طراحی لوگو

طراحی لوگو , طراحی برند , آرم شرکت – لوگونگار

راهنمای عملی طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

طراحی لوگو برای برند سیستم های الکترونیکی برق خودرو – کشور ایران

راهنمای عملی طراحی لوگو حرفه ای

پنج گام عملی در طراحی لوگو سفارشی

 

گام اول : لوگو چیست و چه چیزی را نمایش می دهد ؟

قبل از اینکه طراحی لوگو رو آغاز کنید ابتدا باید یک درک درست متعلق به داشته باشید و اینکه قرار است چه چیزی را آن لوگو به بیننده ذکر کند و شما چه کاری باید سپریدن بدهید . یک لوگو تنها یک علامت نیست ، یک لوگو پرتو دهنده اسم تجاری کسب و کار از طریق به کارگیری شکل ، فونت ، رنگ و یا تصاویر است .

یک لوگو برای جلب اعتماد مفید هست یا به عبارتی شناخت و تحسین یک کمپانی یا فرآورده و این مهم ، وظیفه طراحان لوگوست الی با طراحی آن بتوانند این کار را به سپریدن برسانند .

لوگو یا کاملا گرافیکی (نماد / آیکون) و یا از اسم سازمان (علامت متمایز کننده یا wordmark) تشکیل شده. به طور معمول و رایج از لوگو برای اسم یا نماد بازرگانی بهره‌گیری می کنند .

 

پیشنهاد : راهنمای گام به گام طراحی لوگو

 

گام دوم : اصول کارساز در طراحی لوگو

خوب ! اکنون که که شما سایر میدانید که لوگوها قرار است چه کاری انجام بدهند ، باید یاد بگیرید که یک طرح چگونه به یک لوگو کبیر تبدیل میشود یا به عبارتی میخواهیم در این تقدیر قوانین اساسی و اصول کارساز طراحی لوگو ها را روشنگری بدهیم .

1. لوگو باید ساده باشد

طراحی آرم ساده باعث میشود این مجوز راداشته باشیم که لوگوی ما خیلی زود و آسان به رسمیت شناخته بشود و در ذهن بیننده جای بگیرد .

2. لوگو باید به یاد ماندنی باشد

علاوه بر اصل ساده بودن ، لوگو باید در عین حفظ سادگی ، به یاد ماندنی باشد .

3. لوگو باید بی پایان باشد

تاثیر یک لوگو باید بی ته و واپسین،انجام ناپذیر باشد . باید ببینیم آیا لوگو ما الی 10 ، 20 یا 50 سال دیگر هم کارساز و برقرار هست یا خیر؟

4. لوگو باید کل کاره باشد

یک لوگو موثر باید امکان شغل با انواع رسانه ها و برنامه های کاربردی را داشته باشد . به همین انگیزه لوگو در قالب بردار (وکتور) طراحی و تعبیه میشود الی مطمئن باشیم که در هر پیمانه و اندازه ای از آن را میتوانیم داشته باشیم .

5. لوگو باید پسندیده باشد

موقعیت یک لوگو بر اساس هدفی که ما داریم باید انتخاب بشود . به عنوان نمونه اگر میخواهیم برای یک فروشگاه اسباب بازی های کودکان لوگو طراحی نماییم باید از فونت و طرح و رنگ های کودکانه پسندیده بهره ببریم . به راستی این طرح برای یک کمپانی حقوقی مناسب نخواهد بود .

گام سوم : انگیزه ها موفقیت و شکست سایرین را بدانید !

لوگوهای موفق

حالا که قواعد طراحی یک لوگو را یادگرفتید براحتی میتونید یک لوگوی خوب را از یک طرح بد تشخیص بدهید و تفاوت آن ها را ذکر کنید .

به عنوان مثال به علامت نایک توجه کنید . این لوگو در سال 1971 فقط با 35 دلار بدست کارولین دیویدسون ساخته شد اما هنوز هم این لوگو قوی ، کارساز و به یادماندنی است بدون استفاده از رنگ و پیمانه پذیر . به راستی فوق العادست ! ساده و سریع و نشانه دهنده بال معروف مجسمه الهه یونانی از پیروزی . نایک برای کسب و کار البسه ورزشی مناسب هست .

نایک تنها یگانه از لوگوهای زیاد کبیر هست و شما باید مارک های نامی سایر را نیز ببینید و سر موفقیت آنها را نیز دریابید .

لوگوهای تاب موفق

همینطور شما میتوانید لوگو های ناکام را نیز ببینید . برخی از لوگو ها ذهنیت طراح را مجسم میکنند در حالی که آن ذهنیت ابدیت و برای کل نیست .

گام چهارم : برپایی فرایند طراحی لوگو ی ویژه خود

حالا که میدانید لوگو چیست و چه قواعد و اصولی دارد و اینکه چه چیزی مایه میشود تا یک لوگو کامیابی آمیز بشود ، نهایتا میتوانیم فرآیند طراحی لوگو را آغاز نماییم . این گام از هر 5 گام مشکل تر بوده و میتوانم بگوئیم میحث خویش در خویش است ! پروسه طراحی لوگو هر فرد متفاوت است و تجربه عامل کلیدی در انتخاب و برپایی فرآیند طراحی لوگو شما خواهد بود .

گام پنجم : یادگیری نرم اسباب و کامل کردن ساخت لوگو

بعد از اینکه مراحل طراحی را تعبیه کردید باید آن را ذخیره کنید . زمان خوبیست که تسلط را روی نرم افزارهای ادوبی ایلاستراتود و کارل دراو افزایش بدهید . اما به یاد داشته باشید که تنها و آشکارا بدست کامپیوتر هرگز نمیتوانید یک لوگو بزنید و ابتدا باید یک ایده و طرح بکر را در ذهن آماده و طرحی روی کاغذ داشته باشید .

پس از ارائه ایده و تئوری هایی که به ذهنتان می رسد میتوانید توسط کامپیوتر شروع به دیجیتالی کردن لوگوی خویش کنید . سپس آنرابه مشتری تحویل دیتا و بعد از دریافت نظرات او ، تغییرات را اعمال و نهایتاآنرا کامل کنید .

حال شما یک لوگو چیره دست طراحی کرده اید !

 

شاید مطالعه مطلب زیر نیز برای شما مفید باشد :

چک لیست طراحی لوگو