طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو در فتوشاپ

Facebook
Twitter
LinkedIn
طراحی لوگو با فتوشاپ

طراحی و ساخت لوگو در فتوشاپ

با جستجوی کلید واژه طراحی لوگو ، یکی از کلماتی که به دلیل سرچ بالای کاربران ، گوگل به ما پیشنهاد میکند ، کلمه طراحی لوگو درفتوشاپ است .

این یعنی کاربران زیادی به دنبال روش ها و افرادی هستند که از طریق برنامه فتوشاپ اقدام به طراحی لوگو نمایند .

ابتدا لازم است توضیحی در خصوص برنامه فتوشاپ و کاربرد آن در طراحی لوگو داشته باشیم :

برنامه فتوشاپ هیچ کاربرد و جایگاهی در طراحی لوگو ندارد !

مطلب پیشنهادی : طراحی لوگو در کورل

برنامه هایی از قبیل فتوشاپ که بر اساس تصویر و به اصطلاح بیت مپ عمل می کنند مخصوص ویرایش تصاویر و اعمالی از این دست هستند ، بخاطر همین وقتی حتی تصاویر خیلی باکیفیتی را با آن تولید کنید تا مقدار معینی قابلیت زوم و بزرگنمایی دارند و پس از آن شطرنجی ( رنجه ) میشوند و شما میتوانید پیکسل های تشکیل دهنده آن تصویر را ببینید  اما فایلهایی که توسط برنامه های وکتور محور ( برداری ) مانند کورل یا کارل دراو و ادوبی ایلستراتور تولید میشوند به میزان بی نهایت ، قابل بزرگنمایی بوده و دارای خطوطی قابل فهم برای انواع دستگاه ها ( مانند دستگاه سی ان سی ) هستند .

طراحی لوگو در فتوشاپ

بعلاوه اینکه قدرت مانور این دو نوع نرم افزار ( بیت مپ محور مانند Photoshop و وکتور محور مانند CorelDRAW ) در زمینه اموری مانند طراحی آرم و لوگو نیز به هیچ عنوان قابل مقایسه نبوده و برنامه های وکتور محور مخصوص طراحی از صفر تا صد هستند و اصولا برنامه های تخصصی طراحی آرم و لوگو محسوب می شوند اما فتوشاپ بیشتر مخصوص ایجاد تغییرات در فایلهایی است که قبلا آماده شده اند و امکانات طراحی آنها در مقایسه با برنامه های مذکور بسیار محدودتر و کار با آنها بسیار دشوار تر می باشد . البته برنامه فتوشاپ برای نقاشی دیجیتال امکانات وسیعی دارد اما در این مقاله آموزش هدف ما بحث در خصوص طراحی لوگو و نماد می باشد .

طراحی لوگو با فتوشاپ,بیت مپ و وکتور

حتی قابلیت های پرکاربرد برنامه فتوشاپ از قبیل افکت گذاری ، برجسته سازی و سایر موارد مشابه نیز عملا وقتی بحث از (( طراحی لوگو )) به میان می آید بی اثر هستند چون نمیتوان از آنها بعنوان فایل مادر بهره برد .

طراحی لوگو در فتوشاپ را میتوانید یک نشانه واضح برای تشخیص یک پروژه  بسیار سطح پایین و یک فرد مبتدی تلقی کنید . اگر این نکته را مد نظر قرار ندهید مجبور خواهید بود پس از مدتی و به محض نیاز ، طرح خود را به یک طراح حرفه ای که با برنامه های تخصصی آشناست بسپارید و احتمالا تغییراتی نیز در لوگوی شما مورد نیاز خواهد بود ، به طور مثال در طرح مهر شرکت ، افکت ها و طیف رنگهای گرادیانت کاربدی نخواهند داشت .

چنانچه قصد سفارش طراحی لوگو دارید ، اطمینان حاصل کنید که فایل اصلی لوگوی شما در فتوشاپ تولید نشود ( هرچند میتوانید فرمت PSD را بعنوان یکی از فرمت های مورد نظر از طراح خود تحویل بگیرید ) و اگر به دنبال یادگیری هستید ، از همین لحظه برنامه فتوشاپ را برای طراحی لوگو کنار گذاشته و به دنبال یادگیری برنامه های تخصصی این رشته بروید .

نویسنده : تیم تحریریه لوگونگار