طراحی لوگو - طراحی برند - طراحی آرم - لوگونگار

طراحی لوگو با اهداف تجاری

Facebook
Twitter
LinkedIn
لوگو تجاری

طراحی لوگو متناسب با اهداف حرفه ای برند تجاری

طراحی لوگو تجاری ، نشانگر هویت شرکت بوده و یکباره لیستی از از فعالیت های حرفه ای شرکت را مقابل دیدگان مخاطب به مرور می گذارد . بنا براین ، طراحی برند تجاری برای هر تجارت ، در فرایند شناساندن مفاهیم یک برند بسیار مهم است . یک لوگوی تجاری سرمایه گذاری کاملا هدفمند و مفید برای نام تجاری شرکت به شمار رفته و این سمبل بصری به ظاهر ساده اما موثر برای برند به چیزی بیشتر از طراحی گرافیک صرف نیاز دارد . لوگو تجاری برای دستیابی به موفقیت ، به تخصص و تجربه زیادی در خصوص مسائل مربوط به برندسازی نیاز دارد تا طرح برند تجاری ، منحصر بفرد ، کارآ و موثر باشد که این پروسه نهایتا به جذب مشتری و همچنین سیر صعودی نمودار فروش و بازاریابی خواهد انجامید .

ساخت لوگو تجاری فرایندی است همسو و در راستای نمایش چیستی یک شرکت بازرگانی و میمینمال ترین سمبل از فعالیت های حرفه ای یک برند ، بنا براین طراحی نماد برای هر تجارت بسیار حائز اهمیت است. یک لوگو حرفه ای مانند یک منبع انرژی قدرتمند و پایدار ، برای نام تجاری می باشد پس طراحی هویت بصری و عملیات برندینگ موثر برای یک برند تجاری ، به چیزی بیش از هنر گرافیک نیاز دارد.

 

لوگو برای مصارف تجاری

منظور ما از طراحی لوگو تجاری ، صرفا طراحی برای شرکت بازرگانی نیست ، در واقع هر طرح طرح لوگو به منظور مصارف تجاری طراحی میشود و هدف نهایی هر برند از سفارش طراحی لوگو ، تجاری سازی آن میباشد .

طراحی لوگو ، اولین گام و مهمترین قدم در راه اندازی یک کسب و کار بوده و آنچنان کارآمد است که نباید در این مرحله عجله کنید و کیفیت را فدای زمان نمایید ، زیرا ممکن است نتیجه نهایی که ساخت یک سمبل قدرتمند است  را به خطر بیندازید . در این گام بهتر است شخصیت برند تجاری مجموعه را را با ایجاد یک طرح کاملا سفارشی ، یونیک و منحصر بفرد بسازید. نماد تجاری ، هویت بصری برند تجاری شما را به نمایش می گذارد . یک لوگو ساده ، اصلی ترین عنصر سیستم پیچیده شناسایی برند است که در کلیه مصادیق ارتباطاتی و تبلیغات شرکت گسترش یافته و نمایی کوتاه اما تاثرگذار از شرکت شما به نمایش میگذارد ، این طرح باید ساده ، قبل درک ( ملموس )  و گویا باشد تا بتواند سریعا پیام برند را منتقل همانگونه که در نظر داریم منتقل نماید.

 

طراحی لوگو تجاری

 

آرم تجاری 

یک طراح لوگو باید همواره سلیقه ، خوشامدها و مطلوب عموم را در نظر داشته باشد تا آرم تجاری برند ، با بیشترین طیف مخاطبان ارتباط برقرار نماید و در نهایت مشتریان بیشتری به دست آورد .با ساخت لوگو حرفه ای برای اهداف تجاری ، به طور واضح و صریح به مخاطب توضیح می دهیم که طبق چه منطقی آنچه را که میفروشیم باید خریداری کند یا از خدمات تجاری ما استفاده کند .

متخصصان ، با ساخت لوگو تجاری ، میتوانید یک برند تجاری را برجسته نموده و سمبل تجاری یک مجموعه را به حدی قوی کار کنند تا در کل دنیا مطرح گردد . لوگو عصاره ای است از هویت ، ایده ها و شخصیت یک نام تجاری  که و باید دارای ایده خلاق و طراحی نو و خاص باشد پس شایسته است قبل از اقدام به اجرای لوگو ، مفهوم و عملکرد آنرا به خوبی بشناسیم . اگر به هر دلیل ای شناختا و حساسیت درک نشود ، نتیجه آن می تواند یک فاجعه تمام عیار باشد . پس طرح لوگو شرکت تجاریباید سریعا تشخیص داده شده و نمادی از برند شما باشد . طراحی لوگو را برای تجارت خود جدی تلقی نموده و برای آن زمان و هزینه صرف کنید!

 

چرا به طراحی لوگو برای کسب و کارخود نیاز داریم ؟

ساخت لوگو به روشی خلاق ، باعث می ‌شود تا برند ، بدون دردسر و تنها با اشاره به سرشاخه های مفاهیم کلیدی ، در میان خیل عظیم طرح‌های گرافیکی و رنگ‌ های متنوع ، گوی سبقت را از سایر رقبا برباید و با حک شدن در ضمیر ناخودآگاه مخاطب ، فروش همیشگی خود را تضمین کند. تمامی برندهای مطرح از گذشته دور تا امروز را مرور کنید . طراحی لوگو برای این برندها همواره یکی از اصلی ترین و مهمترین ابزارها برای معرفی محصولات و خدماتشان بوده است ! به عبارت دیگر ، طراحی آرم حرفه ای به شما کمک می کند تا از طرح خود به عنوان ابزاری کاملا کارآمد برای نشانه گرفتن ذهن مشتری آنهم درهمان نگاه اول استفاده کنید و به آنها بگویید که هستید .

یک آزمایش ساده : به این موضوع فکر کنید که چند تبلیغ و نام تجاری آنها را پس از فقط یک بار دیدن آن تبلیغ به یاد می‌آورید ؟ احتمالا جواب شما یک یا دو مورد است.  اما وقتی صحبت از لوگو ها به میان می‌آید ، داستان کاملا متفاوت خواهد بود و تمام هویت برند در قالب یک تصویر ساده و کوتاه در ذهنتان نقش می‌بندد که البته قابل فراموشی هم نیست تقریبا . کافی است یکبار یک طرح لوگو را ببنید ، اگر استاندارد باشد کاملا و مطلقا محال است از آرشیو ذهن شما پاک شود . شاید بیاد نیاورید چیست و برای چه شرکتی است اما قطعا آن طرح همیشه در ذهن شما خواهد ماند و تلنگری ساده شما را به تمام آنه میدانستید برخواهد گرداند . پس اگر می‌خواهید واقعا به یاد ماندنی باشید حتما باید از خدمات حرفه‌ای طراحی لوگو برای تجارت خود استفاده کنید . لوگوی تجاری استاندارد  تمییز محصولات و خدمات شما را از سایر رقبا تسهیل نموده و باعث می‌شود مشتریان شما به مرور اعتماد کرده و راحت‌ تر برای خرید محصولاتتان تصمیم‌گیری نمایند .

خود شما آیا شما حاضرید برای برندی که هیچ نشان خاصی ندارد هزینه کنید ؟

ساخت لوگو نه تنها موجب جذب توجه مخاطب می گردد ، بلکه به دلیل نمایش اورژینال بودن هویت برند،  بر واقعی و قابل اعتماد بودن آن تاکید می کند . بنا براین مخاطبان به واقعی و اصل بودن برند پی برده و اعتماد خواهند نمود  . امروزه اغلب شرکتها از تاثیر طراحی لوگو بر تجارت و جذب مخاطبین خود  آگاهی دارند و می‌دانند که لوگو قادراست مخاطب هدف را همچون آهن ربایی قوی به سمت فروش سوق دهد .

مقاله مرتبط : طراحی لوگو برای برند تجاری

 

چگونگی تقویت تجارت به وسیله یک لوگو مناسب

اگر به بهترین شرکت هایی که در بازار امروز هستی دارند توجه کنید متوجه میشوید که یک چیز در بین تمام آن ها مشترک است، بله یک طراحی لوگو موثر و بی نظیر. یک لوگو خوب می تواند بهتر از صدها کلمه بیان کننده اطلاعات باشد.می خواهیم بدانیم یک لوگو دقیقاً چه تاثیری دارد؟ چگونه دست یابی به موفقیت را سازماندهی می کند؟ عناصر یک طراحی لوگو خوب چه چیز هایی هستند؟ طراحی لوگو ارائه کننده (brand logo) چیست و چه تفاوتی با طارح یک لوگوی معمولی دارد؟

شکل یک لوگو بر پایه جستجوی شرکت ها برای دستیابی به موفقیت است. یک طراحی لوگو موفق مانند یک جنگ افزار عمل می کند، که به کمپانی کمک می کند تا پروا ملت را به بازارش جبل کند. شما باید در زمانی که به لوگو یک کمپانی نگاه می کنید به تمام محصولاتی که آن کمپانی دارا می باشد پی ببرید. به بیانی کوتاهی تر لوگو تبدیل به فروشگاه اصلی یک کمپانی می شود. به این لوگو، لوگو ارائه کننده گفته می شود. در این نوع لوگو نمادهای برتر یک برند بخصوص در عقیده گرفته می شود. چه زیاد مواقعی که ما فقط با نگاه کردن به لوگو یک شرکت که بر روی بسته ها چاپ شده به محصولات بخصوص آن شرکت پی می بریم. به همین انگیزه ارائه کردن لوگو زیاد مهم است. این به کمپانی ها کمک می کند الی در ذهن مردم جایی را به خود برگزیدن بدهند.

بسیاری از مواقع، لوگوهای متنوعی برای محصولات گوناگون یک کمپانی طراحی می شوند. یک لوگو فرعی طراحی شده است، که مربوط به یک فرآورده می شود و فرآورده با آن لوگو بخصوص شناخته می شود. در اینجا نمونه یک شرکت را نشانه می دهیم که با به کارگیری لوگو ارائه دهنده نتیجه مثبتی گرفته است.

Nestle یک شرکت سرشناس بین المللی در زمینه های متنوع است. در اینجا مثال آن را می بینید.

Nestle، مدل اصلی برندNestle یک سازمان سرشناس در گویه های متنوع است. این لوگوی اصلی است که شرکت از آن استفاده می کند. و البته برای هر فرآورده مستقل یک طراحی لوگو جداگانه اتمام داده است. این کمپانی لوگوهای ارائه دهنده ای در زمینه های بسته بندی آب آشامیدنی، شکلات ها، محصولات لبنیاتی، نودل های Maggi و بستنی دارد.

بسته بندی آب آشامیدنی Nestle بسته بندی آب آشامیدنی Nestle در سنجش با لوگو اصلی Nestle و با به کارگیری طراحی یک لوگو ارائه دهنده کاملاً متفاوت، یک مشخصه و نام برای خودش ایجاد کرده است. همچنین، محصولات سایر Nestle نیز لوگو ارائه دهنده خودشان را طراحی کرده اند و علاقمندان جداگانه ایی برای خودشان دارند.

محصولات لبنیاتی Nestle Nestle این لوگو را برای محصولات لبنیاتی خود و ساخته شده از شیر بهره‌گیری می کند. نه فقط به Nestle کمک کرده الی مشتریان خویش را جذب کند، بلکه بازاری برای اینگونه مصولات نیز به وجود آورده است.

Nestle از لوگوهای متفاوتی برای گونه ها زیربرندهای خود استفاده می کند. وانگهی برای تمام محصولاتی که دربرگیرنده نام شرکت Nestle می شوند، یک لوگو ارائه دهنده به قصد یک محصول مجزا استفاده می شود؛ و در آخر آن محصول مربوط به آن کمپانی است. این موضوع باید در طراحی لوگو ارائه دهنده در عقیده گرفتقه شود و نام آن سازمان در لوگو جای گیرد. این یک استراتژی بسیار خوب و هوشمندانه است، که توسط Nestle اعمال شده و نتیجه زیاد مثبتی داشته است. یک لوگو ارائه دهنده همش دربرگیرنده نام تولید کننده نیز می باشد، الی اثر دهد که از آن یک برند خاص می باشد. این یک راهبرد بازاریابی موثر است که توسط کمپانی های بزرگ در دنیای امروز به پیشه برده می شود.

– یک لوگوی ارائه دهنده خوب باید در رابطه با محصول طراحی شود. برای اینکه لوگوی ارائه دهنده منحصراً مربوط به یک فرآورده باشد باید مشخصه های آن در لوگو نشانه دیتا شده باشند.

– یک لوگوی ارائه دهنده که برای یک شرکت طراحی می شود، باید در برگیرنده اسم آن نیز باشد. پیمان دادن اسم کمپانی سطح لوگو ارائه دهنده را بالا برده و در ضمن همه آن ها یک ویژگی ویژه یعنی داشتن نام سازمان در لوگوهایشان را دارا می باشند.

– طراحی لوگو باید بر پای بست، بازار مصرف کنندگان که شرکت ها محصولات را برای آن ها فراهم می کنند انجام شود. با در نظر گرفتن اینکه طراحی لوگو ارائه دهنده بر پای بست، خویش محصول اتمام می شود، لوگو باید به طور پسندیده طراحی شود. ترکیب حروف و عکس ها باید به طور مناسب اتمام شود.

– خیلی مواقع مدیران شرکت ها سعی دارند که پیچیده ترین لوگو ها را برای برندشان انتخاب کنند اما سادگی کلید طراحی یک لوگوی ارائه دهنده خوب می باشد. لوگو باید در بازار مشهور را برای خودش قرار دهد. مصرف کننده باید توانایی فهم یک محصول از روی لوگوی آن را داشته باشد. این دلیلی است که همیشه سادگی عنصر اصلی طراحی یک لوگو می باشد.

– لوگو باید بتواند به راستی پیام خویش را انتقال دهد. هدف لوگوی ارائه دهنده باید به سادگی بدست مصرف کننده قابل فهم باشد.

ارائه دادن یک لوگوی خوب می تواند ارزش بازرگانی شما را بالا ببرد. طراحی لوگو تنها مرحله راهبرد ارائه دادن نیست. این یک فاز مهم ارائه دادن است و یک لوگو ارائه دهمده خوب همیشه یک شرکت و محصولاتش را در بازار معرفی می کند.

 

لوگونگار ، با سابقه طولانی و گردآوری تخصص های لازم ، آماده ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی لوگو برای رشد کسب و کارهای مختلف و تجاری سازی برند می باشد .

مقالات بیشتر در : آموزش طراحی لوگو

 

نشانه های تجاری کاربردی

آنجا که زباناز برقراری پیوستگی است، علائم، نشانه ها و عناصر بصری به کمک انسان می آید.

هدف اصلی خدمات طراحی لوگو و نشانه انتقال تند مفاهیم برای هر گونه بیننده است.

مقاله مرتبط : کاربردهای تجاری لوگو

نشانه ها در حوزه کاربردی به دو بخش “تجاری و فرهنگی” و “اظهاری” بخش بندی می شوند. پرتو های اظهاری، برای بیان و اظهار مطلبی با اجتناب از نگارش یا گفتن آن به پیشه می روند، مثلا برای ارشاد کردن به مکانی، یا برای توضیحات به هر نوع از مخاطب (با زبان و دانش غیر یکسان)، برای بازداری از کاری بدون نگارش یا گفتن آن و … و این انتقال و ذکر مفاهیم، در این گونه کاربرد، معمولا مختصر ، موجز و به سرعت اتفاق افتد.

نشانه های تجاری برای ثبت اسم و برپایی هویت بصری برای گروهی از فعالین بازرگانی بهره‌گیری می گردد و نشان حضور و ماندگاری یک موسسه یا کمپانی در پهنه کار و جنبش خویش می باشند.

نشانه های فرهنگی که در همین دامنه آنها را دسته بندی کردیم (زیرا ویژه یک گروه یا صف شغلی، کاری یا عملیاتی می باشند) برای بیان رخداد یا پیشامد ای فرهنگی بکار اسیر می شوند. مثلا پرتو احترام فارابی و پرتو هایی از این قبیل که ضمن تعلق به یک گروه از تکاپو در حوزه خاص (برگزاری گرامیدن فارابی)، کاربرد تجاری نیز از آن نمی گردد.

در مجموع لوگوهای های بازرگانی و فرهنگی اختصاصی محسوب می شوند، ولی پرتو های اظهاری از عامیت بیشتری برخوردار می باشند.

مقاله مرتبط : رسالت علائم تجاری

 

لوگو , یک نشان تجاری

مقاله مرتبط : خدمات طراحی لوگو

لوگو به نشان تجاری یک کمپانی گفته می شود که به کرات روی رسانه های بصری مختلف و متعدد، به عنوان عنصر هویت بخش کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی لوگو باید خاص و دارای معنا و مفهوم سمبولیک و بیانگر ارزش های کمپانی باشد. با یک مثال ساده موضوع را روشن می کنیم، اگر فعالیت کمپانی شما در زمینه تولید لوازم جانبی رایانه است بنابراین باید لوگویی بر مبنای لوازم جانبی رایانه مثل ماوس طراحی کنید. شما باید مطمئن شوید که راحی لوگویی که می کنید مشابه  لوگوی  کمپانی های  دیگر نبوده  و در عین حال  منحصر به  فرد و دارای  طرحی خاص و جدید باشد و به  تجارت شما هویت بصری خاصی ببخشد. می توانید نکات  زیر را در دستور کار طراحی لوگو قرار دهید تا بتوانید یک  لوگوی منحصر به  فرد و تاثیر گذار داشته  باشید. طراحی لوگو شرکت باید نوع  فعالیت کمپانی شما را به بیننده  بفهماند. سعی کنید طرح بیش از حد آشکار و قابل  فهم نباشد که بیننده  در نگاه اول آن را تشخیص دهد . مثلا استفاده از طرح دندان برای طراحی لوگوی یک دندان پزشک خیلی مناسب نیست. شما می توانید قوانین را بشکنید.

دنیای طراحی لوگو

لوگو,یک نشان تجاری حتما نباید ارزش های کمپانی  را بیان کند، و مشتری  ممکن  است  به  دنبال  سمبل و نشانه ای بی معنی باشد. اگر چه  این موضوع کمی غیر معمول است، اما امکان وقوع آن وجود دارد و به  نظر ما اشتباه نیست. هر چیزی که برای شما کارایی دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به  مشتری ها چیزی ارائه کنید که می خواهند. طراح و مشتری ممکن است هرگز رو در روی  یکدیگر قرار نگیرند. یک  طراح حرفه ای لوگو حرفه ای باید نظرات شخصی خود را کنار گذاشته و مطابق خواست و سلیقه مشتری  طراحی کند. هنگام طراحی لوگو به تمایلات و گرایشات فکر نکنید، در عوض سعی کنید تا جایی که می توانید یک طرح بکر و اوریجینال ارائه کنید. رنگ آمیزی کار در طراحی لوگو را به مرحله آخر موکول  کنید. در آغاز طراحی سعی کنید همه چیز ساده و تک رنگ  باشد. همچنین از رنگ های زیاد استفاده نکنید. این باعث می شود حس در هم ریختگی و شلوغی و کمبود فضا در یک طرح کوچک ایجاد شود.

 

نگارنده : تیم تحریریه لوگونگار