طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو وب سایت

Facebook
Twitter
LinkedIn
آموزش طراحی لوگوی وب سایت

آموزش طراحی لوگو وب سایت – طراحی لوگو سایت

ایده های خلاقانه برای طراحی لوگو وب سایت

1- نمادپردازیها

با استفاده از سمبل یا نماد می توانید به برجسته کردن هدف اصلی کمپانی یا فرآورده خود بپردازید . با این حال این سمبول(لاتین) باید به نوع ای باشد که به راحتی برای تمام اقشار جامعه قابل شناسایی بوده و تنها مختص یک قشر خاص از جامعه نباشد.

2- افکت های متنی و حرفی

استفاده از افکت های متنی بصری راهی بی همتا برای طراحی آرم و لوگوی جذاب شماست. شکل دادن به متن به نوع ای که شبیه به یک تصویر به عقیده برسد راهی بسیار خوب برای نشان دادن فرآورده خویش و منظره کمپانی از طریق لوگو است.

3- ساده سازی

سادگی جاذبه ویژه خودش را دارد و تضمین می کند که دو مساوی مردم را به خودش جذب کند. با به کارگیری حروف ساده و یک گونه اشیاء می توانید لوگویی بسیار ساده و در عین حال پیشه ای را طراحی کنید که بیننده بدون در عقیده اخذ لوگو نمی تواند از آن عبور کند.

4- افکت های جانبی و فرعی

این افکت جانبی یکی از روشهای نو و ابتکاری طراحی است که نام برند ، کمپانی یا محصول را به شیوه ای غیرمعمول نمایش می دهد. در ریشه-بن-بیخ این لوگوها خود توضیحی هستند و در عین حال کاملا منحصر بفرد هستند.

5- چند رنگی

رنگ ها نیز دسته مهمی از طراحی آرم و لوگو محسوب می شوند. با به کارگیری رنگ های درست و به جا می توانید تاثیر یک لوگو را در ذهن بیننده بالا ببرید. بنابر این چند رنگ بودن و منسجم بودن رنگ های لوگو با طراحی وب سایت شما می توانند لوگو را مدت ها در یاد و خاطره بیننده زنده نگه دارد.

6- پیچیدگی و تخیلی و آبستره

تصور و تخیل یک جنبه مهم از لوگو است. ایجاد یک آرم تخیلی با استفاده از برند کمپانی دربرگیرنده ایجاد یک تصویر بسیار منحصر بفرد است که به راحتی با اولین حرکت قابل تماشا نیست و این لوگو هیچ بی گمان و مرزی ندارد و می توانید دستور دهید تخیلات شما پرواز کند.

7- استفاده از فضای منفی نگاتیودر تصاویر

گاهی اوقات نیاز است که به چهره اجباری در لوگوی خود فضای منفی ایجاد کنید. به عنوان نمونه تصویر یک گل یا یک حیوان. این فضای منفی در ریشه-بن-بیخ یک عکس دیگر را شکل می دهد و در نتیجه طراحی لوگو خلاقانه و دستکاری نشده است و برای مدت های طولانی در ذهن بیننده باقی خواهد ماند.

8- به کارگیری امضاء ها

اگر می خواهید حس خودتان را در طراحی لوگو وب سایت یا تارنگار اثر دهید ، یک راه هوشمندانه و زیبا استفاده از امضای شخصی در لوگو است. این لوگوی شما به حالت امضا است ولی در اصل نام برند شما به چهره امضا درآمده و یک طرح خاص است.

9- استفاده از تصاویر غیر منظم و ناهماهنگ با یکدیگر در طراحی لوگو سایت

اگر می خواهید لوگوی شما در دریایی از لوگوها که هستی دارد قابل شناختن باشد این روش بهترین برای شماست. با قرار دادن دو تصویر متضاد در کنار هم که تصویر نخست حالت صحیح شما و تصویر دوم حالت قدیمی است . هر دو لوگو حتما باید سوداگری یا نام تجاری شما هماهنگی داشته باشد.

10- مدسازی و مدلسازی لوگو

یک روش دیگر که جدیدا در میان طراحان لوگو رواج یافته قراردادن یا یک سمبل یا سمبول(لاتین) هماهنگ با حیطه کاری و قرار دادن نام برند در ساحل سمبل است. این دو می توانند تکمیل کننده زیبایی یکدیگر باشند.

11- کاربرد هوشمندانه از افکت انیمیشنها

انیمیشن ها می توانند به عنوان یک عنصر ثابت در طراحی لوگو استفاده شوند. کاربرد عاقلانه و درست از آنها در لوگو می تواند تاثیر نفوذ آن را بالاتر ببرد. بعد عاقلانه و مناسب انیمیشن برگزیدن کنید. در عقیده بگیرید اگر برای پیشه حرفه ای لوگو کاربرد می کنید ، دقت کنید که این پیشه چون به چهره انیمیشن است حتما نباید فانتزی باشد و کلاسیک و شکیل بودن آن در رتبه آغاز قرار دارد.

12- استفاده از حلقه

اگر می خواهید این حس نوستالژی و پیشه ای بودن به بیننده دست بدهد لوگویی را طراحی کنید که درون یک دایره قرار گرفته باشد یا در بعد آن یک چشم نهفته باشد ، به این معنا که ما شما را می بینیم و نیازهایتان را فهم می کنیم.

13- لوگوی هرج و مرج و شلوغ

طراحی یک آرم و لوگوی هرج و مرج یا انتزاعی به راستی کاری دشوار و بسی مشکل است و نیاز به استاد واقعی این پیشه دارد. این گونه لوگو در اولین بار شاید به چشم بیننده نیاید ولی در دفعات بعدی حتما توجه بیننده را جذب خواهد کرد و به عبارتی تاثیرگذاری آن برای بار دوم و بارهای بعدی تماشا خواهد شد.

14- طراحی با یک حرف الفبایی

گاهی اوقات کمتر گفتن بهتر از زیاد نگفتن است. طراحی یک لوگو با اولین حرف برند می تواند ارزش را دو چندان کند. این لوگو حتما باید لغایت حدی مینیمال ، زیبا ، نشادن دهنده خدمات و توان شما باشد.

با ایده هایی که در بالا بیان شد شما می توانید به راحتی گونه لوگوی مناسب خود را پیدا کنید. سعی کنید حتما در لوگو معنایی را نشانه دهید ، چون باعث می شود بیننده سعی کند بیشتر آن لوگو را مشاهده کند و معنای مخفی را پیدا کند. سعی کنید در لوگوهای خویش با ذهن بیننده بازی کنید!

مقاله پیشنهادی : اسفاده از افکت در طراحی لوگو

طراحی لوگو سایت در دنیای دیجیتال

زمانی که لوگو تجاری را برای دنیای دیجیتال انجام می دهید، این شغل دربرگیرنده وب سایت ها، رسانه های دیجیتال، برنامه های موبایل و سایر موارد می شود. این یعنی طیف وسیعی از اندازه ها و بک گراندها ، امروزه کاربرد لوگوهای بازرگانی افزایش مکشوف و برنامه های زیادی برای طراحی لوگو موجود می باشد.

این لوگو ها در محیط های مختلف، کاربردهای متفاوتی دارند. باید به یاد داشته باشید که برای وب طراحی می کنید. با این که نیازهایتان را برای یک فرایند طراحی دیجیتال رسیدگی می کنید، در همان سان می خواهید مطمن شوید که لوگوی شما می تواند طرح احسان برای چاپ نیز باشد.

نکاتی در ادامه آمده است که باید کوشش کنید در حین طراحی لوگو برای وب این آنها را به یاد داشته باشید:

1. برند را بشناسید

لوگو باید انعکاس دقیقی از برند باشد. دنیای وب بسیار شلوغ و مختلط برهم است و لوگو باید سریعاً به نظاره گر بگوید که گستره کاری و مقوله فعالیت شما چیست.

2. ابتدا یک طرح اولیه داشته باشید

از پیش درآمد وارد نرم انگیزه ها طراحی شدن و اشتیاق برای مشاهده نتیجه کار، وسوسه ایست که ممکن است به سراغتان بیاید. یک کاغذ طراحی ساده می تواند بهترین محیط‌ برای به تصویر کشیدن طرح ذهنی شما باشد.

3. طرحی ساده بزنید

برخی از کامیاب ترین لوگوها شامل یک طرح ساده اند که در نگاه اول، کار مورد نظر را کالبدشناسی نمی کنند. لوگوی مک دونالد را انگاشت کنید. هیچ تصویر همبرگر یا تنوری در آن تماشا نمی شود، ولی تصویر را به سادگی می توان به رستوران ربط داد. قطعاً مایل نیستید بینندگان سایت را سردرگم کنید. یک تصویر ساده واقعاً پروا ملت را جلب می کند. لوگوی شما یگانه از اولین عناصر بصری است که به کمپانی شما مربوط می شود؛ پس باید پروا و ذهن بیننده را به سمت پیام اصلی شما هدایت کند. این قصد می تواند با “سادگی” محقق شود. نیازی نیست همه داستان برند را در این لوگو جای دهید!

4. از رقیبانتان متمایز باشید

این مورد را در ذهن داشته باشید که شما در حال طراحی هستید. مثلا اگر کافی شاپ دارید، یک لوگوی سبز تیره به به اتفاق تصویر یک پری دریایی در جلوی آن واقعاً می تواند ایده بدی باشد. قطعاً شما نمی خواهید با رقبایتان اشتباه گرفته شوید.

5. محدودیت های رنگ را بشناسید

برخی از رنگ ها شدنی است در دنیای دیجیتال پاسخ دهند، ولی در چاپ مناسب نباشند. مطمئن شوید که چگونگی تبدیل بازاریابی دیجیتال به دنیای آفلاین را درک کرده اید.

6. مطمئن شوید لوگوی شما در کل جا شغل می دهد

به طور خلاصه بگویم، “اندازه” در دنیای طراحی لوگو زیاد مهم است. لوگوی شما باید به عنوان یک عنصر مهم و بزرگ در صفحه و نیز یک تصویر کوچک در زاویه بنر ایفای نقش نماید. مطمئن شوید که این اندازه ها را رسیدگی کرده اید و سپس وارد شغل طراحی شوید.

7. پروا بیننده را سریعاً جلب کنید

کاربران هستند که تصمیم می گیرند از سایت شما بازدید داشته باشند یا خیر. لوگو یگانه از اولین عناصر بصری است که آن ها تماشا می کنند. لوگو باید ملایم باشد، توجه نظاره گر را جلب کند و پیام کلّی شما را انتقال دهد.

عدم استفاده از هنرهای آماده در طراحی لوگو سایت

چنابچه به طراحی لوگو های استاندارد نگاهی بیندازید متوجه می شوید که چطور برخی از لوگوها از آغاز با دست طراحی شده‌اند، در حالی که در طراحی برخی از آنها از فونت‌ها و عکس ها حاضر کاربرد شده و باهم ترکیب شده است. هردوی آنها پذیرفتنی هستند و هیچ روند طراحی استانداردی وجود ندارد که بتوان گفت کدام یک از دیگری بهتر است، گزینش بین آن دو فقط پیوستگی به این دارد که شما بخواهید که لوگوی نهایی چطور به عقیده بیاید و چه حسی را القا کند.
بحث در مورد هنرِ آماده است، هنر آماده، اساسا به همان روشی مورد بهره‌گیری پیمان می‌گیرد که تصاویر حاضر مورد بهره‌گیری پیمان میگیرند. می‌توان از آنها به عنوان چاشنی طراحی بهره‌گیری کرد، یا اینکه برای بهبود تجربه‌ی بازخوانی بیننده آنها را به کار برد. ولی در طراحی یک لوگو، هنر حاضر خیلی به ندرت استفاده می‌شود. تنها موردی که شما احتیاج دارید از هنر حاضر استفاده کنید زمانی است برای اجرای یک ایده‌ی هنری (مثل کانسپچوال آرت) که دربایستن به یک مرجع طراحی دارید. حتی در این موارد شما احتمالا از کل آن در طرح نهاییتان استفاده نمی‌کنید.
اگر شما در اینترنت برای طراح‌ها، قلم‌ها و الگوها گرافیکی آماده جستجو کرده‌ باشید، به شایستن بسیار طرح‌هایی را به چهره تکراری دراین سایت‌ها دیده‌ای، که به همان صورت یا کمی متفاوت به پیشه رفته‌اند. هنر حاضر معمولا در همه جا یافت می‌شود و تکراری است؛ و این چیز خوبی برای طراحی شما نیست.

طراحی لوگوی مقدماتی

می دانیم که چهار عنصر برای طراحی لوگو وجود دارد، ولی همه‌ی آنها برای طرح شما الزامی نیست.همانطور که مردم با سلیقه‌های محتلف هستی دارند، روند شغل شما شدنی است متفاوت باشد. در اینجا چهار عنصر طراحی یک لوگوی خوب، بدون هیچ اجازه خاصی را می بینید.

به یاد ماندنی: اگر مردم نتوانند به سادگی لوگوی شما را به خاطر بسپارند و آن را با اسم برند وابستگی دهند، شما به زحمت می‌افتید و در چنین شرایطی باید تجدید نظری روی طرح خویش داشته باشید.

مقیاس پذیر: شما به عنوان طراح باید به همه‌ی جنبه‌های طرح بی‌اندیشید. به این اندیشه کنید که لوگو در کجاها می‌تواند پیمان بگیرد، و چگونه می‌تواند آن را طوری تنظیم کرد که با تغییر ابعاد و جزئیات، در کل جا یکسان به عقیده بیاید.

متمایز: درطراحی یک لوگو همه چیز مهم است. هرگونه تشابهی با طراحی یک برند سایر به معنی فاجعه است، یا رقابتی تنگاتنگ (که البته خوب است). فقط به لوگوهای همه‌ی فست فودها نگاه کنید، همه‌ آنها زرد و قرمز هستند.

مرتبط : طراحی یک لوگو باید با صنعت مشتری شما پیوستگی داشته باشد. باید دربرگیرنده عناصری شود که به سهولت به شرکت و کار مشتری شما وابسته باشد.

با نگاه به عناصر یک طراحی لوگوی خوب، بهتر متوجه می‌شوید که چطور هنر حاضر نمی‌تواند در این روند صحیح پیشه کند. برای وسعت بخشیدن به این ایده‌، در اینجا به بعضی از دلایلی که نباید از هنر حاضر در طراحی لوگو بهره‌گیری کنید اشاره می‌کنم:

روند خلاقیت شما را آهسته می‌کند:

به کارگیری هنر حاضر به عنوان مرجع اصلی شما در خلق یک لوگو شدنی است که روند طراحی شما را به تأخیر اندازد. بیشتر طراحان با این نکته موافقند که سریع‌ترین مسیر برای انتقال یک ایده از راه کاغذ و قلم است. اگر من پیمان باشد که به طراحان گرافیک نصیحتی بکنم، می‌گویم که به جای اینکه در اینترنت به دنبال الهامات بگردند، روند خلاقیت خود را با طراحی مداد و کاغذ آغاز کنند.

لوگوی شما بیش از حد، عمومی و کلی به عقیده می‌آید:

همانطور که در بالا اشاره شد، لوگوها باید متمایز باشند و بدرخشند، منحصر به فرد باشند، و تجسمی از شرکت مشتری و وظایف آنها ایجاد کند. یک لوگو که ظاهری عمومی دارد، در بخش‌های بیان شده کاربرد نخواهد داشت؛ بدترین قسمت، آن است که لوگویی که شما با به کارگیری هنر آماده طراحی کرده‌اید، با لوگوی شرکتی سایر اشتباه گرفته می‌شود. تنها تصور کنید چقدر هراسناک است اگر روی کارت ویزیت شما احد متعلق به لوگوها باشد.

از اعتبار شما و مشتریتان کم می‌کند:

پس از طراحی یک لوگوی عمومی و تکراری برای یک مشتری، شانس شما برای دریافت پروژه‌ی طراحی لوگوی دیگر ناچیز خواهد شد. مشتری‌ها، به دلیل داشتن یک پرونده‌ی غیر جذاب، و روند خلاقیت زیر استاندارد، به پیشه شما طور دیگری نگاه می‌کنند.

بنابراین اگر شما طراحی لوگو را به عنوان حرفه‌ی خویش برگزیدید، به یاد داشته باشید که باید تصوراتی رام نشدنی و بی کران و حصر داشته باشید. طراحی لوگو امری بیش از زیبایی شناسی است، این پیشه به راستی نوعی تجسم بخشیدن به اهداف و فلسفه‌ی کمپانی سفارش دهنده است ، پس شما باید قدمی فراتر بگذارید تا بتوانید این ایده‌ها را متصور شوید. در ضمن از داشتن روندی مناسب و مؤثر برای طراحی لوگو مطمئن شوید. جستجوی اینترنتی برای الهام گرفتن، آنقدرها هم بد نیست، ولی وقتی به مرحله‌ی خلق ایده‌ برای یک پروژه می‌رسیم، بهتر است مکانی مناسب‌تر و راحت‌تر برای تفکر و ایده پردازی بیابیم (که معمولا روی صفحه‌ی کامپوتر یا لپ تاپ نیست) مکانی آرام که به ذهن اجازه‌ی پرسه زدن را بدهد.