت و سازمان ارائه دهنده (سفارش دهنده) آرم نیز بسیار جدی و مهم است ،چرا که باید در نهایت فرمایش تصمیم بگیرید لوگو یتان را به بهترین سبک و شیوه شدنی طراحی کنید و تعیین کنید در بدو آغاز طراحی تا به ته چه طریق ای را در قبل بگیرید.این کمک می کند شما با روش اشتباه وقت و پولتان را بیهوده تلف نکنید.

2- شناسایی و کاوش قبل طرح و طراحی دستی ( اتود زدن ) :

برخی از طراحان غیر حرفه ایی به این بخش توجهی نمی کنند و سر راست پس از گرفتن سفارش مشتری برای طراحی به سراغ کامپیوتر می روند.اگر نحوه آغاز کارتان اشتباه باشد، طراحی لوگو می تواند یک کار نا فرسا و سخت باشد. بنابراین هرگاه می خواهید سراغ طراحی لوگو بروید ابتدا یک قبل طرح به عنوان مرحله نخستین کارتان آماده کنید. تنها یک برگ کاغذ، مداد و خلاقیت نیازست تا به طرح اولیه تان دست یابید.از مزایای سایر این پیشه این است که به راستی حین فرآیند رسیدن به طرح نهایی و ارائه آن به مشتریتان موافقت خویش را پیش از ارائه طرح پایانی گرفته اید.

3- برپایی تعادل

شما به عنوان طراح باید به این فرمایش پروا کنید. به خاطر بسپارید که یک لوگو برای جمعی از مخاطبان ناهمگن و گوناگون حاضر می شود. پس در نهایت فرمایش کارتان باید به چهره یک طرح متعادل ، با توازن رنگ و چیدمان حروف و عکس ها و دیگر عناصر برپایی دهنده اش ، منسجم ومتناسب با یکدیگر طراحی شود.

4- از سادگی در طرح کاربرد کنید

طرحتان نباید بغرنج و پیچیده باشد. باید در طراحی از ریشه-بن-بیخ سادگی سهم بگیرید.طراحی آرم با یک شکل ساده در شناسایی دوباره آن بدست نظاره گر و ماندگاری در ذهن او، بسیار تاثیرگذار است .از آغاز فرایند و پروسه طراحی آرم از ترسیم روی کاغذ لغایت اجرای کامپیوتری غالباٌ این اتفاق می افتد که ابتدای امر لوگویتان پیچیده است ، اما درطی روند طراحی شما رغبت به حذف عناصر غیر بایسته پیدا کرده و نهایتا یک لگوی بسیار ساده تر ارائه خواهید کرد.

5- جاذبه رنگ

گزینش ترکیب رنگی پسندیده برای یک لوگو در ابتدا آسان به نظر می رسد ولی با این حال بسیار دشوار تر از آن است . روانشناسی رنگها می تواند کمک بسیاری در این زمینه به طراحان بکند .با مطالعه و تحقیق در رنگهای متنوع و با ادراک به معنی آنها می توانید آنها را انتخاب کنید و یک یا بیش از یک رنگ که مناسب شغل شرکت سفارش دهنده تان است پیدا کنید. حتی با داشتن روانشناسی رنگ می توانید احساسات و حالات برآمده از رنگ را بیرون بکشید. علاوه بر این می توانید دریابید که حالتهای گوناگون رنگها و ترکیبات آنها چطور می تواند استحصال کلی از یک برند را تقویت می کندو در کل، آن را به رنگ مطبوعی در آورد.

6- ذوق وسلیقه تایپوگرافی

انتخاب رنگ شغل زیاد مشکلی است، فن چاپ واقعاً زیاد مشکل است و انتخاب فونت نیز از همه مشکل ترست. در این مرحله طراحان بخش زیادی از وقتشان گرفته می شود و با این حال فقط از راه آزمون و خطا می توانید بفهمید که بهترین نوع فونت متناسب با آرم شما و لوگوی شما کدامست.در ابتدا ممکن است هر فونتی مناسب به نظر آید، ولی اگر دقیقتر نگاه کنید و سنجش کنید، بهترین نتیجه را در انتخاب فونت می توانید بگیرید، برخی شرکتها این کارتان را راحت می کنند ،خصوصاٌ شرکتهای بزرگ ارتباطی ، زیرا این کمپانی ها احتیاج به فونت مخصوصی برای کار خویش دارند و فونت مشخصی را می خواهند.

7-اندازه و مقیاس

اندازه زیاد مهم است. در واقع آرم عنصری است که می تواند اسم بازرگانی را از کوچکترین اندازه الی بزرگترین سطح در کارهای تبلیغاتی به تصویر بکشد. بنابراین باید دقت شود که در هر اندازه ای از کوکچ تا بزرگ قابل تکثیر باشد.