طراحی لوگو تجاری

لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو تجاری ، نشانگر هویت شرکت بوده و یکباره لیستی از از فعالیت های حرفه ای شرکت را مقابل دیدگان مخاطب به مرور می گذارد . بنا براین ، طراحی لوگو برای هر تجارت ، در فرایند شناساندن مفاهیم یک برند بسیار مهم است . یک لوگوی تجاری سرمایه گذاری کاملا هدفمند و مفید برای نام تجاری شرکت به شمار رفته و این سمبل بصری به ظاهر ساده اما موثر برای برند به چیزی بیشتر از طراحی گرافیک صرف نیاز دارد . لوگو تجاری برای دستیابی به موفقیت ، به تخصص و تجربه زیادی در خصوص مسائل مربوط به برندسازی نیاز دارد تا طرح برند تجاری ، منحصر بفرد ، کارآ و موثر باشد که این پروسه نهایتا به جذب مشتری و همچنین سیر صعودی نمودار فروش و بازاریابی خواهد انجامید .

ساخت لوگو تجاری فرایندی است همسو و در راستای نمایش چیستی یک شرکت بازرگانی و میمینمال ترین سمبل از فعالیت های حرفه ای یک برند ، بنا براین طراحی نماد برای هر تجارت بسیار حائز اهمیت است. یک لوگو حرفه ای مانند یک منبع انرژی قدرتمند و پایدار ، برای نام تجاری می باشد پس طراحی هویت بصری و عملیات برندینگ موثر برای یک برند تجاری ، به چیزی بیش از هنر گرافیک نیاز دارد.

 

لوگو برای مصارف تجاری

منظور ما از طراحی لوگو تجاری ، صرفا طراحی برای شرکت بازرگانی نیست ، در واقع هر طرح طرح لوگو به منظور مصارف تجاری طراحی میشود و هدف نهایی هر برند از طراحی لوگو ، تجاری سازی آن میباشد .

طراحی لوگو ، اولین گام و مهمترین قدم در راه اندازی یک کسب و کار بوده و آنچنان کارآمد است که نباید در این مرحله عجله کنید و کیفیت را فدای زمان نمایید ، زیرا ممکن است نتیجه نهایی که ساخت یک سمبل قدرتمند است  را به خطر بیندازید . در این گام بهتر است شخصیت برند تجاری مجموعه را را با ایجاد یک طرح کاملا سفارشی ، یونیک و منحصر بفرد بسازید. نماد تجاری ، هویت بصری برند تجاری شما را به نمایش می گذارد . یک لوگو ساده ، اصلی ترین عنصر سیستم پیچیده شناسایی برند است که در کلیه مصادیق ارتباطاتی و تبلیغات شرکت گسترش یافته و نمایی کوتاه اما تاثرگذار از شرکت شما به نمایش میگذارد ، این طرح باید ساده ، قبل درک ( ملموس )  و گویا باشد تا بتواند سریعا پیام برند را منتقل همانگونه که در نظر داریم منتقل نماید.

 

طراحی لوگو تجاری

آرم تجاری

یک طراح لوگو باید همواره سلیقه ، خوشامدها و مطلوب عموم را در نظر داشته باشد تا آرم تجاری برند ، با بیشترین طیف مخاطبان ارتباط برقرار نماید و در نهایت مشتریان بیشتری به دست آورد .با ساخت لوگو حرفه ای برای اهداف تجاری ، به طور واضح و صریح به مخاطب توضیح می دهیم که طبق چه منطقی آنچه را که میفروشیم باید خریداری کند یا از خدمات تجاری ما استفاده کند .

متخصصان ، با ساخت لوگو تجاری ، میتوانید یک برند تجاری را برجسته نموده و سمبل تجاری یک مجموعه را به حدی قوی کار کنند تا در کل دنیا مطرح گردد . لوگو عصاره ای است از هویت ، ایده ها و شخصیت یک نام تجاری  که و باید دارای ایده خلاق و طراحی نو و خاص باشد پس شایسته است قبل از اقدام به اجرای لوگو ، مفهوم و عملکرد آنرا به خوبی بشناسیم . اگر به هر دلیل ای شناختا و حساسیت درک نشود ، نتیجه آن می تواند یک فاجعه تمام عیار باشد . پس طرح لوگو شرکت تجاریباید سریعا تشخیص داده شده و نمادی از برند شما باشد . طراحی لوگو را برای تجارت خود جدی تلقی نموده و برای آن زمان و هزینه صرف کنید!

 

چرا به طراحی لوگو برای کسب و کارخود نیاز داریم ؟

ساخت لوگو به روشی خلاق ، باعث می ‌شود تا برند ، بدون دردسر و تنها با اشاره به سرشاخه های مفاهیم کلیدی ، در میان خیل عظیم طرح‌های گرافیکی و رنگ‌ های متنوع ، گوی سبقت را از سایر رقبا برباید و با حک شدن در ضمیر ناخودآگاه مخاطب ، فروش همیشگی خود را تضمین کند. تمامی برندهای مطرح از گذشته دور تا امروز را مرور کنید . طراحی لوگو برای این برندها همواره یکی از اصلی ترین و مهمترین ابزارها برای معرفی محصولات و خدماتشان بوده است ! به عبارت دیگر ، طراحی آرم حرفه ای به شما کمک می کند تا از طرح خود به عنوان ابزاری کاملا کارآمد برای نشانه گرفتن ذهن مشتری آنهم درهمان نگاه اول استفاده کنید و به آنها بگویید که هستید .

یک آزمایش ساده : به این موضوع فکر کنید که چند تبلیغ و نام تجاری آنها را پس از فقط یک بار دیدن آن تبلیغ به یاد می‌آورید ؟ احتمالا جواب شما یک یا دو مورد است.  اما وقتی صحبت از لوگو ها به میان می‌آید ، داستان کاملا متفاوت خواهد بود و تمام هویت برند در قالب یک تصویر ساده و کوتاه در ذهنتان نقش می‌بندد که البته قابل فراموشی هم نیست تقریبا . کافی است یکبار یک طرح لوگو را ببنید ، اگر استاندارد باشد کاملا و مطلقا محال است از آرشیو ذهن شما پاک شود . شاید بیاد نیاورید چیست و برای چه شرکتی است اما قطعا آن طرح همیشه در ذهن شما خواهد ماند و تلنگری ساده شما را به تمام آنه میدانستید برخواهد گرداند . پس اگر می‌خواهید واقعا به یاد ماندنی باشید حتما باید از خدمات حرفه‌ای طراحی لوگو برای تجارت خود استفاده کنید . لوگوی تجاری استاندارد  تمییز محصولات و خدمات شما را از سایر رقبا تسهیل نموده و باعث می‌شود مشتریان شما به مرور اعتماد کرده و راحت‌ تر برای خرید محصولاتتان تصمیم‌گیری نمایند .

خود شما آیا شما حاضرید برای برندی که هیچ نشان خاصی ندارد هزینه کنید ؟

ساخت لوگو نه تنها موجب جذب توجه مخاطب می گردد ، بلکه به دلیل نمایش اورژینال بودن هویت برند،  بر واقعی و قابل اعتماد بودن آن تاکید می کند . بنا براین مخاطبان به واقعی و اصل بودن برند پی برده و اعتماد خواهند نمود  . امروزه اغلب شرکتها از تاثیر طراحی لوگو بر تجارت و جذب مخاطبین خود  آگاهی دارند و می‌دانند که لوگو قادراست مخاطب هدف را همچون آهن ربایی قوی به سمت فروش سوق دهد .

 

لوگونگار ، با سابقه طولانی و گردآوری تخصص های لازم ، آماده ارائه خدمات حرفه ای در زمینه طراحی لوگو برای رشد کسب و کارهای مختلف و تجاری سازی برند می باشد .

 

نگارنده : تیم تحریریه لوگونگار