طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

گرایش های موجود در صنعت طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

گرایش های موجود در صنعت طراحی لوگو

 

هر ساله ، چندین کمبانی اخیر راه اندازی با لوگو های جذاب در حال ظهور هستند. شرکت های جدید باید مراقب گزینش لوگوی خود باشند. با تغییر سلایق و اولویت مشتریان، گرایش های طراحی لوگو نیز تغییر میکند. طرح هایی که سال پیش نامی شده اند، ممکن است امسال از همان محبوبیت برخوردار نباشد. بنابراین، طراحان لوگو باید با اولویت های بازار و سلایق مشتریان هماهنگ باشند تا بتوانند لوگوهای مناسب برای اصناف ویژه طراحی کنند.
هر چند پیش بینی تمایل های طراحی لوگو کار ساده ای نیست، اما ترقی های به هستی آمده در صنعت کمک می کند تا طراح لوگو یک لوگوی متناسب با تمایل روز طراحی کند.
گرایش های موجود در صنعت طراحی لوگو در سنه 2011 را در مقاله قبل رو میبینید. این لوگوها طراحان را در پیدا کردن گذرگاه درست راهبری می کند.

لوگو هایی کودکانه
اخیرا، به کارگیری صورت ها و عکس ها کودکان در طراحی لوگو افزایش زیادی پیدا کرده است. این لوگوها برای تبلیغ و القای حس ناز و جذاب بودن مورد بهره‌گیری است. در این دسته میتوان به لوگوی Twitter اشاره کرد، ببینید چطور کسان از کل اقشار و سلایق به آسانی این لوگو و هر نماد دیگری را که خنده بر لبان آنها می آورد را پذیرفته اند. این نماد ها همچنین به عنوان سمبول(لاتین) رسانه های اجتماعی و بازی مورد استفاده پیمان می گیرند.

میوه
مطمئنا امروزه نام برندهایی را می شنوید که از میوه ها الهام گرفته اند. از نمونه های محبوب و متداول از لوگوهای سرشناس می نا Apple و Blackberry را اسم برد. این گونه اشاره به میوه حس تازگی و شیرینی به هویت برند می بخشد. خرده الهام گرفنه شده از میوه، برای پرتو دادن سرگی و سالم و بی ضرر بودن مارک ها در نظر گرفته می شود.

لوگوها ی کثیف ( چرک )
گرایش به سمت لوگوهایی با بافت های کثیف یا به اصطلاح گرانج نیز افزایش قابل توجهی داشته است. این سخیف پابرجا کردن کرده چگونه یک نابسامانی حقیر در طراحی لوگو می تواند جذابیت برپایی کند. کمی انحراف، تغییر شکل و کج و معوج بودن طرح برای ایجاد سخیف گرانج بسیار تاثیرگذار است. اما این سخیف فقط برای جلب پروا و تمرکز روی بعضی از قسمت های لوگو به شغل اسیر می شود. این کار مایه ایجاد فضای منفی باز در لوگو میشود و هدف لوگو را مستقیما بیان می کند.

لوگو ژئولوژیکی
گرایش های ژولوژیکی برای مشتریانی در عقیده گرفته می شود که می خواهند شرکت خود را به عنوان یک دوستدار محیط زیست به مخاطبین پرتو دهند. در این لوگوها از نماد ها و علایمی که زمین و طبیعت را با اشکالی مانند برگ، گل، حیوانات و یا خاک به تصویر می کشند، استفاده میشود.

لوگوهای ایزومتریکی
یکی دیگر از گرایش هایی که در چند سنه اخیر افزایش قابل توجهی داشته است استفاده از خرده ایزومتریک است. این اشکال را با اسم خرده نقطه ای یا پیکسلی و مکعبی نیز می شناسند. این تمایل در بین چندین صنعت برای به تصویر کشیدن یک لوگوی ایزومتریک چند بعدی به چشم می خرود. این گونه لوگو به منظور نشان دادن یک طرح منسجم و با ثبات و ریزبین باره استفاده است.

لوگوهای نوسان دارر
با افزایش رقابت در دنیای اصناف، طراحان در سعی اند در طراحی لوگوهای خود از تکنیک های بهره‌گیری کنند که توجه بیننده را برانگیزد. چیزی که معاش جزو ساخت های لاغر به شمار می رفت اکنون به یک ابزار جذاب برای جلب پروا بیینده تبدیل شده است. استفاده از افکت نوسان در طراحی لوگو باعث ایجاد یک جذابیت بصری ویژه و منحصر به فرد در طرح می شود که توجه نظاره گر را از فاصله بعید به خویش جلب می کند.

لوگوهای گرادیانت دار
گرادیانت یا طیف رنگ یک سبک ظریف و مناسب است که دارای قدرت قابل توجهی در مسحور کردن مخاطب دارد. یک طیف خطی ملایم و ترازمند به طراح لوگو فرمان می دهد به طرح جهت ببخشد. این پیشه کمک می کند الی طراحان پیام جنبش و یا تغییر را بدون تغییر دادن نماد لوگو به صورت بصری متنقل کنند.

هنر خطی/ خط هنری
از سنه 2011 در طراحی لوگوهای ظریف باره استفاده پیمان گرفت. هنر دست نویس حائز خاصیت های خاصی است که به عقیده می رسد طراحان لوگو هرگز راضی به ترک آن نیستند. اگر اثناء طراحی خطوط هنری دقت و ظرافت لازم اعمال نشود لوگوی طراحی شده به عقیده نظاره گر زمخت و ناخوشایند خواهد امد.