طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

زمان مناسب برای طراحی لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn
زمان مناسب طراحی لوگو

زمان مناسب برای طراحی لوگو

طراحی لوگو بعنوان بخشی از مقوله برندسازی ، مانند هر جزء دیگری که نهایتا در قالب یک کلیت نقش خود را ایفا میکند ، وظایف مختص به خود را بر عهده دارد .

سوالی که مطرح میشود این است :

چه زمانی برای طراحی لوگو مناسب تر است ؟

چه موقع بهتر است برای شرکت ، محصول یا سرویس خود لوگو طراحی کنیم ؟

پاسخ : پس از برنامه ریزی برای کسب و کار و قبل از شروع آن !

آموزش پیشنهادی : شروع برندینگ

زمان مناسب برای طراحی لوگو

در اینجا به دو مرحله اصلی شروع هر کسب و کار اشاره شد :

  1. برنامه ریزی
  2. اجرا

در خصوص برنامه ریزی ، شما بهتر است زمان کافی برای این موضوع صرف کنید تا دقیقا بدانید چه کاری قرار است انجام بدهید ، چه محصولی قرار است روانه بازار کنید و چه خدماتی ارائه خواهید داد و البته چگونه !

وقتی چیستی و چگونگی فعالیت برند شما مشخص شد ، مرحله بعدی اجرایی کردن ایده هایتان است اما بخاطر داشته باشید قبل از هرگونه اقدام ، باید لوگو ی خود را آماده کنید . زیرا هرگامی پس از شروع برنامه ها بردارید قسمتی از پروسه برندینگ شما را تشکیل خواهد داد ( چه مثبت ، چه منفی – چه با برنامه از پیش تعیین شده و چه بدون هیچ قصد و نیتی ) شما از ساعتی که اقدام به درج یک آگهی رایگان اینترنتی میکنید ، از زمانی که یک نام برای شرکت خود در نظر میگیرید و … به صورت ناخودآگاه در حال کنار هم چیدن تکه های پازل برند خود هستید .

همانگونه که به کرات ذکر شده و قطعا شما نیز به خوبی میدانید ، در این برندسازی ، طراحی لوگو نماینده شما خواهد بود .

پس پیش از هرگونه اقدام ، لوگوی استاندارد و حرفه ای خود را طراحی کنید .

البته در مطلب فوق ، ما بهترین زمان طراحی لوگو را توضیح دادیم ولی چنانچه کسب و کاری دارای یک سمبل است و مدتی ( کوتاه یا طولانی ) با آن نماد فعالیت نموده نیز بهتر است چنانچه لوگوی خود را فاقد مولفه های استاندارد و اصولی لوگو می بینید در اسرع وقت نسبت به استانداردسازی ، به روزرسانی یا بازطراحی ( کلی یا جزئی ) لوگوی خود اقدام کند . از قدیم گفته اند : جلوی ضرر را از هر کجا که بگیری منفعت است !