طراحان مشهور لوگو و مجموعه کاری آنها

طراحان مشهور لوگو

راب جان اُف                     

راب جان اف گرافیستیست که سابقه طراحی لوگو کمپانی ها و هویت سازمانی، تبلیغات و اعلان های تلوزیونی را دارد ولی به راستی معوفیت او به خاطر طراحی لوگو شرکت اپل است.در سنه 1977 او برای رِگیس مک کنا به عنوان مدیر هنری مشغول به پیشه شد که طراحی لوگوی کمپانی اپل به او ودیعه شد. راب جان اُف طراحیهای دیگری نیز در گویه تبلیغات و چاپ برای کمپانی اپل اتمام داد. او همچنین بعدا طراحی هایی را برای شرکت های ای بی ام و اینتل سپریدن داد.

طراح لوگو اپل

فرانک ماسون رابینسون

فرانک ماسون رابینسون از نخستین و مهمترین بازاریابان نام تجاری کوکاکولا بود. او در جوانی ساکن آیووا بود و آنجا با همسرش لورا کلاپ زناشویی کرد. در سال 1886 فرانک ماسون رابینسون ساکن آتلانتا شد و در آنجا ب عنوان منشی و دفتر­دار کمپانی پمپرتون شیمیمشغول شد.او برای خلق لوگوی کوکاکولا از خط اسپنسریان اسکریپتاستفاده کرد که در آن زمان در میان دفترداران رایج بود.

طراح لوگو کوکاکولا

دیوید شن

ددیوید شن در سمت معاون بزرگتر در بخش تجارب کاربران و همچنین تیم طراحی یاهو تقریبا به 8سال کار میکرد و همین فرمایش مایه شد تا با بیشتر محصولات و خدمات یاهو چه در محدوده آمریکا و چهدر حیطه بین المللی درگیر باشد.لوگوی اصلی یاهو، یا “Jumping Y Guy” شامل یک دایره آبی معرف کره زمین و یک شکل همانند Yانگلیسی میباشد، توسط او طراحی شده است.

طراح لوگوی یاهو 

روث کدر

روث کدر طراح و هنرمندی است که لوگوی Google را طراحی کرد.
او در برزیل متولد شد و پس به اسرائیل رفت و مدرک معماری خود را از دانشگاه تکنولوژی اسرائیل “Technion”دریافت کرد. سپس به ایالات متحده رفت و در سلسله طراحی از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد.پایان نامه کارشناسی ارشد او در مقوله طراحی کارتهای بازی بود، و باعث شد که وی بدست شرکت Adobeبه عنوان یک طراح ارشد پذیارفته شود. او سپس برنده طراحی “Analog Deck”و “Duolog Deck”گردید.

طراح لوگو ی گوگل 

والتر لندور

والتر لندور ، بنیادگزار کمپانی Landorو یکتا از پیشگاامان پرتو گذاری و تحقیق درخصوص مشتری است. کمپانی Landor ارای دفاتر ارائه مشاوره درزمینه برند و طراحی پیوسته درسراسر دنیا میباشد.شاید نامی ترین برند و لوگوی طراحی شده توسط او را بتوان لوگوی FedExمعرفی کرد.

طراح لوگو فدکس 

میلتون گلیزر

میلتون گلیزر، یک طراح گرافیک است که اغلب برای طراحی لوگوی ” (I love New York)” ، پوستر Bob Dylan، لوگوی DC bullet و لوگوی Brooklyn Breweryشناخته میشود. او وانگهی بنیادگزار گاهنامه New York Magazineبه همراه کلی فلکر (Clay Felker) در سنه 1968 می باشد.

 طراح لوگو

آلن جرارد فلچر

آلن جرارد طراح انگلیسی است کهدر اعلان فوتش توسط روزنلامه نامدار دیلی تلگراف به عنوان “یکی از مورد توجه ترین و نیرومندترین طراحان گرافیک نسل خودش” معرفی گردید.تعداد قابل توجهی از نشانه ها او هنوز هم مورداستفاده میباشند که میتوان از لوگوی Reutersکه شامل 84 نقطه ، ویا لوگوی V&A(موزه ویکتوربا و آلبرت) و لوگوی IoD(انستیتوی کارگردانان) اسم برد.

طراح لوگوی 

ساول بس

ساول بس، طراح گرافیست آمریکایی و فیلمساز برنده جایزه Award Academyبود. او بیشتر در زمینه طراحی های تصاویر متحرک شناخته میشود.ساول بس، ششمین لوگوی AT&Tرا طراحی کرد. وی وانگهی لوگوی گلوب AT&Tرا پس از انحلال شرکت Bell Systemsطراحی نمود. وی وانگهی لوگوی Continental Airlinesرا درسال 1968 طراحی ارائه کرد که همین آرم شناخته شدهرین لوگوی دهه 1970 گردید.

طراح لوگو ی AT & T 

بیل کلیرلی        


ویلیام تی. (بیل) کلیرلی حائز سابقه در گویه تبلیغات و بازاریابی میباشد. او معلم دبیرستان بود، سپس در شرکت تبلیاتی نیویورک (New York Advertising) مشغول به کار شد. سپس به شرکت اپل پیوستگی و از سنه 1981 تا 1985 در ترویج استفاده از Apple IIcو Apple IIeبه شرکت کمک کرد.لوگوی کنونی ebayتوسط ویلیام طراحی گردیده است.

طراح لوگو ی Ebay