طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو آنلاین

Facebook
Twitter
LinkedIn
online logo design

طراحی آنلاین لوگو – مزایا و معایب

طراحی لوگو آنلاین سرویسی است که به کاربر اجازه می دهد شخصا و با استفاده از ابزارها و اشکال آماده و ترکیب آنها برای خود و بصورت آنلاین لوگو طراحی کند .

جالب است وقتی اینهمه در مقالات داخلی و خارجی در خصوص اهمیت لوگو در رشد برند و مباحث برندسازی از سوی بزرگان و دست اندرکاران برندینگ سخن گفته شده ، بازهم این سرویس ارائه و حتی گاها از آن استفاده نیز میشود !

طراحی لوگو نیز مانند هر امر دیگری نیاز به تخصص و دانش جامع از مباحث گرافیکی و تجاری سازی برند دارد ، پس چه ایده ای میتواند در پس ارائه سرویس طراحی لوگو آنلاین باشد ؟

این سرویس مانند این است که به شما ( بعنوان یک متخصص کامپیوتر ) مصالح ساختمانی و البته ابزار بسیار محدود ساخت و ساز را ارائه کنند تا با آن یک ساختمان بلند بسازید ! آیا تمام کار همین ابزارهاست ( که البته بسیار بسیار محدود نیز هستند ) یا واقعا دانش معماری نیز نیاز است ؟

طراحی لوگو آنلاین چه مزایا و معایبی دارد ؟

مزایای طراحی لوگو آنلاین :

قیمت به ظاهر پایین ( که در برابر ضربه مهلکی که به تجارت و هویت بصری برند شما وارد می سازد این ارزانترین طراحی لوگو نیز یک عیب بزرگ در پس خود نهفته است )

معایب سرویس لوگو آنلاین :

عدم منحصر بفرد بودن لوگو ( بعنوان اصلی ترین شاخص متمایز کننده طرح لوگو )

کنار گذاشتن ایده پردازی ( که مهمترین بخش پشت پرده یک لوگو و باعث اثر گذاری آن است )

محدودیت در اجرا ( به نسبت آنچه میتوان حتی بصورت معمول و نه حرفه ای انجام داد ، شما به شدت در اجرا با محدودیت مواجه هستید و مجبورید با امکانات در دسترس کنار بیایید )

عدم استفاده از روانشناسی رنگ ها ( که میبایست طبق روح برند شما بصورت کارشناسانه انتخاب شود )

مشخص بودن بعنوان یک لوگوی چیپ ، ارزان و تکراری ( این لوگوها بسیار شناخته شده هستند و به سادگی برند شما را فاقد اصالت نمایش می دهند )

طراحی لوگو آنلاین

توصیه اکید :

اگر قصد طراحی لوگو برای رشد کسب و کار خود ، متمایز سازی برند خود از رقبا ، تثبیت نام تجاری و حفظ سهم خود از بازار را دارید ، بهتر است حتی از یک طراح متوسط کمک بگیرید تا اینکه از سرویس های طراحی لوگو آماده استفاده و برند خود را نابود کنید !

نویسنده : تیم تحریریه لوگونگار

طراحی لوگو آنلاین