طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو | اولین قدم در تبلیغات شرکت

Facebook
Twitter
LinkedIn
لوگو تبلیغاتی شرکت

لوگو شرکت – اولین قدم در تبلیغات شرکت

برای صاحب یک شرکت یا مدیر یک فعالیت، اولین قدم برای تبلیغات ، طراحی لوگو می باشد. بنابراین اگر شما صاحب یک شرکت هستید یا اگر فعالیتی را هدایت می کنید، نخستین قدمی که در گویه تبلیغات میتوانید انجام دهید ، حتما طراحی یک لوگو یا آرم برای شرکتتان می باشد. واژه ها فرار هستند و فراموش خواهند شد اما لوگو و تصویر در ذهن خواهد ماند. در طراحی لوگو هرگز به یک فونت ساده اکتفاء نکنید و از یک طراح کارآزموده در مقوله گرافیک کمک بگیرید که در نهایت نمادی در خور شرکت، سازمان یا بنیاد-نهاد-سازمان شما، ایجاد کند.

به عنوان مثال شما وقتی اسم شرکت “بنز” آورده می شود، نخستین تصویری که در ذهن شما نقش می بندد همان دایره بر سه تقسیم شده است یا هرکجا این نماد را ببیند بی گمان می دانید شرکت بنز در آنجا فعالیتی دارد.

طراحی لوگوی یک شرکت را میتوان به شرح ذیل توضح داد:

لوگو یا نشانه نمادیست برای بیان کردن یک عبارت یا القا نمودن یک مفهوم. آرم ها چیزی شبیه امضا یا نشان ای برای هستی یا حضور شخص یا موسسه ای است که آرم از آن آن است، می باشد. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رخداد صاحب آرم در آن هستی دارد ثبت می گردد و اثر دهنده رد برجای باقیمانده از او در آنجا است.

طراحی اثر احد از تخصصهای رایج و منحصر به فرد در طراحی های گرافیکی محسوب می شود و پیشینه طراحی اثر به زمانهای بسیار بسیار دور بر می گردد، آنجا که انسانهای اولیه برای انتقال مفاهیم مربوط به مثلا شکار در یک نقطه، علائمی را روی دیوار غارها ثبت می کردند و هر کجا آن علامت دیده میشد، مفهوم واحدی را به بیننده و نظاره گر منتقل می نمود.

از دگرگونی ها مربوط به ثبت نشانه ها در دیواره غارها بود که حروف و به تبع آن خط نوکاری گشت.

لوگو پرتو یا علامتی گرافیکی است که بدست سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای جدا کردن خویش از دیگران در دید عموم، بهره‌گیری می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند (سمبول یا آیکون) و یا از اسم تجاری سازمان یا بنیاد-نهاد-سازمان تشکیل شده اند (لوگوتایپ یا ورد مارک).

در دوران حروفچینی با فلز داغ، لوگوتایپ، مجموعه ای از فونت ها و کاراکترها بود. در دوران کنونی که عصر ارتباطات است، لوگوی یک شرکت، اغلب همچم با مرغوبیت یا برند کمپانی است.