مرور طراحی لوگو های سال گذشته

مرور طراحی لوگو های سال گذشته

ارائه یک لوگو استاندارد همیشه یکی از دشوارترین امور بوده زیرا لوگو علاوه بر اینکه باید در بیلبورد ها درخشش داشته باشد باید بر روی صفحه‌ موبایل و ابعاد کوچک نیز جلوه گری کند . در مطلب زیر به بررسی تعدادی از لوگو هایی که در سال گذشته طراحی شده اند می پردازیم :
طراحی لوگو گرابهاب

این شرکت برزرگ ، یک مجموعه غذای آنلاین میباشد که در اول بخیلی کوچک بود اما با گذشت زمان پیشرفت فراوانی کرده به شکلی که در سال گذشته این کمپانی با 12 سال سابقه کاری به بیش از هفت میلیون نفر  سرویس  میدهد. با وجود این سطح ازپیشرفت، این مجموعه به یک طراحی لوگو حرفه ای نیاز داشت.
طراحی لوگو مسترکارت

مسترکارت معروف یک شرکت معتبر در زمینه ارائه خدمات مالی و پولی است و قبل از این لوگوی خود را به مدت 20 سال تغییر نداده ، اما در طول این مدت متد تجارت جهانی بسیار عوض شده است.
طراحی لوگو هلیا

کمپانی هلیا در زمینه علوم اطلاعاتی مشغولل فعالیت است. مشتری ها ی این شرکت معمولا خیلی سرشناس هستند که از میان آن ها می توان به پلی استیشن و آی بی ام معروف  اشاره نمود . لوگو ی شرکت توسط یک شرکت طراح نیویورکی طراحی شده است. طراحی لوگو به شکلی که در اطراف دایره ها که بر اساس نزول حرارت گونه رنگآمیزی شده ، اطلاعات  این مجموعه نوشته شده  وبخش جالب این طراحی این موضوع  که بر اساس تغییرات جوی و  جغرافیایئی  دایره ها رنگ شده و زمانی که دارای تغییرات اتمسفری باشیم متناسب این تغییرات ، رنگ دوایر نیز تغییر نموده و نتیجتا اطلاعات تازه ای هم در اختیار بیننده گذاشته میشود .

طراحی لوگو اینستاگرام

برند اینستاگرام با نمایش لوگو ی جدید خود همه را در شوک فرو برد . این لوگوی جدید یک دوربین تشکیل شده  که شامل یک طیف رنگی متناسب و در هم آمیخته است. این طرح در اصالتا از لوگوی قدیمی الهام گرفته  اما این دفعه بسیار ساده تر شده . این طرح جدید می تواند اپلیکیشن اینستاگرام را از بسیاری آیکون های دیگر گوشی همراه شما به دلیل طراحی بسیار ساده ، قدرتمند و رنگین کمانی اش متفاوت تر نماید .

لوگوی زندسک

زندسک نرم افزاری برای خدمات به مشتری است که به حل مشکلات و پشتیبانی و ساپورت سریع تر  میپردازد. لوگو ی این اپ طرح یک بودای انیمه و با لبخند است که هدفون در گوش آماده  پاسخگویی به مسائل شمااست. یکی از علل اقبال این طرح لوگو بعد طنزآمیزگونه و بازیگوشانه این لوگو میباشد ، به شکلی که برای هر یک از خدماتش یک لوگو ی متمایز و جذاب ارائه میکند .

طراحی لوگو دمت

موزه ی هنر نیویورک که از عظیم ترین و پربازدیدترین موزه های آمریکااست، لوگوی خود را تغییر داد .
دلیل جنجال آفرینی این طرح آنست که به مدت بیش از یک صده و نیم ، موزه مذکور دارای یک نام طویل و طولانی بود و به صورت یکباره و ناگهان به یک حرف خیلی کوتاه تغییر داده شد!

طراحی لوگو  اپ تاکسی رسان اوبر

اوبر که یک شبکه ترانزیت معروف در آمریکا میباشد طرح لوگویش را عوض نمود.

لوگوی قبلی نمایش دهنده حرف یو بود ولی لوگو تازه  نمایش دهنده یک مربع  درون یک دایره  است.  بر اساس گفتههای مدیر اوبر این مربع مثالی از قطعات و اجزا هستند . همچنین بیان شد این این لوگو بر خلاف طرح قدیمی شناسایی برند را برای مخاطبین تسهیل نموده  و سریعتر می سازد و همچنین ما فقط افراد را حمل نمیکنیم بلکه کالا هم جا به جا می نماییم و در آینده  این ترانزیت شامل موارد افزون تری نیز خواهد شد ، پس این مربع بهترین نماد برای بیان ماموریتهای متفاوت ما خواهد بود .