طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

43 نکته برای طراح لوگو شدن (بخش اول)

Facebook
Twitter
LinkedIn

43 نکته برای طراح لوگو شدن (بخش اول)

این مجموعه، در بردانده نکاتی است که شاید به اثناء مطالعه در نظرتان بدیهی جلوه کند. ولی این نکات در طراحی لوگو مواردی هستند که در صورت توجه آنها، مسلماً منتج به خلق آثاری مناسبتر خواهد شد .

1) پیش از پیش درآمد هر طراحی لوگو، تمام مواردی را که انگاشت می کنید با پروژه شما مرتبط و ضروری است و باید آنها را انجام دهید ، یادداشت و فهرست کنید.

2) در باره سوژه سفارش اطلاعات لازم و ضروری کسب کنید.

3) تمامی الگوهایی را که به ذهنتان میرسد ، بر روی کاغذ منتقل کنید.

4) سقف بودجه که سفارش دهنده امکان پرداخت آنرا دارد برای شما بسیار اهمیت دارد ، چرا که به شما امکان می دهد موارد دیگر پروژه را براساس آن مدون و محاسبه کنید.

5) شناخت ویژگیهای کالا یا خدمات یا شرکتی که قرار است برای آن لوگو طراحی کنید شما را در قرار دریافت در مسیر درست ، بسیار یاری می کند.

6) الی بی گمان امکان از بکار گیری تصاویری که در سایر نشانه ها چاپی استفاده شده اند پرهیز کنید ولی اگر به دلایلی لازم باشد چنین کاری سپریدن دهید – از جمله پافشاری سفارش دهنده آنهم در صورتی تصویر باره عقیده از آن آرشیو خویش او باشد – حتما تصویر اصلی را از او تحویل بگیرید و از اسکن کردن تصاویر چاپی خودداری کنید، زیر این امر در چاپ (افست) دوباره تصویر سبب می شود لغایت تصویر از عقیده جهت قرار دریافت ترام ها مبتلا افت کیفیت شود. (به این ایراد اصطلاحاً پیچازی می گویند).

7) زمانیکه برای اتمام پروژه در اختیار دارید باید کاملا مشخص باشد در حقیقت جدول زمانی شما جهت ارائه محصول در جامعه بسیار دارای اهمیت است.

8) گزینش تکنیک و شیوه متناسب با سوژه از موارد دیگری است که در امکان موفقیت شما مؤثر است.

9) اگر مایلید ایده طراحی شما منحصر به فرد و به اصطلاح (یونیک) باشد، بهتر است ایده های اولیه را با احتیاط ساحل گذاشته و به موارد دیگر فکر کنید.

10) راهنمایی سفارش دهنده در تعیین آنچه می خواهد به عهده شما می باشد. بنابراین مطمئن شوید که سفارش دهنده می داند چگونه طرحی را برای خدمات یا محصولش می خواهد.

11) سفارش دهنده را در جریان پیشرفت مراحل پیشه قار ردهید.

12) سرعت عمل در تمامی کارها مورد تأیید است اما بازنگری چند بار هر طراحی می تواند در تفریق نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت آن مؤثر باشد.

13) به تفاوت بین زیبایی و موفقیت پروا کنید. نشان موفق اثری است که تأثیر لازم را در سررسید پیش بینی شده در مخاطبین باره عقیده داشته باشد.

14) پروا به نظرات سفارش دهنده لازم و ضروری است ولی در پیوسته این پروا نباید به اعمال سلیقه مشتری تسلیم شوید.

15) ترجیحاً از ارائه یک اتود طرح به سفارش دهنده خودداری کنید.

16) اتودهایی که برای ارائه به سفارش دهنده پیشه می شوند باید الی حد امکان کامل بوده و با نمونه نهایی مورد نظر شما همخوانی داشته باشد.

17) در صورتی که معتقدید نمونه ای از کارهای ارائه شده به صاحب کار، نسبت به دیگر اتودها برتری دارد ، بطور غیر مستقیم و از طریق برشمردن مزایای آن، سفارش دهنده را نسبت به برگزیدن آن راغب کنید .

18) به یاد داشته باشید صاحب اصلی اثر خلق شده توسط شما سفارش دهنده آن اثر است بنابراین سلیقه شخصی خویش را در اجرای کار به عنوان امضای شغل اعمال نکنید.

19) هرگز در برشمردن معایب احتمالی کاری که انجام داده اید پیش قدم نشوید.

20) گاهی اوقات ایده های خوبی به سرعت در ذهن شکل می گیرند و به همان سرعت نیز از یاد می رورند مناسبترین مسیر برای حفظ این ایده ها، انتقال بی درنگ آنها روی کاغذ به صورت کاملاً ابتدایی و همراه کردن این اتود خام باتوضیحات نوشتاری است.

21) ایجاد و حفظ یک هارمونی کلی در لوگو ، گام دیگری در موفقیت آن است چگوگی خطوط باره بهره‌گیری در آن ، نوع قلم مقاله ، رنگ، کادر و … همگی باید هماهنگ با یکدیگر باشند.

22) غالباً حساسیت بیش از بی گمان در رعایت کیفیت، به وجود آورنده وسواسی ویرانگر است و زمانی در اثر هستی دارد که باید از ایجاد تغییر در آن خودداری کرد. تشخیص دادن این زمان اهمیت ویژه ای دارد.

23) اگر سفارش دهنده ویژگی مشخصی از کالا یا خدماتش را باره پروا دارد ، شما موظفید جهت موفقیت کارتان ( و شغل او) و برای نیل به هدف، باره تأکیدی را در لوگوتان جلوه گر کنید.

24) ایجاد تغییرات غیر معمول و غیر منتظره در کار، می تواند به جذابیت آن کمک کند. البته این ابتکار نباید عوارض اقتصادی، بصری و … داشته باشد.

25) برای برگزیدن فونت مناسب، باید مواردی همچون موضوع کار، مفهوم نوشته، حجم اشغالی توسط نوشتار ، محل پیمان گیری رنگ مورد نظر برا ی آن و غیره مورد توجه پیمان بگیرد.

 

بخش دوم نکات طراح لوگو شدن