طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

نماد حیوانات در طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn

استفاده از نماد حیوانات در طراحی لوگو شرکت ها

 

طراحی لوگو از مهمترین عوامل در معرفی یک برند تجاری …
طراحی لوگو نشانگر نوع فعالیتی است که شرکت تجاری ارایه می کند و ازاین رو حتما باید با فعالیت شرکت موردنظر متناسب باشد.شرکت های معروف تجاری  وجود دارند که از نمادحیوانات در طراحی لوگو خود استفاده کرده اند مانند شرکت مشهور پوما که در لوگو خود از نماد شیر کوهی استفاده کرده که تداعی کننده شیر کوهی است که  جهش و حرکت پوما را در اذهان عموم منعکس می کند.

لوگوی آرمانی

کمپانی طراحی و تولیدی لباس آرمانی ایتالیایی در سال ١٩٧۵ تاسیس شد.در طراحی لوگو این نام برند صنعت مد از طرح یک عقاب بال گشوده استفاده شده که خواهان حقوق خود است. این عقاب پر گشوده نمایانگر برتری این برند در کیفیت است و در تمام دنیا دارای طرفدارانی است.

طراحی لوگو ی پوما

برادرانی در ١٩٢۴ تولیدی کفش خود را برپا کردند اما پس از مدتی در سال ١٩۴٨ دچار مشکل شدند و جدا شدند و جداگانه شرکت های خودشان را تاسیس کردند که یکی از آنها آدیداس و دیگری پوما بود

طرح لوگوی پوما یک گربه سان است که قدرت و سرعت را تداعی می کند که مرتبط با فعالیت شرکت که کفش و لباس ورزشی تولید می کند است و به درستی می تواند فعالیت تجاری شرکت را بشناساند.

ورزشکاران مشهوری مثل مارادونا و پله از این شرکت حمایت کردند و نمایشی از سرعت و قدرت این برند را نمایش دادند.

نماد تجاری مترو گلدوین مایر

شرکت مترو گلدوین مایر یک کمپانی رسانه ای گسترده در کشور آمریکا است که فعالیت آن در حوضه ی فیلم سازی و تولید برنامه های تلویزیون است. موسس این کمپانی در طراحی لوگو ی شرکت خود از شیر استفاده کرده که از تیم ورزشی اش در دوران دانشجویی خود تقلید کرده که نمایانگر قدرت است.

طراحی برند شل

کمپانی نفتی شل یک کمپانی نفت و گاز در آمریکا می باشد که حوزه ی فعالیت آن استخراج گاز و نفت و تولیدکننده فراورده های نفتی می باشد.در طراحی لوگو این کمپانی از طرح صدفی نارنجی استفاده شده است،

باید بدانید این کمپانی همراه فروش نفت به کار تجارت صدف نیز مشغول است و این دلیلی است برای استفاده از طرح صدف در طراحی لوگو ی شرکتش!

لوگوی ان بی سی

ان بی سی مخفف لغت شرکت پخش ملی و یک کمپانی تلویزیونی و رادیویی در آمریکا می باشد.در سال ١٩۵۶ برای اولین بار یک طرح طاووس با پرهای رنگارنگ در طراحی لوگو ی این شرکت در تلویزیون دیده شد که نمایانگر برنامه های رنگی در این شبکه بود.بعد از آن تا سال ١٩٧٠ از طرح یک مار در طراحی لوگو این شبکه استفاده کردند اما نهایتا لوگو ی این شرکت به همان طاووس با پرهای رنگارنگ اما با طراحی حرفه ای تر تبدیل شد.

طرح لوگو ی جگوار

اسم این شرکت تولید خودرو همواره جگوار نبوده این کمپانی در ١٩٢٢ به دست ویلیام لیون تاسیس شد.در سال ١٩۴۵ نام آن به دلیل شباهت نام با یک کمپانی آلمانی به جگوار تغییر پیدا کرد.این نام نیرو و سرعت و جهش  جگوار را در ذهن تداعی می کند.

لاکوست

در طراحی لوگو ی کمپانی لاکوست از نماد سوسمار استفاده شده است، دلیل استفاده از این نماد این است که موسس این کمپانی (نه لوکوست ) یک تنیسور معروف آمریکایی با تخلص تمساح در رسانه ها بود،داستان این گونه است که لاکوست بعد از پیروزی در یک مسابقه با کاپیتانش شرط بست که در صورت پیروزیش یک ساک با پوست کروکودیل به او جایزه دهد.

در مطبوعات آمریکایی نوشته شد (لاکوست مثل تمساح در رقابت ها جنگید)

بعد از آن دوستش  یک نشان تمساح را بر لباس او نصب کرد از آن پس تمساح نشان طراحی برند او شد.

سپس با تاسیس شرکت خود نماد تمساح را در طرح لوگو شرکتش استفاده کرد! تمساحی سبز و دهانی قرمز و گشوده.

آرم شرکت فراری

کمپانی تولیدی خودرو فراری در طراحی لوگو شرکت خود از نماد اسب استفاده کرده که روایتگر جنگ است.

فرانچسکو باراکا خلبان جنگده ی مشهور ایتالیایی است که در جنگ جهانی دوم حماسه آفریده است که در نوک جنگنده ی خود نشان یک اسب را زده بود . بعد از فوت این خلبان مشهور مادر او نماد اسبش را به انزو فراری تقدیم کرد و او از آن نشان در خودروهای خود استفاده کرد.بدین گونه از ١٩٢٩ به بعد از نماد اسب باراکا در طرح خود بهره جست و در سال ١٩۴٧ از طرح پرچم ایتالیا و حروف f,s بهمراه  طرح اسب را در طراحی لوگو خود استفاده کرد.

 

طراحی لوگو