نکاتی ساده و کلیدی در طراحی لوگو

لوگو به سمبل تجاری یک شرکت اطلاق می شود که به دفعات در رسانه های بصری گوناگون به عنوان اصلی ترین عنصر هویت بخش کمپانی مورد بهره‌گیری قرار می گیرد. طرح لوگو باید خاص ، حائز معنا ، سمبولیک و بیانگر ارزش های شرکت باشد.

شما باید مطمئن شوید که لوگویی که طراحی می کنید مشابه لوگوی شرکت های سایر نبوده و در همان سان منحصر به فرد و دارای طرحی خاص و جدید باشد و به سوداگری شما هویت بصری خاصی ببخشد.

می توانید نکات زیر را در پروانه شغل طراحی لوگو قرار دهید تا بتوانید یک لوگوی بی همتا و تاثیر گذار داشته باشید.

طرح لوگو میتواند گونه کار و جنبش کمپانی شما را به نظاره گر بفهماند. سعی کنید طرح بیش از حتماً آشکار و قابل فهم نباشد که بیننده در نگاه اول آن را تشخیص دهد. مثلا استفاده از طرح دندان برای طراحی لوگوی یک دندانپزشک خیلی مناسب نیست!

شما می توانید قوانین را بشکنید! یک لوگو حتما نباید تکاپو های کمپانی را ذکر کند، هر چیزی که برای شما کارایی و جذابیت بصری دارد می تواند باره استفاده پیمان گیرد.

فرایند طراحی را با یک مداد آغاز کنیم . استفاده از این ادوات بسیار ساده تر از مانیتور و ماوس است، پس پروانه دهید پیشه را با آن ها پیش درآمد کنیم. از رایانه برای طراحی طرح نهایی بهره‌گیری کنید، اما ایده اصلی خود را روی کاغذ پیاده کنید.

هنگام طراحی به تمایلات و گرایشات اندیشه نکنید ، کوشش کنید الی جایی که می توانید یک طرح بکر و اوریجینال ارائه کنید.

رنگ آمیزی طرح را به مرحله واپسین،انجام پیشه موکول کنید. در ابتدا طراحی کوشش کنید همه چیز تک رنگ باشد. همچنین از رنگ های بسیار بهره‌گیری نکنید. این باعث می شود حس در هم ریختگی و شلوغی و کمبود مکان در یک طرح کوچک ایجاد شود.
از آیتم های متناسب بهره‌گیری کنید. اگر شما می خواهید برای یک وکیل یا رایزن حقوقی لوگو طراحی کنید، نمی توانید از طرح های کمدی یا خنده دار کاربرد نمایید.

لوگو را ساده طراحی کنید. یک طرح ساده تر، بهتر و راحت تر در ذهن نظاره گر باقی می ماند. شما هیچ وقت یک طرح ساده را فراموش نمی کنید.