طراحی لوگو , طراحی برند , طراحی آرم شرکت

طراحی لوگو ، طراحی برند تجاری ، طراحی آرم شرکت

ایجاد ذهنیت با لوگو

Facebook
Twitter
LinkedIn
ذهنیت لوگو - ذهن مخاطب برند

ذهنیت سازی ، اصلی ترین وظیفه نشان تجاری

امروزه و در دوره ارتباطات پیچیده ، نظریه ای هست که بیان می دارد هیچ چیز مهمتر از ارتباطات نیست . هنگامی که این زنجیره ارتباطات به نحوی تنظیم شود که در نهایت مسیر این ارتباط به نفع شما پیش برود ، هر خواسته ای میسر می شود و بدون آن ، تقریبا هیچ چیز در دسترس نیست. اهمیتی هم ندارد که تا چه میزان مستعد یا هدفمند باشید. چیزی که در گذشته از آن بعنوان شانس نام برده میشد ، اکنون و در این دوره ، نتیجه ی ارتباطات موفق میباشد .

بیان مطلب مناسب – به مخاطب مناسب و در زمان مناسب ، کلید ارتباط تجاری میباشد . ایجاد ذهنیت ، روشی هدفمند برای ساختن احساسات در ذهن مخاطب است .ایجاد ذهنیت با طراحی لوگو یعنی ارائه یک تصویر دیده نشده و هدفمند از طریق تصویر اصلی و نماد برند تجاری .

ایجاد ذهنیت با ایده پردازی خلاقانه و کسب جایگاه ماندگار

اولین باشید ، این موثرترین روش است !

اولین ها همیشه ماندگارند ، در تاریخ ، در ارائه محصول ، در ورزش ، در طراحی برند و … همواره اولین ها به خاطر سپرده شده اند . در طراحی لوگو نیز اولین بود یعنی بی همتا بودن ، یعنی چیزی به نمایش بگذارید که قبلا دیده نشده است و از طریق این خلاقیت ، ایجاد ذهنیت نموده و در خاطر افراد بمانید .

اگر بخواهید در تجارت موفق باشید نیز باید برای اولین بودن در ذهن مخاطب خود ارزش قائل شوید . نخستین کسی باشید که وارد مغز مشتری می شویدو بعد با عملیات برندینگ و مراقبت از برند مطمئن شوید که برایتان جایگزین انتخاب نکنند !

طراحی لوگو - ذهنیت سازی مخاطب و ایجاد ذهنیت با لوگو

پروسه دشوار ورود به ذهن مشتری

اگر اولین نباشید ، شانس موفقیت شما به یکباره نزول شدیدی خواهد داشت ، در بیانی ساده اگر احتمال موفقیت جایگاه اول بودن %80 باشد ، جایگاه دوم %10 خواهد بود . دوم ها به خاطر سپرده نمیشوند و یا کپی تلقی میشوند . دیگر مهیج و قابل پیگیری نیستند . در بیانی ساده تر یا اول باشید یا نباشید ، اصلا هم فرقی نمی کند دومین کپی باشید یا کپی چهل و پنجم !

– دومین شخصی که این کار را انجاد داد خیلی هم نمیتواند مهم باشد چون یک نفر دیگر برای اولین بار این کار را با تمام ریسک ها و هوشمندی هایش همین کار را انجام داده بود !

در تبلیغات گسترده ، نخستین محصولی که بتواند در بازار جایی برای خود باز کند ، سود بیشتری بدست خواهد آورد و البته نمونه اورژینال آن محصول نیز خواهد بود ، مثل زیراکس ، کلینکس ، تاید و … بهترین پوزیشن این است که مرغوب ترین محصول را در صنف خاص خود ارائه دهید ، اما باز هم اولین بودن، یعنی ایجاد ذهنیت . بدست آوردن جایگاه اول، برای گریز از دوم بودن ،  روش های خلاقانه را می طلبد .

اگر در یک کسب و کار نمی توانید اولین باشید ، برندی پیشگام ، با خلاقیت در ایده طراحی لوگو و چارچوب شکن بسازید .

اگر بهترین نبوده اید به قلمرو جدید خود کوچ کرده و در آنجا اولین باشید .

در تبلغات امروزی ،  روش و استراتژی برند ، تعیین کننده است . در عصر برندینگ و ارتباط تجاری تعیین کننده ، فقط ابداع و اکتشاف کافی نیست گاها ممکن است ضروری هم نباشد . شما در هر صورت باید اولین باشید تا در ذهن قرار بگیرید.

لوگو و ذهنیت مشتری

دنیای رقابتی امروز ، دنیای نمادها و نشانه ها است . شرکتهای بزرگ امروزه دریافته اند که در پروسه فروش ، شهرت و اعتبار یا تصویر ذهنی ( برند ) ، اهمیت بیشتری از ویژگی های خاص محصولات یک شرکت دارد. دیوید اگیلوی در این خصوص میگوید : تک تک تبلیغات ، سرمایه گذاری بلند مدتی بر تصویر یک برند است !

و نماد یک برند چیست ؟ لوگو

اگر بتواند در ارائه تصویری بی همتا از برند خود به واسطه ابزار قدتمند طراحی نشان تجاری برند ( لوگو ) با قدرت عمل کنید ، یقین داشته باشید که در این ارائه جایگاه اولین بودن را کسب و بقیه مسیر برندینگ خود را هموار نمایید .

مطلب پیشنهادی مرتبط : داستانی سرایی در طراحی لوگو

نگارنده : تیم تحریریه لوگونگار