ارتباط طراحی لوگو با گرافیک

ارتباط طراحی لوگو و گرافیک

ارتباط طراحی لوگو با گرافیک

 

همواره در برندسازی برای نیل به یک تصویر ذهنی مثبت از برند مورد نظر ، نیازمند برنامه ریزی های متعدد از قبیل بازاریابی و تبلیغات هدفمند است که بتواند یادآور قدرت ، اصالت ، مفید بودن و منحصربفرد بودن را با یک نام تجاری در ذهن مخاطب پیوند داده و در این حوزه ، طراحی گرافیک از این رو که میتواند منجر به تبلیغاتی محرک در راستای دستیابی به اهداف عملیاتی برندینگ گردد ، ارتباط نزدیکی با آن دارد .

از طراحی گرافیک بعنوان یک ابزار ارتباطی بصری اثبات شده و معمول ، به منظور انعکاس نقاط قوت برند از طریق پردازش های تصویری استفاده می شود و از آنجا که برند ، معرف ویژگی های یک محصول یا مجموعه میباشد ، بر تمام ارکانمجموعه صاحب برند موثر خواهد بود .

اهمیت ارتباط طراحی لوگو با گرافیک در برندینگ آنجا نمایان می شود که برند یا نام تجاری ، به تنهایی می تواند وضعیت یک مجموعه را دستخوش تغییرات بنیادین کند و با گسترش تعداد محصولات در بازار و همچنین رقابت میان برندهای هم رده  ، برندینگ راهی اساسی جهت پیشی گرفتن از رقبا و لوگو پرچمدار این کارزار می باشد .

 

طراحی لوگو

 

کدام مقولات گرافیک در برندینگ حائز اهمیت هستند ؟

نامه های مطرح تجاری ، همواره برای طراحی لوگو خود ، وقت و معمولا هزینه زیادی را صرف کرده اند تا به بهترین و مطلوبترین نتایج برسند . لوگو بعنوان نماد برند و پس از آن بیلبوردهای تبلیغاتی ، بروشور و کاتالوگ های معرفی شرکت ، وبسایت و… همگی از مقولات گرافیکی و راه های ایجاد برندی قدرتمند می باشند. که از همه این موارد در جهت افزایش معروفیت و محبوبیت برند استفاده میگردد .

در تمامی این اجزاء برند ،  ساخت لوگو با طراحی هدفمند و جذابیت  گرافیکی از مهم ترین ارکان بشمار می روند .

ارتباط طراحی لوگو با گرافیک و به تصویر کشیدن یک نماد برای یک برند و نام تجاری ، از طراحی لوگو آغاز می شود و روح این نماد ، در تمام ارکان تبلیغاتی مشهود خواهد بود .

 

لینک های مفید توصیه شده برای شما :

تعرفه طراحی لوگو : قیمت و هزینه طراحی آرم و لوگو در لوگونگار | نمونه طراحی لوگو : تعدادی از نمونه کارهای متنوع لوگونگار برای شرکت ها و برند های مختلف و همچنین مطالعه مقالات مفید و رایگان آموزشی در خصوص لوگو و برند در : آموزش طراحی لوگو

 

یکی از اصلی ترین ، دشوار ترین ، حساس ترین  و پر ارزش ترین عملیات گرافیکی ، طراحی آرم لوگو برای یک برند تجاری است است که در یک نگاه ، انعکاس دهنده هویت یک برند می باشد. علاوه بر لوگو ، همانطور که ذکر شد ، در طراحی ست اوراق اداری و هویت بصری برند و بسیاری از موارد مشابه نیز تاثیر و قدرت گرافیک قابل مشاهده میباشد .

در عمده ترین مورد ،  طراحی گرافیک در پروسه برندسازی عمدتا به جنبه های مختلف بصری برند می پردازد و به لحاظ اینکه یکی از اصلی ترین فاکتور هایی که در برندینگ نقش دارد جذابیت بصری است به هیچ عنوان نمی توان آن را نادیده گرفت به این معنا که اگر جذابیت تصویری از تبلیغات یک برند کنار گذاشته شود ، عملا نمی توان موفقیتی برای برند آن متصور بود .

حتی با وجود محصولات مرغوب و خدمات درجه یک ، بدون پرداختن به جذابت و ایجاد ارتباط بصری از طریق گرافیک ،  موفقیت در فروش امری محال مینمایاند ، بخصوص در بازار امروز .

هماهنگی میان اجزا مختلف یک برند از قدم اول یعنی طراحی لوگو شروع و همین حساب و کتاب به تمام اجزاء زیر دستی آن یعنی هویت بصری برند تعمیم داده میشود تا با یکپارچگی حساب شده ، به هدف برند نزدیک شد .

 

نگارنده : تیم تحریریه لوگونگار