طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

ساخت لوگو سفارشی

Facebook
Twitter
LinkedIn
لوگو سفارشی

ساخت سفارشی نشان تجاری و لوگو

طراحی لوگو سفارشی ( در این جا منظور ما دقیقا چیزی برعکس استفاده از طرح های آماده موجود در سایت های ساخت آنلاین لوگو یا نرم افزارهای ایجاد لوگو آماده میباشد ) برای کمپانیها یا برندهای تجاری که تازه شروع بکار کرده یا در صدد تغییرات مثبت در جهت برندسازی و ریدیزاین هویت بصری خود هستند ، جزو اولین و ضروری ترین اقداماتی است که باید انجام پذیرد .

اگر شما نیز جدیدا کسب و کاری را استارت زده باشید قطعا نیازمند به طراحی لوگو سفارشی هستید ، پس باید ساخت لوگوی خود را بصورت اختصاصی و سفارشی اجرا نمایید . در دنیای بازاریابی و تبلیغات رقابتی امروز ، راهیابی به ذهن مردم مخاطب ، امری است بسیار سخت و پیچیده که این موضوع خلاقیت و آنالیزهای پشت پرده زیادی میطلبد . طراحی لوگو در میان مجموعه عملیات برندینگ ، مهمترین عنصر بصری است و تاثیر فوق العاده ای در ساخت یک برند تجاری و همچنین رونق فروش آن برند دارد.

معمولا و بعنوان اولین ایده ، ممکن است هر مدیری به این موضوع بیاندیشد که لوگوی برند خود را شخصا طراحی نماید . اگر درحیطه طراحی لوگو تخصص مورد نیاز وجود داشته باشد افاقا اصلا ایده بدی هم نیست و می‌توان با آموزش ساخت لوگو کار طراحی لوگو را راسا به عهده گرفت ، اما اگر این تخصص دردسترس نباشد ، شایسته است است این کاربه متخصص باتجربه طراحی لوگو سپرده شود .

معمولا مدیران برای راه اندازی یک کسب و کار به دنبال فراگیری علوم مورد نیاز در حوزه همان کسب و کار خواهند بود . بطور مثال ، شخصی که اکنون یک برند مواد غذایی را ایجاد کرده ، به احتمال قوی در سال های گذشته به دنبال کسب تجربه در حوزه صنایع غذایی بوده و آموزش طراحی لوگو از جمله دانش های مورد نیاز وی برای پیشبرد اهداف نبوده است . پس بهتر است این موضوع را به دستان باتجربه کسی بسپارد که در این مدت ، در زمینه کسب دانش برندسازی اهتمام ورزیده .

 

طراحی لوگو سفارشی - لوگونگار

 

سفارش لوگوی سفارشی !

برای سفارش طراحی لوگو سفارشی ، بهترین کار این است که با شناسایی دقیق و موشکافانه ، سوابق مجموعه هایی که مدت ها در زمنیه ساخت لوگو و نشان تجاری برند فعالیت دارند را بررسی و آنالیز نمایید . شرکت های فعال در خصوص طراحی لوگو هر یک دارای وب سایت رسمی برای خود هستند که آثار و نمونه کارهای اجرا شده خود را در آن سایت به نمایش میگذارند . برای یک شرکت‌ طراحی لوگو، وبسایت همانند ویترین فروشگاهی است که در آن سوابق و پروژه های اجرا شده خود را به همراه مروری از روش اجرا و رزومه خود را در معرض دید شما می گذارند .

طراحی لوگو از جمله خدماتی است که برای ارائه سفارش ، اصلی ترین کاری که باید انجام دهید همین است و بس که نمونه کارهای شرکت مورد نظر را با دقت و به دیده مشتری ارزیابی کنید . شعارها زیاد و عمل در این زمینه تعیین کننده توانایی هر مجموعه است .
اگر قبل از انتخاب هر شرکت برای اجرای لوگوی برندتان ، به سوابق آن کمپانی مراجعه کنید و انتخابی مطمئن داشته باشید ، در آینده نیاز به ریدیزاین لوگو پیدا نخواهید کرد و این انتخاب درست ، شما را از متحمل شدن هزینه‌های جبران ناپذییر طراحی مجدد لوگو رهایی خواهد بخشید .

هزینه های انتخاب شرکت نادرست طراحی لوگو ، در دو بخش مادی و معنوی خواهند بود :

  • هزینه های مادی : از قبیل ثبت لوگوی جدید ، چاپ مجدد بسته بندی ها و ست اوراق اداری و …
  • هزینه های معنوی : همین بس که مشتریان قدیمی شما را به یاد نیاورند و فکر کنند برند شما تعطیل شده !

چنانچه بخواهیم توضیح کاملتری از تأثیراتی که لوگو در بازار دارد بیان کنیم ، شایسته است بگوییم که خریداران اغلب به برند هایی که لوگوی آنها را دیده و می‌شناسند بیشتر اعتماد می کنند . این یک چرخه علمی در بحث بازار فروش است که به مدد حس اعتماد به طرح لوگو ، طی مدتها خرید برای مشتریان شکل گرفته و از زبان آنها برای دیگران بازگو شده است.

 

هزینه کردن برای طراحی لوگو سفارشی

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که قیمت طراحی لوگو چه میزان است و بعبارت دیگر آیا این هزینه توجیهی هم دارد ؟طراحی لوگو ، در بحث هویت بصری برند ، مهمترین عاملی است که تاثیر آن بصورت علمی ارزیابی شده و مورد تایید قرار گرفته است . لوگو، نماد ، پرچم و شناسنامه یک برند است و هزینه کردن برای آن از دید یک سرمایه گذاری پایه ، باعث رونق قطعی آن کسب و کار خواهد بود . از جمله مهمترین نکته های مورد توجه در بازار تجاری امروز ، نشان برند یا همان لوگو است . طراحی لوگو سفارشی و اختصاصی در شناخته شدن یک برند تاثیر زیادی دارد چون خاص بوده و با بقیه طرح های متفاوت می نماید .

قیمت طراحی لوگو با توجه به عواملی همچون سابقه ، تجربه ، دانش و تخصص … شرکت طراح متغییر خواهد بود . شما نباید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید به طراح سفارش دهید ، اگر ایده های بزرگی در سر دارید ، حتما باید برای طراحی خوب هزینه کنید تا از این راه ، برند خود را در ذهن و قلب مشتریان خود حک کنید.

در کلام کلی می توان گفت ساخت لوگو قیمت ثابتی ندارد و وابسته به فاکتورهای نسبتا زیادی می باشد . از عواملی که باعث بالا رفتن هزینه طراحی لوگو می شود استفاده از ایده های ناب تر است ، هر چقدر ایده پردازی کار شما منحصربفرد تر و سفارشی تر ، هزینه طراحی هم بالاتر محاسبه میگردد چون انرژی بیشتری مصروف خواهد شد . به طور کلی نرخ طراحی لوگو معمولا از سوی طراح آن تعیین می شود ولی بهتر است با شرکتی کار کنید که قیمت آن مشخص باشد و این موضوع را به بعد از طراحی موکول نکنید .

شما حتی می توانید با استفاده از نرم افزارهای رایگان و حتی آنلاین ، طرحی دریافت و استفاده نمایید ، اما قطعا نباید انتظار طراحی لوگو سفارشی ، خاص و مهمتر از همه با معنی و مفهوم که در بازار کار کند را از آن طرح آماده داشته باشید. ضمنا همان طرح با همان خصوصیات ، به هر شخص دیگری که مثل شما وارد آن وبسایت بشود هم پیشنهاد داده خواهد شد !

هنگامی که به دنبال یک شرکت طراح برای لوگوی خود هستید ، اطمینان حاصل نمایید که مجموعه مورد نظر، تجربه کافی برای به تصویر کشیدن (( هویت برند شما )) را داشته باشد زیرا این یک تخصص پیشرفته و پیچیده است .

 

مهمترین نکات در ساخت لوگوی سفارشی

  • سوابق کاری شرکت طراح و نمونه طرح های اجرا شده را مورد بررسی قرار دهید ( مهمترین نکته ) .
  • در مورد معروفیت ، سابقه و خوشنامی شرکت جویا شوید .
  • نظرات مشتریان قبلی شرکت را بررسی کنید و فیدبک آن ها را درباره کیفیت طرح های دریافتی جویا شوید .
  • برای طراحی لوگو سفارشی ، شرکتی را انتخاب کنید که بصورت تیمی کار میکنند نه هر پروژه یک طراح !
  • با فردی باتجربه در زمینه مارکتینگ ، در مورد طرح های دریافتی مشورت نمایید.

 

لوگونگار ، شرکتی ثبت شده با سابقه بیش از یک دهه فعالیت و سوابق بین المللی ، ارائه دهنده خدمات حرفه ای در زمینه طراحی لوگو بصورت کاملا اختصاصی می باشد .

نگارنده : تیم تحریریه لوگونگار